Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zapach spalin w aucie


colak

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie  borykam sie z problemem  a mianowicie czuć  spaliny  w aucie oczywiście najbardziej  gdy stoję   w korkach,    przy włączonym obiegu zamkniętym  jest ok nie czuć smrodu. czyli ciągnie  z nawiewu czyli z filtra  kabinowego. Jest to zapach  może nie spali  ale  również tez tak jakby  z układu dopalania spalin układu  odpowietrzenia  komory   coś  w tym rodzaju  ale sprawdziłem ten układ  jest  szczelny wszytko poskręcałem na opaski typu TORRO .   układ  raczej szczelny ponieważ  zatykałem  wydechy i nigdzie nie widziałem i nie  zaobserwowałem nieszczelności choć auto nie zgasło   a wg mnie powinno przy  zatkanych  wydechach ,wiec  gdzieś jest nieszczelność 

co mam jeszcze  sprawdzić, w jaki sposób   jakieś sugestie ?

 

POZDRAWIAM colak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecionka, kapie gdzieś olej na wydech lub nieszczelny evap jeśli czuć zapach podobny do oparów paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plecionka jest  ok sprawdzałem  także osoba  zatkała  wydechy i z plecionki nic nie wwydobywało sie   bynajmniej nie dmuchało i nie było  widac 

EVAP co masz na mysli ?

ten zapach to taka mieszanina  jakby nie dopalonych  spalin ze spalinami  i zapachem  oleju :(

nie nie kapie  nigdzie na wydech   to byłby całkiem inny  zapach to wiem jak pachnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evap - układ pochłaniania oparów paliwa. Sprawdź wężyki przy n80, zbiorniczku z węglem aktywnym.

Może nie widzisz, że kapie i nie musi to być struga ? Nie masz nigdzie zapoconej uszczelki pod klawiaturą? Co do plecionki to ystarczy, że delikatnie będzie pęknięty peszel wewnątrz i pozamiatane - z zewnątrz może wyglądać jak nowa. Ewentualnie gdzieś pęknięty wężyk od odmy. Szukaj może coś znajdziesz.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok posprawdzam EVAP

olej nigdzie kapie mam suchutko 

odpowietrzenie jest  ok  wszytko posprawdzałem  i poskręcałem tak jak powinno być właśnie  ta plecionak  mi chyba zostaje  ale naprawdę  nic na niej nie widac  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, też nie widzę a lekko mi czasem pośmierduje na mocno rozgrzanym silniku...
Wystarczy, że gdzieś coś minimalnie się poci i leci na wydech i takie są efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic się  nie poci to napewno nie sprzpalony olej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie plecionka przepuszczała tak mało że nawet nie było widać a w aucie było już czuć. Niestety już nie mam tego problemu bo żona skasowała mi auto ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2019 o 12:29, gacekx1 napisał:

U mnie plecionka przepuszczała tak mało że nawet nie było widać a w aucie było już czuć. Niestety już nie mam tego problemu bo żona skasowała mi auto ;/

Jak doszedłeś do tego, że to plecionka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też plecionka z zewnątrz była w porządku a od środka zgnita. Poruszyłem całym wydechem i po tym poczułem że luźno chodzi. Smród w aucie przeważnie na światłach czy korku oraz czasami zapierdził przy gaszeniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO ja jeszcze nie  doszedłem  ale  teraz  cieplej  to  więcej  będę  siedział   Grazu .

dam znać  jak dojdę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, colak napisał:

NO ja jeszcze nie  doszedłem  ale  teraz  cieplej  to  więcej  będę  siedział   Grazu .

dam znać  jak dojdę 

 

No ciekaw jestem.

Ja u siebie wykluczałem plecionkę, bo wymieniałem, ale było to robione dość mocna spawarką i wcale nie wykluczam, że ten element w środku się trochę przegrzał i gdzieś jest nieszczelny.

Najlepiej to byłoby otworzyć maskę wtedy jak czuć, że śmierdzi, ale przynajmniej u mnie bardzo ciężko wyczuć ten moment, bo nie jest to ciągły smród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie  ok zwracam honor znalazłem wyciek oleju z pod delka klawiatury  chociaż  wg. mnie  to nie kalie na wydech to raz  a dwa  to inny zapach   ale ok  najpierw  wymienię  uszczelkę pod deklem klawiatury  na Victor reitz bynajmniej wg mnie to sprawdzony  producent tych uszczelk  chyba ze ktoś  sugeruje jakiegoś innego producenta :)

następnie  będę szukał dalej  choć mam nadzieje że to bedzie to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka wymieniona wycieku nie ma a śmierdzi dalej ???

ręce opadaja z tym autem ale doprowadze go do kultury:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij jeszcze z tyłu silnika czy olej nie sączy się z pod napinacza wałków, i czy tam nie scieka sobie na gorący katalizator. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na 99% masz niesprawną/nieszczelną odmę.

Prawdopodobnie jedno z kolanek jest dziurawe.

Przerabiałem to.

Koszt naprawy niewielki. Trzeba tylko zlokalizować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpię.

Ja u siebie przykładowo rozbierałem całą odmę od początku do końca i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś inny może to sprawdzić. To nic nie kosztuje, a bardzo często w tym jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycieków nie ma 

odma sprawdzona kilka razy  kazdy gumowy element no chyba że gdzieś z wyjscia z silnika ale od strony kierowcy tego nie czuc , czuć jest od strony grodzi w okolicach  grzybka , grzybek dziala poprawnie membrana pracuje nieszczelności nie ma , bo będę dalej szukał po maul  ale definitywnie w okolicach  grzybka jest ten sam zapach co z kratek :(

jak cos komu przyjdzie do glowy  czekam na info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...