Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zatrzaśnięty kluczyk... POMOCY


tomashLW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mimo, że dziś piękny dzień to dla mnie zaczął się strasznie... Wróciłem z zakupów, zamknąłem auto z pilota otworzyłem bagażnik, położyłem kluczyk na podłodze żeby zebrać zakupy i.... Zamknąłem klapę bagażnika z kluczykiem w środku... Jest jakiś mniej inwazyjne sposób na to żeby otworzyć auto niż wybijanie szyby albo cięcie blach? Próbowałem otworzyć drutem ale zamek dwustopniowy czy jakoś tak, bagażnika tym guzikiem od środka też nie dałem rady otworzyć i ręce mi opadły... Za otwarcie auta "specjalista" zazyczyl sobie od 300 do 600zl... Taniej wychodzi szyba bo to koszt w granicach 100zl ale może ktoś miał podobny problem i w jakiś mądry sposób sobie z tym poradził? Ehh brak mi słów... 

 

Audi a4 b8 2009r sedan

Edytowane przez tomashLW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam drugiego kluczyka ani nawet tego plastikowego. Tylna kanapę pewnie by się dało otworzyć bo jest taka możliwość w moim aucie gdyby tylko było otwarte... Cały samochód jest zamknięty z kluczykiem w bagażniku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje zostaje Ci zbić tylko szybę tylną od pasażera i zacząć działać, jak nie chcesz na specjalistę wyłożyć.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwieram to auto w kilka min bez uszkodzenia zamka no ale mieszkasz za daleko ?

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podeślij pomysł na PW jeśli byłbym w stanie sam to garnac:) będę bardzo wdzięczny! Jak się uda to mogę Ci nawet przelać jakieś pieniądze za pomoc, to nie problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby mi się przypadkiem udało wcisnąć przycisk ten który służy do otwierania i zamykania drzwi od środka będący ma drzwiach to drzwi się otworzą czy on jest pasywny jeśli auto jest zamknięte od zewnątrz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, tomashLW napisał:

No to podeślij pomysł na PW jeśli byłbym w stanie sam to garnac:) będę bardzo wdzięczny! Jak się uda to mogę Ci nawet przelać jakieś pieniądze za pomoc, to nie problem 

nic to nie da bo potrzeba specjalnego narzędzia ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz i tu jest pies pogrzebany... Czyli nie pozostaje nic innego jak zamawiać szybę i wchodzić do środka na siłę:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś z Was może jakas instrukcje rozebrania boczka i wymiany szyby w drzwiach? Mocno skomplikowane czy pod garażem sobie to ogarnę? A i przy okazji zapytam czy w silniku 2.0tdi CAGA w moim audi 2009r jest też wadliwy ten zabierak - imbus pompy oleju? 

Edytowane przez tomashLW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomashLW napisał:

A i przy okazji zapytam czy w silniku 2.0tdi CAGA w moim audi 2009r jest też wadliwy ten zabierak - imbus pompy oleju? 

tak...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomashLW napisał:

A ma ktoś z Was może jakas instrukcje rozebrania boczka i wymiany szyby w drzwiach? Mocno skomplikowane czy pod garażem sobie to ogarnę

nie możliwe,że nie ma nikogo na miejscu kto otworzy ci auto w rozsądnej kasie...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze wymiana tego zabierak mnie czeka jak otworzę auto, pieknie.... Jest na miejscu jeden Pan który się zajmuje takimi rzeczami ale chce za to MINIMUM 300zl więc dużo taniej wyjdzie mnie szyba nawet z montażem u mechanika jak sam nie poradze:) 

Edytowane przez tomashLW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kluczyk wyjety tylko teraz może wiecie kto ma na sprzedaż prawa tylna szybe do a4 b8 sedan najchętniej jak szyba by była z auta z 2009 roku:p

IMG_20190406_185722.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to sprawdź ile kosztuje uszczelka do szyby, jak wyjdzie taniej to spróbuj jakimś cienkim przedmiotem podważyć drut od klamki (jak w filmach)

edit, napisałem jak już wybiłeś szybę :D

Edytowane przez Langista
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no ale i tak dzięki za podpowiedź:) w zasadzie to temat do zamknięcia i dziękuję wszystkim którzy się wypowiedzieli i chociaż próbowali pomoc. Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość jak by kto pytał jaki koszt, specjalista od zamków krzyknął mi od 300zl w górę w zależności o tego czy wkładka zamka była używana czy nie i ile będzie trwało otwieranie auta, tańsza opcja? Zbić szybę, wyciągnąć kluczyk, kupić i wstawić szybę. Szyba kupiona na aukcji 40zl, wymiana szyby z wyczyszczeniem drzwi z pozostałości poprzedniej 40zl razem 80zl i 220zl w kieszeni:) także nie zastanawiać się tylko tłuc szybę nie bawić się w fachowców bo na pewno zedrą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk drugi zamelinuj w domu i wyrób sobie odruch - wychodzisz z auta masz kluczyk w kieszeni /nigdzie go nie odkładasz !/. ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2019 o 14:22, dekiel 13 napisał:

Kluczyk drugi zamelinuj w domu i wyrób sobie odruch - wychodzisz z auta masz kluczyk w kieszeni /nigdzie go nie odkładasz !/. ?

No coś w tym jest, teraz już sam się do siebie uśmiecham jak wychodzę z auta i wkładam kluczyk do kieszeni:p do dorobienia sam grot ale to w wolnej chwili bo na razie dużo pracy ale do tego czasu trzeba się pilnować żeby znowu takiej akcji nie bylo:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...