Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] Zamek drzwi pasażera nie zamyka drzwi


Jafka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim zamkiem w drzwiach, ogolnie auto kupiłem już z padnietym zamkiem, brakowało dość sporo elementów w ów zamku, kupiłem używke gdzies na allegro, zamontowałem, podłączyłem i słychać ze zamek pracuje. W sensie że, gdy wciskam przycisk otwarcia badz zamkniecia auta w pilocie czuc na zamku ze rygluje drzwi, sprawdziłem nawet na wyciągnietym zamku, lecz gdy zamkne auto z pilota i pociagne za klamke drzwi pasażera i tak sie otwieraja... W czym moze byc problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamek wymieniałeś to sprawdź jeszcze wiązkę. W szczególności przelotke gumową między drzwiami lubią tam pękac przewody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, wiązke sprawdziłem, były lekko popękane kable ale nie poprzerywane, poizolowałem je i dalej było to samo. Niby zamek, zamyka ale wciaz po pociagnieciu zew. klamki drzwi sie otwierają. Wpadłem na pomysł na sprawdzenie innego modułu, tego który steruje szybami, lusterkami itd. Podmieniłem go od znajomego u którego działa, podlaczyłem do mnie, szyby itd wsyzstko dziala a zamek dalej jak nie zamykał, tak nie zamyka mimo tego ze rygiel pracuje ? Ktoś coś, jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A błędy jakieś coś? Może 'nowy' zamek też padnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem o przelotke ponieważ kiedyś borykalem się z podobnym problemem. Wymienione 3 zamki, przewody lutowane i nic nie pomogło wreszcie kupiłem wiązkę drzwi uzywke ale nie zmeczoną życiem wymiana 20 minut i 2 lata spokoju póki co. MK sypie błędem tych drzwi cały czas ale działają prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u znajomego na VAGu i wyswietlił błąd - dokładnie nie pamietam numeru ale  Ale było napisane że ( Nie odbezpiecza) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jafka napisał:

Byłem u znajomego na VAGu i wyswietlił błąd - dokładnie nie pamietam numeru ale  Ale było napisane że ( Nie odbezpiecza) ?

Mikrostyk w zamku uszkodzony. Szukaj kolejnego koniecznie z numerem jaki miał oryginał bo były dwa rodzaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, afroo. napisał:

Mikrostyk w zamku uszkodzony. Szukaj kolejnego koniecznie z numerem jaki miał oryginał bo były dwa rodzaje.

Wlasnie chodzi o to że z "oryginału" niewiele zostało, poprzedni własciciel probował chyba naprawiac zamek i nie dośc ze jest wszystko pourywane to brak jakichkolwiek naklejek, chyba ze wyczytam to gdzies z plastiku ? Moge podrzucic fotki zamka jezeli to cos pomoze? A zamek z angola powinien podejsc? Lub czy tez ew. taki mikrostyk idzie samemu zregenerowac?

Edytowane przez Jafka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z angola nie podejdzie. Mikrostyki ludzie naprawiali ale po co jak używany ori zamek kupisz za 30zł.

Numer powinien być nabity na obudowie zamka.

20190406_155614[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56431927_364583277599884_2116769142865395712_n.jpg

Mam cos takiego, to bedzie ten numer ? z reszta widac jak zamek jest pieknie zrobiony , a czy np. podmiana wiazki w drziwach z takim na koncowke 9 pin ? Bo mam zamek taki na 9 pin

 

Edytowane przez Jafka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko się wyjaśniło. Wpadłem na pomysł żeby rozebrać drugi boczek, od kierowcy. Okazało się że jest tam zamek 9pin. Miałem zamek 9pin od angola, udało mi się kupić wiazke drzwi za 20zl z końcówką 9pin, która wchodzi do zamka. Wszystko podłączyłem na nowo, założyłem zamek od angola i wszystko śmiga i chula, więc po prostu poprzedni właściciel założył nie ta wiazke i nie ten zamek. Wszystko pasuje z angielskiego auta. Pozdrawiam i dzięki wszystkim za pomoc  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...