Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia nie zmienia biegu z 7 na 8 na D


ilovea4

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim!

Nie znalazłam nigdzie odpowiedzi na mój problem więc pozwoliłam sobie założyć nowy temat. A jeśli już gdzieś się problem przewinął to przepraszam bardzo! :)

Jakiś miesiąc temu miałam wymianę oleju skrzyni biegów z adaptacją w ASO i ostatnio zauważyłam że jak jadę na D to skrzynia nie zmienia mi biegów z 7 na 8. Jak zmienię na łopatki to bez problemu przeskakuje. Na S w sumie jeszcze nie sprawdzałam i tu pojawia się moje pytanie. Czy wiadomo co może być tego przyczyną? Komputer nie pokazuje żadnych błędów, tak jakby wszystko było ok. Czy powinnam pojechać do ASO i zgłosić to im? Jest w ogóle jakaś rękojmia albo gwarancja po wymianie oleju w skrzyni? Trochę się boję że zaraz na inne biegi nie będzie mi chciało zmieniać. :(

 

Pomocy! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multitronic ma '8 biegów', ja miałem podobnie na autostradzie, ale to tylko chwilowo i wtedy ręcznie wrzucałem wyższy chyba z 5-6 albo 6-7. Później normalnie wrzucało mi już, zastanawiało mnie czy to nie jakiś chwilowy problem, bo pierwszy raz jechałem tym autem w dłuższa trase. Do tego troche skrzynia jakby głupiała, bo to był teren górzysty i co chwile długie podjazdy/zjazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dawid P. napisał:

Jesli masz auto takie jak w opisie to b8 nie mialy 8 biegow...

 

no chyba wiem co mam :)

 

42 minuty temu, davis693 napisał:

Multitronic ma '8 biegów', ja miałem podobnie na autostradzie, ale to tylko chwilowo i wtedy ręcznie wrzucałem wyższy chyba z 5-6 albo 6-7. Później normalnie wrzucało mi już, zastanawiało mnie czy to nie jakiś chwilowy problem, bo pierwszy raz jechałem tym autem w dłuższa trase. Do tego troche skrzynia jakby głupiała, bo to był teren górzysty i co chwile długie podjazdy/zjazdy.

Czyli co, czyli to nie wina wymiany oleju w skrzyni i adaptacji? Dziwne że coś takiego zaczęło mi się dziać akurat po serwisie. U mnie ta sama trasa co zawsze czyli dom - praca. Żadne górzyste tereny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodzwoniłam się już na serwis, pod koniec przyszłego tygodnia mają sprawdzić co jest przyczyną. Dam znać dla innych na przyszłość, chociaż nie życzę nikomu takich usterek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wymianę jakieś 15kkm temu, do tej pory nie było takich problemów(poza tym w górach), ale nie wiem czy była adaptacja(albo czy powinna być), no i nie twierdzę też, że to nie wina serwisu. Mam nadzieję, że się wyjaśni i się naprawi :)

Edytowane przez davis693
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapewne multitronic -Na D nie ma biegów,  na recznych samo nie przerzuci na 8. a na sport bez uzycia tempomatu tez nie wrzuci gdyz jak to sport trzyma na wyzszych obrotach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...