Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie otwiera się klapa bagażnika


wicia1000

Rekomendowane odpowiedzi

Audi A4 B6 2001/2002 sedan

Witam 2 dni temu zamknąłem pilotem normalnie drzwi zaś na drugi dzień drzwi wszystkie 4 normalnie się otworzyły ale klapa bagażnika już nie gdy przytrzymam osobny przycisk na pilocie to klapa się otworzy normalnie.

Gdzie szukać przyczyny ? czyżby pilot normalnie się rozkodował siłownik normalnie chodzi i pompka.

Problem jest jeszcze taki że nawet jak otworze klapę z pilota to i tak po zatrzaśnięciu znów się sama zamyka i trzeba na nowo przytrzymać przycisk pomimo że centralka jest znów otwarta. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa tobie klamka w tylnej klapie więc na 100 procent masz przerwany kabel w otulinie po lewej stronie idący po zawiasie klapy. Częsty problem w naszym aucie kable w tym miejscu się łamią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2019 o 13:34, matisstz napisał:

Nie działa tobie klamka w tylnej klapie więc na 100 procent masz przerwany kabel w otulinie po lewej stronie idący po zawiasie klapy. Częsty problem w naszym aucie kable w tym miejscu się łamią...

To czemu działa z pilota osobnym przyciskiem ? czyżby to faktycznie ten kabelek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym sprawdzić mikrostyk w klapie bagażnika. Jak naciśniesz ręka otwieranie w klapie to coś się dzieje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Springo1601 napisał:

Proponował bym sprawdzić mikrostyk w klapie bagażnika. Jak naciśniesz ręka otwieranie w klapie to coś się dzieje?

 

Właśnie nic nie reaguję tylko z kluczyka idzie otworzyć ale tylko osobnym przyciskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klamkę idzie inny przewód a na sygnał z pilota do silniczka inny, dlatego jedno ci działa a drugie nie. Teoretycznie nawet jak masz otwarte auto to klapa też jest odryglowana a praktycznie nie idzie otworzyc bo klamka nie daje sygnału. Ps miałem podobnie u siebie w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2019 o 00:38, matisstz napisał:

Na klamkę idzie inny przewód a na sygnał z pilota do silniczka inny, dlatego jedno ci działa a drugie nie. Teoretycznie nawet jak masz otwarte auto to klapa też jest odryglowana a praktycznie nie idzie otworzyc bo klamka nie daje sygnału. Ps miałem podobnie u siebie w aucie.

A jaki kolor kabla odpowiada otwieraniu razem z centralką ? rozbierałem  dziś to patrzyłem po gumach i nic nie widać żeby było coś przetarte albo odpięte także nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaglądałeś do kabli w gumowym wężu karbowanym po lewej stronie ? Bo to w nim w środku łamią się kable bo tam występuje zginanie a z zewnątrz nic nie zobaczysz... co do koloru kabli nie pamiętam jaki i za co odpowiada... sprawdź jeszcze raz jak pisałem skoro przy klamce wszystko w klapie ok. Odepnij ten wąż i zsuń go z kabli ciężko będzie ale da radę bez rozcinania. Ps podaję zdjęcie poglądowe z neta.

5c2c2b0745319b5db4c650982203.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij u mnie na zdjęcie może to Ci pomoże.
https://a4-klub.pl/topic/382703-b6-bke-19-tdi-szary-sedan-320288-automatyczna-klapa-d/page/2/

U mnie nie reagował przycisk i miałem przerwany jeden przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem dziś założyłem inną klamkę lecz dalej zero reakcji kable też przejrzałem w gumowym wężu i nic wydaję się wszystko w porządku zostaję chyba zabawa z miernikiem bo wygląda na to że prąd może nie dochodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...