Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 1.6 AHL b+g nie odpala


Thecriger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam problem z moim A4, otóż ostatnio silnik znienacka podczas jazdy zaczął się dość mocno dławić przy dodawaniu gazu, jakby go zalewało, po jakimś czasie, kiedy chwilę postało, problem się powiększył na tyle, że zaczynał gasnąć i to bez względu na to czy był na gazie czy na benzynie. Starając się wrócić do domu samochód zgasł podczas jazdy na gazie i już więcej nie dało się go uruchomić. Aktualnie od dwóch dni nie mogę go odpalić, sprawdziłem wszystko co mogło mi przyjść do głowy między innymi:

Paliwo dochodzi pod dużym ciśnieniem, iskra jest na każdej świecy, brak jakichkolwiek niepokojących dźwięków z silnika podczas kręcenia, rozrząd sprawdzony, wtyczki od komputera sprawdzone (lekko przyśniedziałe, przeczyszczone elektrosolem), masa na bude wyczyszczona, komputer pokazał jedynie błąd zacisku nr. 30 (sporadycznie) Ale już od kiedy ją mam to się pokazywał. No i czasem przy dłuższym kręceniu, po puszczeniu kluczyka można zauważyć że w ostatnim obrocie silnika tak jakby już chciał załapać na jednym cylindrze.

Czy jest ktoś kto ma pomysł co może być nie tak? Już opadam z sił a nigdzie nie znalazłem podobnego problemu co u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można podłącze się do pytania.Auto ma objawy jak kolega wyżej.Wymieniłem  na nowe palec,rozdzielacz,przewody,świece[NGK]Iskra jest na każdej ze świec,wykręciłem listwę żeby sprawdzić czy wtryski podają benzynę owszem podają,wszystkie bezpieczniki sprawdzone.Chciałbym dodać że wcześniej miałem problem z odpaleniem podczas deszczu przewody świeciły. Dwa dni temu auto normalnie zgasiłem aczkolwiek auto nie przyśpieszało płynnie z powodu kiepskich przewodów zapłonowych i nie odpaliło.Ręce mi opadają bo nie wiem co może być przyczyną i co jeszcze sprawdzić?

Edytowane przez jendrek.pzl
za mało informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy imobilajzer nie odcina paliwa ewentualnie zapłonu?Auto kręci ma iskrę wtryski dają paliwo.Pytam bo nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś próbowałem odpalić samochód wlewając mu bezpośrednio paliwo do cylindra, coś tak jakby chciał zagadać ale nic poza tym, będę jeszcze sprawdzać kompresję na każdym cylindrze żeby wyeliminować każdą możliwość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem komputer na sprawny, samochód ledwo ale odpalił na dwóch cylindrach, już sam nie wiem co to może być, może to wina świec? W ubiegłym roku były wymieniane, mają może z 7tys. Km nalatane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, dwa wtryski są do wymiany, dodatkowo przepuszczały paliwo zalewając cylindry, a na deser padł zawór powrotu paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...