Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słaba siła nawiewu


paweł8708

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Audi a4b6 z klimatronikiem, od kiedy je kupiłem mam problem z nawiewem, a mianowicie bardzo słabo dmucha, nie ważne czy to nawiew na szybę, kratki, czy na nogi, praktycznie nie czuć lecącego powietrza, sprawdzałem u znajomego która ma takie same auto to różnica jest ogromna. Sprawdzałem błędy, nie ma żadnych, zdjąłem schowek, wszystkie klapki działają, robiłem nastawy podstawowe, nadal nie mam błędów, ale nic się nie zmieniło z nadmuchem, nadal jest słaby, wymieniałem wentylator, a także panel klimatronika, oczywiście również bez zmian, filtr kabinowy wymieniłem w pierwszej kolejności, nie mam pojęcia gdzie dalej szukać przyczyny? Jak ustawię nawiew na maksa to czuć wibrację na podłodze auta, przy nogach, ktoś spotkał się z czymś podobnym? W lato pomimo nabitej klimy jest problem z ochłodzeniem wnętrza auta właśnie z powodu tego, że słabo wieje, poza tym nie mam innych problemów z klima, wszystko działa prawidłowo, jedynie słabo dmucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem gdy klapa od obiegu wewnętrznego przestała działać - bardzo słabo a buzowało pod deską. Sprawdź czy na econ też tak słabo wieje, jeśli jest normalnie to wg mnie klapa obiegu zamkniętego v54 lub klapa dławiąca świeże powietrze  v71 nie działa poprawnie. Poza tym mógłbyś sprawdzić też czy czujniki temperatury działają poprawnie, być może tutaj jest jakiś problem. Do tego porzebujesz vaga i odczyt kanałów pomiarowych

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bobikos napisał:

Ja miałem podobny problem gdy klapa od obiegu wewnętrznego przestała działać - bardzo słabo a buzowało pod deską. Sprawdź czy na econ też tak słabo wieje, jeśli jest normalnie to wg mnie klapa obiegu zamkniętego v54 lub klapa dławiąca świeże powietrze  v71 nie działa poprawnie. Poza tym mógłbyś sprawdzić też czy czujniki temperatury działają poprawnie, być może tutaj jest jakiś problem. Do tego porzebujesz vaga i odczyt kanałów pomiarowych

Dzięki za odpowiedź, u mnie tak samo słabo wieje w trybie econ, w trybie manualnym, jak i auto, nie pomaga również obieg zamknięty jak i otwarty, sprawdzałem tą klapę od obiegu wewnętrznego, jakiś czas temu zdemontowałem wszystkie silniczki, i próbowałem manualnie ruszać cięgnami klapek, niestety nic to nie pomogło, nie było żadnej różnicy, wydaje mi się że nie mam problemu z klapkami, widziałem filmiki pokazujące działanie klap w klimatroniku, porównywałem do tych u siebie, i nie zauważyłem u siebie niczego nieprawidłowego. Mam vaga, właśnie widziałem tam , że chyba nawet można w nim sprawdzić prędkość dmuchawy, napięcie, fajnie by było móc to porównać z kimś kto ma sprawnego klimatronika ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamontowałeś wentylator od anglika albo podłączony jest tak że kręci się w drugą stronę (co prawda nie wiem czy to możliwe żeby kręcił się w drugą stronę ale warto sprawdzić).

Generalnie albo przepływ blokują klapy na ssaniu (łatwo zaobserwować czy się uchylają - jedną widać po zdjęciu schowka, drugą po wyjęciu filtra pyłków), albo na tłoczeniu (wtedy np powinno mimo wszystko mocno wiać przez dziurę po zdjęciu zaślepki od klimatyzowanego schowka), albo właśnie wentylator kręci się nie w tą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem kierunek obrotu wentylatora, kreci sie wedlug kierunku wskazowek zegara, nie wiem w ktora strone powiniem sie krecic, ale chyba jest okej, myslalem ze tez jest wina wentylatora, wiec zmienilem go na inny, ale nadal jest tak samo, slabo wieje, co do klap na ssaniu, dzialaja, uchylaja się, nawet denontowalem silniczki i ruczalem manualnie tymi klapami, nie bylo roznicy w sile nadmuchu, a jak moge sprawdzic te na tloczeniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paweł8708 napisał:

Sprawdzałem kierunek obrotu wentylatora, kreci sie wedlug kierunku wskazowek zegara, nie wiem w ktora strone powiniem sie krecic, ale chyba jest okej, myslalem ze tez jest wina wentylatora, wiec zmienilem go na inny, ale nadal jest tak samo, slabo wieje, co do klap na ssaniu, dzialaja, uchylaja się, nawet denontowalem silniczki i ruczalem manualnie tymi klapami, nie bylo roznicy w sile nadmuchu, a jak moge sprawdzic te na tloczeniu? 

jedną klapę widzisz po zdjęciu schowka , drugą po zdjęciu filtra przeciwpyłkowego pod maską w podszybiu,tam są 2 klapki,możliwe że one się nie otwierają

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, greg2505 napisał:

jedną klapę widzisz po zdjęciu schowka , drugą po zdjęciu filtra przeciwpyłkowego pod maską w podszybiu,tam są 2 klapki,możliwe że one się nie otwierają

