Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podwyższone obroty oraz gwizdanie podczas dodawania gazu


orczykk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam duży problem z moim Audi. Konkretnie chodzi o a4 b6 1.8 t 163 km quattro, po mapie na 185 km, wymieniona turbina na K03s. A mianowicie chodzi o obroty. Auto na zimny silniku ma obroty jak najbardziej okej, lecz jeśli się zagrzeje obroty cały czas oscylują w granicy między 900 a 1000, gościu który ustawia mi gaz mówi, że mam duże obciążenie silnika jakby Klima była włączona bądź łapało gdzieś lewe powietrze, powymienialem wszystkie możliwe pekniete wężyki i Chu.. dalej to samo, dostaje białej gorączki z tymi obrotami. Wymieniłem już chyba wszystko o czym pisali na necie i co mówili mechanicy (było już u nie jednego). Nie mówię, że to nie było do wymiany bo pokazując mi stare części faktycznie były zużyte lecz to nic nie pomogło. 

A druga sprawa odnośnie gwizdania podczas jazdy, przy dodawaniu gazu od około 2 tysięcy słychać gwizd, charakterystyczny jakby uszczelka na kolektorze byla wygwizdana, lecz został w wymieniona przy wymianie turbiny, nic to nie dało, mechanicy twierdzą że to turbina tak gwizda, lecz przed kupnem tego nie było, stało się tak dopiero po 3 tygodniach od zakupu, po wymianie turbiny dslej to samo, test szczelności rzekomo zrobiony i mechanicy mówili, że jest wszystko ok. Macie jakieś pomysły? Albo jakiegoś magika z okolic Katowic, Krakowa? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi obrotami sprawdzałeś zaworek w trójniku? Najczęściej przez niego są problemy z obrotami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworek wymieniony na nowy, był walnoety gdyż puszczał w dwie strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzekomo bym sprawdził czy membrana cała, miałem identycznie z obrotami i ktoś na forum również i on doszedł, że to dv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak staniesz przed autem to z przodu zobaczysz wężyk podciśnienia podłączony do kolektora dolotowego zaraz za wężem od chłodnicy. Idziesz po tym cienkim, aż dojdziesz do DV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, orczykk napisał:

Zaworek wymieniony na nowy, był walnoety gdyż puszczał w dwie strony. 

Jak załozyles toprana zamiast ori to go wywal do kosza i kup w aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2019 o 13:39, przem8 napisał:

Jak załozyles toprana zamiast ori to go wywal do kosza i kup w aso.

Taki właśnie założyłem, w sklepie niby mówili, że jest okej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. U mnie jak i u wielu użytkowników nie działał prawidłowo od początku. Obroty szalały, zaysalo korek oleju i syczalo spod kolektora.

Topran to badziew. Pewne części tylko ori się nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim bądź razie, będę musiał zmienić na ori, tyle że u mnie korek zachowuje się jak powinien, podskakuje jeśli odkręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mieć tych samych objawów i nie upieram się, że ten zaworek jest wszystkiemu winien. Po prostu z własnego doświadczenia jak i innych użytkowników wiem, że tylko ori zaworek zapewnia poprawne działanie układu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz, ja u siebie gdy miałem uszkodzony DV i "świrował" na obrotach to w momencie gdy ścinąłem wąż co idzie od kolektora, o którym wspomniano wyżej, problem minął.

Wtedy właśnie padło na ten zawór, kupiłem w ASO we Wrocławiu nowy za 49 zł, 3 lata temu i spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Repik napisał:

Zastanawia mnie jedna rzecz, ja u siebie gdy miałem uszkodzony DV i "świrował" na obrotach to w momencie gdy ścinąłem wąż co idzie od kolektora, o którym wspomniano wyżej, problem minął.

Wtedy właśnie padło na ten zawór, kupiłem w ASO we Wrocławiu nowy za 49 zł, 3 lata temu i spokój :)

Chyba pomyliłeś zawory-za 49 zł to możesz kupić co najwyżej zaworek odmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...