Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A3 8P] Gaśnie auto podczas jazdy (POMOCY)!


biecu95

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pacjent: Audi A3 8P 2.0 TDI 140 KM 2005 rok (BKD).

Auto mi gaśnie podczas jazdy, szarpie i nie tylko, podczas postoju na odpalonym silniku potrafi zgasnąć. Szarpie na niskich obrotach przy normalnym biegu, gdy dodam gazu i dostanie wyższych obrotów auto normalnie jedzie i nic się nie dzieje. Ciężko pali na ciepłym (choć nie zawsze - zazwyczaj, gdy sam zgaśnie podczas jazdy i postoju), rano od strzała. 

Do dziś zostały wymienione:

- uszczelniacze na wtryskiwaczach,

- czujnik położenia wału.

Dziś na liczniku wyskoczyły mi spirale. Ręką odjął - auto chodzi jak powinno. Specjalnie jeździłem wokół komina z 10KM, aby sprawdzić, czy coś się zmieni. Auto nie gaśnie, płynnie pracuje silnik. Nawet zauważyłem cichszą pracę silnika, szczególnie w środku aucie (brak klekotania).

Podjechałem do mechanika podczas, gdy wyświetliły mi się spirale, podłączył pod komputer i wyskoczył błąd: "czujnik rozrządu...NIE WYKRYWA GO". Zgasiłem auto, odpaliłem i problem wrócił (błąd spirali się skasował) i znów szarpie, gaśnie.

 

Pytanie: Czy to może być przyczyna gaśnięcia auta, że nie wykrywa czujnika rozrządu? Mechanik twierdzi, że tak, ale chciałbym zasięgnąć waszej opinii. ?

 

PS. Do mechanika jestem umówiony za trzy dni, a już naprawdę mnie to denerwuje. Nie mogę dojechać do sklepu 500M bo auto gaśnie, szarpie. Szkoda silnika. ?

Edytowane przez biecu95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...