Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie tylnych głośników.


iMati

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem w swoim aucie. Mianowicie mam w półce z tyłu wmontowane głośniki ale za cholery nie wiem jak je podłączyć ? sprawa wygląda tak, że są poprowadzone kable do kieszeni na radio, ale zrobiona jest jakaś oddzielna kostka, która do niczego nie pasuje ? tą standardową kostkę mam podłączona do radia i grają tylko te standardowe głośniki. Ktoś moz pomóc? W załączniku zdjęcia, jak się sprawa ma. Pozdo :)

 

 

IMG_20190402_201217.jpg

IMG_20190402_201250.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeżeli chodzi o głośniki z tyłu to fabrycznie nie były doprowadzone do radia.

Głośniki z tyłu były zasilane przez wzmacniacz , który powinien być zamontowany pod tylna półką i to on był podłączony do radia. Przednie głośniki były zasilane z radia , a z tego co widzę to masz radio nie oryginalne i bez adaptera nie będą Tobie grały tylne głośniki na tym radiu tylko właśnie przednie. Pod tym linkiem jest najprostszy adapter https://allegro.pl/oferta/tylne-glosniki-subwoofer-modul-audi-a3-a4-a6-a8-tt-5652244771

sprawdź sobie jakie masz głośniki Bose, Nokia czy Haes i na allegro da rade kupić pod zestaw głośników , które masz radio (marka) wtedy nie ma znaczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te głośniki z tyłu nie są fabryczne, poprzedni właściciel mówił że jemu grały, i coś właśnie wspominał o radiu, że on miał chyba JBL albo JVC i mu grały. Ja mam Pionnera. Kable są doprowadzone do radia z przodu. Czyli mam zobaczyć jakiej marki mam głośniki z tyłu i pod nie kupić adapter? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie jeszcze zobaczyć czy głośniki z tyłu są zasilane przez radio czy przez wzmacniacz ori czy jakiś inny. tutaj masz link https://a4-klub.pl/topic/70263-wymiana-radia-na-nie-fabryczne/ przeczytaj uważnie jest tam wszystko napisane akurat tez autor tekstu podłączał radio niefabryczne Pionner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2019 o 16:29, iMati napisał:

Ja mam Pionnera.

Też mam Pioniera i mi pięknie grają BEZ żadnej przejściówki. Jaki masz model radia? Zrób fotę kostki i przewodów. Może adapter nie jest Ci potrzebny i tylko wydasz niepotrzebnie kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2019 o 17:49, Pablo1809 napisał:

Też mam Pioniera i mi pięknie grają BEZ żadnej przejściówki. Jaki masz model radia? Zrób fotę kostki i przewodów. Może adapter nie jest Ci potrzebny i tylko wydasz niepotrzebnie kasę.

Model to mvh 110ub. Kostka jest taka sama jak we wszystkich radiach Pionner ? tylko, że chodzi o to że mam oddzielną wiązkę puszczoną do tylnych głośników. A kostka w tej wiązce wygląda tak: 

IMG_20190429_180719.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem fotę jak to wygląda u mnie. Dziala bardzo ładnie :)

Mam Pionieer DEH-2300UB.

Do instalacji fabrycznej podłączyłem wtyczki ISO. Przednie głośniki są podłączone do przewodów białego i białego z czarnym paskiem oraz szarego i szarego z czarnym paskiem. Tył podłączyłem do zielonego/zielony z paskiem i fioletowego/fiolet z paskiem.

GLOSNIKI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...