Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile powinno być zalane oleju do skrzyni rozdzielczej a4 b6 Q.


Namiot_N1

Rekomendowane odpowiedzi

Część , fajnie jak by ktoś wiedział ile oleju wchodzi w skrzynie rozdzielczą , skrzyni biegów w audi a4 b6 Q. Bo do samej skrzyni wiem że ~ 2.5L. 

Chce go wymienić i nigdzie nikt nie podaje ile powinno być wiem że jakoś mało .

I co może się stać jak przeleje olej w skrzyni rozdzielczej coś może się uszkodzić ?

Fajnie jak by ktoś jakieś podzieliłem się wiedzą 

 

Dodam przykładowe foto w którym wiejscy jest ta skrzynia rozdzielcza .

obieg_oleju_w_skrzyni_s_tronic_7_biegow_quattro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz podać kod skrzyni ?

jeśli to automat (a tak wnioskuje po zdjęciach które wrzuciłeś )typ 01V to masz dwa korki w torsenie

A - spustowy

B - wlewowy

olej wlewasz do górnego poziomu tego otworu czyli aż zacznie się przelewać :)

image.png

Jeśli jednak manual to tez zalezy jaka skrzynia bo sa dwa korki spustowe i jeden wlewowy i druga opcja dwa korki , wlewowy i spustowy

musisz więc podac o jaką skrzynię Ci chodzi.

 

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak sprawa się ma w skrzynce rozdzielczej skrzyni Tiptronic ZF 5HP-19 GBF, jaki olej zalać (75w90 ??) i ile tego oleju tam wchodzi. W przekładni przedniej osi zapewne też jest taki sam olej, widziałem filmik z a8.
Skoro w automacie oleje są oddzielone (czy jest możliwość mieszania się olejów obu skrzyń??), to pewnie skrzynka rozdzielcza w manualu i automacie jest inna. Może ktoś rozbierał obie i zauważył jakieś znaczące różnicę, planuję wymienić simering na wyjściu tylnego wału i zastanawiam się czy sprawa wygląda tak samo jak w manualu. Może ktoś pomoże jak wymienić ten simering, czytałem o innych modelach i mam ogólne widzenie tego, ale znalazłem kilka niejasności. Mianowicie sprężyna, czy łatwo może wypaść ?? Czy ma znaczenie położenie wału we frezach ?? Czy dopuszczalny jest luz na wałku, jeżeli nie to czy łożysko może być do wymiany ?? Jaki jest numer simeringu, podobno jeszcze oring obudowy trzeba wymienić, jak znajdę numer to podam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...