Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t ANB Temperatura oleju.


Randor

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam małe pytanie. Jaka temperatura oleju w 1.8t jest uważana za prawidłową? W tej chwili mam wrażenie jakby olej był niedogrzany bo ma w granicach 80 stopni przy spokojnej jeździe. Temp cieczy w granicach 90-93 stopni według vaga a olej rośnie powoli i zatrzymuje się właśnie przy 80. Dopiero przy ostrzejszej jeździe rośnie do tych 95-100. Jest w normie? Jeżdżę póki co bez dolnej osłony, może to ma związek? Pytam bo wcześniej z tego co pamiętam temp zachowywała się w normie czyli za każdym razem dobijała do tych minimum 90c mimo tego, że było zimniej.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp. jest ok. Jak byś go ostrzej potraktował i było by pod 130/140 to już problem. 120c jest jeszcze ok. Mi tak 100/110 przy pałowaniu trzyma na 5w40 LM SHT. Jeszcze zależy jakiego oleju używasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2019 o 23:38, Maxero napisał:

Temp. jest ok. Jak byś go ostrzej potraktował i było by pod 130/140 to już problem. 120c jest jeszcze ok. Mi tak 100/110 przy pałowaniu trzyma na 5w40 LM SHT. Jeszcze zależy jakiego oleju używasz.

Latam na Meguin 5w40 czyli to samo co Ty. Powiem Wam szczerze, że ja chyba nigdy nie widziałem temp powyżej 105 stopni nawet po pałowaniu na mieście. Fakt, że to był raczej zimny okres i w lato będzie więcej. Zastanawiała mnie raczej za niska temp.

Latacie na ori sofcie? Ja mam niby zrobiony na 180/270 ale mam dość duży przepływ (powyżej 160) i auto nieźle ciągnie mimo kół r18 225/40 także może być trochę więcej. Tym bardziej zastanawia mnie niska temp oliwy.

Teraz jak temp wskoczyła powyżej tych 15c to wygląda to już normalniej, 85-90c przy normalnej jeździe i 100-105 przy lekkim pałowaniu. Czy brak osłony pod silnikiem ma duży wpływ na temperatury?

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak osłony dużo zmienia ,bo wychładza ci pędem powietrza miskę. Powietrze pod autem szybciej pokonuje dystans. Obecnie będę dokładał wskaźnik temp. i ciśnienia oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczny wskaźnik temp oliwy Ci nie wystarcza? Gdzie dokładnie wpinasz się wskaźnikiem ciś oleju? Też o nim myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2019 o 15:56, Randor napisał:

Fabryczny wskaźnik temp oliwy Ci nie wystarcza? Gdzie dokładnie wpinasz się wskaźnikiem ciś oleju? Też o nim myślę.

Można tutaj jak poniżej, ewentualnie są przejściówki z jednego na 2 i wpinasz się w miejsce ori czujnika oleju

 

 

 

dsc00084o.jpg

Adapter-czujnika-cisnienia-paliw_[24522]_1200.jpg

Edytowane przez czeslaw187
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...