Te klapki działają, tak jak już pisałem, na początku zdemontowałem silniczki krokowe i sprawdzałem manualnie otwierając je i zamykając czy będzie jakaś różnica, nic to nie dało, później zamontowałem silniczki, zrobiłem nastawy podstawowe, i nadal nie wieje tak jak powinno, praktycznie nic nie wieje, tylko słychać hałas wentylatora, i wibracje na podłodze pod nogami, wina wentylatora też odpada bo go wymieniałem na drugi, nie wiem co tam jeszcze może blokować przepływ powietrza i jak to mogę sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa , te 2 klapy mogą właśnie dławić powietrze, możesz jeszcze czujniki posprawdzać, 1 jest właśnie przy tych klapach, może on jest winny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, greg2505 napisał:

Dziwna sprawa , te 2 klapy mogą właśnie dławić powietrze, możesz jeszcze czujniki posprawdzać, 1 jest właśnie przy tych klapach, może on jest winny

Tak, wiem, dziwne to jest, byłem u mechanika, to nie mieli takiego przypadku, mówią, że trzeba by deskę rozdzielczą zdjąć, za same zdjęcie deski kilka stówek zaśpiewali, więc na razie sam staram się zdiagnozować gdzie może być przyczyna, zmieniłem te silniczki które powodowały jakieś błędy, ew mogę jeszcze porobić screeny z vaga, chyba tam się dało sprawdzić z jaką prędkością kręci się wentylator, może ma za małe napięcie, chociaż wątpie, postaram się też nagrać filmik pokazujący jak zachowują się klapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj z vaga screeny. Błędy sa? Silniczki od EU? Mozesz wyciągnąć grzalke elektryczną od strony kierowcy zeby zobaczyc co jest w srodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, bobikos napisał:

Daj z vaga screeny. Błędy sa? Silniczki od EU? Mozesz wyciągnąć grzalke elektryczną od strony kierowcy zeby zobaczyc co jest w srodku

Nie ma błędów, okej, a czego dokładnie screeny porobić, to się jutro tym zajmę, a co do grzałki to gdzie dokładnie się znajduje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, greg2505 napisał:

Przednią szybę włączałeś też słabo leci

Tak, też słabo leci, próbowałem każdej możliwej kombinacji, nic to nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel klimy jak podmieniałeś to trzeba go zadoptować vag-em , przyuczyć vin-u , robiłeś tak czy tylko podmianka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko podmianka, wtedy nie mailem niestety vaga, zeby zrobic adaptacje, panel dzialal, wszystko jak nalezy, tylko slabo wialo, mysle ze to nie jest wina panelu, gdyż jest wibracja, i tak jakby te powietrze buzowalo gdzies w srodku, na poczatku bylem prawie pewny ze wina wentylatora, jednak po wymianie jest nadal to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś ci się dostało między wentylator a skraplacz , tam nie bardzo ma co blokować przepływ powietrza, mam na wierzchu całą nagrzewnicę , jak wyjmiesz wentylator to możesz sprawdzić czy nic tam nie ma

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, greg2505 napisał:

Może coś ci się dostało między wentylator a skraplacz , tam nie bardzo ma co blokować przepływ powietrza, mam na wierzchu całą nagrzewnicę , jak wyjmiesz wentylator to możesz sprawdzić czy nic tam nie ma

Okej, sprawdzę, pobawię się kamerką endoskopową, o ile będzie coś widać, mam jeszcze pytanko , czy demontaż deski rozdzielczej coś da? Może ktoś rozbierał to, jest jakaś opcja, że coś tam się mogło zblokować, zaklinować? że coś nie puszcza, blokuje te powietrze od wentylatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za wentylatorem pierwszy jest skraplacz ,klapy na środku konsoli sterują na szybę, nogi i na auto,jak się otwierają to nie zablokują przepływu powietrza ,wg mnie  przyczyny to uwalony panel lub coś się dostało między wentylator ,a skraplacz przez który jest cały przepływ powietrza ,ma żeberka coś na styl chłodnicy i może coś go pozatykało,

wentylator chodzi na wysokich obrotach?jak zwiększasz siłę nadmuchu to kręci się coraz mocniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, greg2505 napisał:

za wentylatorem pierwszy jest skraplacz ,klapy na środku konsoli sterują na szybę, nogi i na auto,jak się otwierają to nie zablokują przepływu powietrza ,wg mnie  przyczyny to uwalony panel lub coś się dostało między wentylator ,a skraplacz przez który jest cały przepływ powietrza ,ma żeberka coś na styl chłodnicy i może coś go pozatykało,

wentylator chodzi na wysokich obrotach?jak zwiększasz siłę nadmuchu to kręci się coraz mocniej?

Tak, jesli zwiekszam sile nadmuchu to kreci coraz mocniej, w sumie dlatego zmienialem panel od drugiego takiego auta, zeby wyeliminowac panel, bo czytalem ze zdarzaly sie przypadki, ze regulacja szwankowala, i wentylator mial te same obroty pomimo tego ze sie zwiekszalo sile nadmuchu. co musze zrobic, zeby dostac sie do skraplacza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...