Skocz do zawartości
IGNOROWANY

niskie ciśnienie oleju na wolnych obrotach


Piotrek1988CDNC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!:) . Szukam pomocy. Mianowicie. Silnik 2.0tfsi 211KM audi a4b8 allroad.  Silnik jest po remoncie. Wymieniono panewki na korbowodach.  Tloki z pierścieniami. Rozrzad. Głowica honowana. Blok szlifowany. Nowe wszystkie uszczelki. Uszczelniacze zaworowe. Zostaly stare Zawory gniazda ale dotarte.  Problem jest w ciśnieniu oleju jak zwalniam do zera czasami wyskakuje komunikat za niskiego ciśnienia oleju i żeby wyłączyć silnik po dodaniu gazu komunikat znika. Po komunikacie dokonalem pomiaru ciśnień przy roznych obrotach. Podaje wartosci Na wolnych obrotach 0.5 bar. Przy 2000/min 1.8bar. Przy 3700/min 3.6bar. Po pomiarach wymieniłem  Pompę oleju a ciśnienie wzrosło lecz bardzo mało z 0.5 do 0.7 na biegu jałowym A powinno być chyba 1.2 . Smok byl czysty. Czyli pompa jest dobra A problem jest dalej. I to cisnienie jest za niskie tylko na wolnych obrotach po dodaniu gazu cisnienie jest chyba ok bo osiaga wartosci jak powyżej. Po wymianie pompy po przejechaniu około 100km wczoraj znowu wyskoczył komunikat niskiego ciśnienia oleju. Ciśnienia ponownie były mierzone.  Tak samo wyszło jak wyżej.  Pomiary są dokonywane na rozgrzanym silniku. Olej był gorący. Olej i filtr oleju jest nowy swierzo wymieniony po przejechaniu 500km po remoncie. Uzywam liqui molly 5w30 z norma 504.00 -507.00 .  Dodam że przed remontem nie było problemu ciśnienia oleju. Bynajmniej nie wyskakiwal komunikat. 

Proszę o pomoc gdzie leży przyczyna? Ktoś miał taki problem? Będę wdzieczny za każdą radę :)

Pozdrawiam Pjoter;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobmiej przytarty masz ktorus z walkow wyrownowazajacych

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wtedy co należy wymienić? Ten jeden z wałków i coś jeszcze ? Tam jest chyba wałek ssący i wydechowy tak?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walki wyrownowazajace, wystepuja tylko w komplecie, nie chodzi o walki rozrzadu.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podalbyś jakiś link jak to wygląda? Gdzie to jest w silniku i gdzie mogę to kupić gdyby się okazało że to to ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;)

Czy ktoś mógłby podać mi prawdziwe wartości ciśnień jakie powinny być w tym silniku przy roznych obrotach łącznie z wolnymi obratami? Z góry dziękuję. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Gdyby kogoś to zainteresowało to pomogło.  Wynienilem walki wyrownowarzajace . jeden z nich miał przytkane otwory olejowe.  Sitka były wciagniete do środka i wałek był lekko przytarty.  Dopiero po zdemontowaniu można było to stwierdzić, ponieważ po ściągnięciu rozrzadu walki w bloku silnika obracaly się luźno bez wyczuwalnych oporów.  Jednak po wyciągnięciu ich na zewnątrz można było wszystko zobaczyć.   Kixi4 dzięki bardzo za diagnozę nawet na odległość znasz się na tym. Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, ciesze sie ze moglem pomoc.. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a jeśli wałki są wymienione i nadal na wolnych obrotach jest niskie ciśnienie? Taka sama sytuacja ja u kolegi tylko że wałki są nowa z borsehunga. 

Edytowane przez lednom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2022 o 10:18, lednom napisał(a):

Witam a jeśli wałki są wymienione i nadal na wolnych obrotach jest niskie ciśnienie? Taka sama sytuacja ja u kolegi tylko że wałki są nowa z borsehunga. 

Kolego udały ci się z tym uporać ? … mam 3/4nowego silnika i nadal ciśnienie na jałowym 0.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...