Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie MMI 2G Basic


KonradA4troop

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, ostatnio mam problem z MMI, mianowicie jestem po wymianie jednostki w schowku. Wszystko się udało z jednym wyjątkiem, Kilka rzeczy mi poznikało (nie posiadam zapisu kodowania przed zmianą, a było to robione online). Próbuje wg. poradników na forum, ja i różni spece ale nic to nie daje. :( Lecz konkretnie, nie mam temperatury wewnętrznej na dole wyświetlacza, nie mam source pod prawym górnym przyciskiem funkcyjnym, w związku z czym nie mam auxa, nie mam Audi Parking System jako podmenu w car i nie mogę ustawić daty i godziny (unvaliable) przy próbie ustawienia, no i brak możliwości ustawienia z radia, jak miałem poprzednio. Dodatkowo chciałbym dorzucić do podmenu audi drive select, bo na 80% to posiadam (czuje że w zależności jak jadę zmienia się charakterystyka wspomagania kierownicy i się robi czulsze na gaz, dodatkowo posiadam w prawej skrzynce bezpieczników bezpiecznik, opisany na obudowie drive select). Pomoże ktoś z tym? próbowałem z różnych stron porad, m. in naszej A4 Klub i opisu wrclaguny z kodowaniami i mrfix'a i bez efektów. Na koniec dodam MMI 2G Basic Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wrclaguna napisał:

Jak był robione ON LINE to pownien ci przywrocic ustawienia fabryczne

No właśnie nie wiem jak on to robił, ale nie mam wgl tej pozycji source, nie wyświetla się temp. wewnętrzna na dole wyświetlacza, nie mogę nawet daty i godziny ustawić (pokazuje 22.07.2018). Drażni mnie ta cała sytuacja, bo u mnie w okolicy są 2 osoby na krzyż które się takimi rzeczami trudnią i nic. :( Byłem, podpięli się, próbowali kodować wg. poradników znalezionych w google i source jak nie było tak nie ma. :( Nie wspomnę że za naprawę zapłaciłem 600zł... Mi się wydaje że naprawa to naprawa, powiniennem mieć wszystko tak jak miałem przed, a nie nagle nic nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wrclaguna napisał:

jedz z powrotem i niech gosc ci to zrobi

Byłem u niego kilka razy i dalej nie wszystko zrobione. :( Mógłby ktoś podrzucić kody gotowe? może na miejscu ktoś by mi to ogarnął, próbowałem już wygooglować i coś nie idzie. Najbardziej boli brak auxa i to że nie mg ustawić daty i godziny, no i temp. wewnętrzną bym chciał tak jak poprzednio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niech kase oddaje  ?


tu ci pomoze tylko USTAWIENIA FABRYCZNE w ASO ON LINE

Zadne kody ci nie pomoga..... chyba ze bedzie koles recznie walczył

daj namiary na ta firme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nwm czy on ma firmę czy nie, powiem tak, zadowolony a i owszem jestem, bo jednak postawił mi MMI na nogi, no ale wiadomo chciałbym mieć to co miałem wcześniej, w ASO pytałem to dostałem takiego mail'a "Zapraszamy Pana na weryfikację (koszt około 400zł), prawdopodobnie została źle zdjęta ochrona komponentu. Jeśli problem leży w dopasowaniu używanych sterowników, to nie jesteśmy w stanie podjąć się ich kodowania." 600zł dałem na zmieniarkę, wymianę i CP i jeszcze 400 dokładać, no trochę mija się to z celem, ponieważ dokładając nie wiele już do tej sumy idzie zupgrade'ować MMI do 3g high/plus. Trochę mam słabą lokalizację, bo u mnie w miejscowości zajmują się tylko 2 osoby takimi rzeczami (pytałem 6 elektryków)... Ogólnie wtedy co mi padła jednostka to prawie wszędzie gdzie pojechałem na diagnozę, podłączyli kompa, nie ma kontaktu i ta sama odpowiedź, nie wiem, nie podejmę się. :( Chciałbym mieć to już z głowy, a nie ciągle za tym latam... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostka była z A4 B8 czy z innego modelu audi? Mi to wygląda na jednostkę z A6 C6, dlatego jest problem z godziną.

CP ściągał czy kopiował ze starej jednostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, shaqal napisał:

Jednostka była z A4 B8 czy z innego modelu audi? Mi to wygląda na jednostkę z A6 C6, dlatego jest problem z godziną.

CP ściągał czy kopiował ze starej jednostki?

A tego to nwm, CP ściągał. chyba z A4 B8 Sedan, bo jest z roku 2007 ta jednostka, ale czy na 100%, tego nie wiem. :( Zapytam.

Edytowane przez KonradA4troop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a więc znalazłem w czym leży problem, więc piszę jakby ktoś miał też taką sytuacje. Osoba która mi zmieniała jednostkę w schowku, wrzuciła jednostkę nie od tego auta, mianowicie pochodzi ona od a6 c6 i przez to nie mam połowy rzeczy. Po świętach jadę to wyjaśniać, dlaczego nie sprawdził i mam nadzieje że wymieni na poprawną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...