Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukajace zawieszenie po założeniu gwintu


Skruszo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, od około 2lat borykam się z problemem stukajacego zawieszenia, i mam już tego dość. 

Zaczęło się od tego że kupiłem używany gwint vogtland od kolegi z forum i od razu po założeniu zaczęły się stuki. Nikt nic niepokojącego w zawieszeniu nie widział, ale wymieniłem łożyska amortyzatorów te gumowe na górze, łączniki stabilizatorów i kilka tulei,  ale nic nie pomogło ? tak więc mimo zapewnien poprzedniego właściciela zawieszenia że wszystko jest z nim w porządku, zamówiłem drugi zestaw, również Vogtland z tym że nówka, no i się okazało że wyje... em tylko 2700 w błoto, pomyślałem że trudno, skoro coś stuka to wkoncu się pokaże co to... Więc jeździłem z tymi stukami około roku i ni cholery nikt nic nie widzi aja już mam dość tego odgłosu. Dziwne jest to że te odgłosy dochodzą zarówno z przodu jak i z tyłu samochodu, chociaż z przodu są bardziej donośne, dodam jeszcze że mam założone tuleje poliuretanowe w dolnych bananach i gwint opuszczony na 64cm od ziemi do krawędzi błotnika. 

Ma ktoś jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny? Może ktoś kto zakładał gwint miał coś podobnego? 

Za wszystkie pomysły i rady będę bardzo wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używanego Lowteca i też miałem problem ze stukaniem. Sprawdziłem cały zawias i nie było nigdzie żadnych luzow. Po 3 dniach miałem dosyć i wróciłem do 1bv, oczywiście nastała cisza. Gość na stacji disgnostycznej po długiej walce powiedział mi, że jest pewny że to wina amortyzatorów. Mając gwint na stole wkrecilem go w imadlo i łapiąc za tloczysko poruszalem na boki. Okazało się, że jest luz na prowadzeniu tloczyska w amortyzatorze. Myślałem że u Ciebie będzie to samo ale przy nowym gwincie to raczej nie możliwe. Sprawdź stary gwint jeśli jeszcze go masz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...