Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wyje skrzynia biegów


colak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Panowie  prośba o poradę kupiłem auto a4 b7 1,8t   wg vin i wklejki  był multitronic  jakiś cudok włożył  manuala (5biegów WW09 012301103 AD 211AE  chyba z diesla ) działa ok biegi lekko działają to co jest minusem  ale ok przyzwyczaiłem sie  to przełożenie na piątym biegu przy 2tyś  obr. mam 100km/h ale to nie jest tak uciążliwe ,  jak wycie chyba skrzyni  bo nie jestem w stanie zidentyfikować czy to skrzynia czy może łożysko na kole  bardziej stawiam na skrzynię , i tak:

olej w skrzyni jest nawet czysty,

wyje bardzo  różnie  raz przy takiej prędkości raz przy takiej  jak ciągnie i na luzie też 

na zakrętach nie słyszę  wzmożonego huczenia  czyli raczej nie łożyska 

koła i na zimowych i na letnich inaczej sie to rozkłada na zinowych najbardziej 100-120km/h  letnie zaczyna sie juz  od  60km/h tak najbardziej uciążliwe 

i teraz  co radzicie ? jak sprawdzić co to huczy  by mieć 100% pewności łozyska /skrzynia  ? jeśli olej to jaki do tej skrzyni a może jakiś uszlachetniacz dolać do nowego oleju ?

Pozdrawiam colak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co możne być jak wyje  podczas hamowania również jak wrzucę  na luz  troszkę sie uspokaja ale jak zaczynam hamować to sie nasila ? łożyska czy skrzynia?

 

colak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał łożysko w kole. Jutro mnie czeka wymiania przedniego i z dnia na dzień zaczęło huczeć tylko przy 70, a teraz nie ma znaczenia, bo napierdala cały czas niezależnie od prędkości, hamowania i skręcania ?

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie jak kupiłem to tak było  robi sie  ciepło  trzeba by  pogrzebać jak miałem na zimówka stalowa standardowa felga 16   huczało  najbardziej od  100-120km    teraz na letnich 17cali  i felgo sa bardziej  wyschnięte na zewnątrz  najbardziej huczy 70-100  poz zakresem też ale  mniej .  dlatego obstawiam też  że to łożyska ponieważ zmieniło sie ET ???  dobrze kombinuje ?

jak wyzuce na luż  też  huczy  ale mniej a jak zaczynam hamować  to  huczy  bardzo  podczas  hamowania :(

kroś ma jakies pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś koła i zakręć, może usłyszysz. Moje za pierwszym razem huczało bardziej na zakrętach, wymienione, ale ktoś piasty nie obejrzał i po roku powtórka już z piastą poszło drugie nowe. Za drugim razem na zakrętach cisza. A też jeździłem i męczyłem mechanika, że skrzynia bo przecież łożyska nowe.

Możesz jeszcze na podniesionym rozpędzić i nasłuchiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie możliwość odkręcić półosie od skrzyni to będzie najlepsze rozwiązanie aby wyeliminować np łożyska jak dalej będzie hałasować. Dużo roboty nie ma 12 śrubek i można w miejscu rozpędzic skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to fakt  dobry pomysl z odkręceniem półosi tylko tam jest ten niszczesny drobny torx ale dobry pomysł 

Auto podnosiłem do góry  ale nie byłem w stanie zidentyfikować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tego nie robiłem  ale  na wycie  obciążenie  pewnie ma wpływ prawda ? wiec poniar może byc nie miaro dajny jakies jeszcze sugestie 

A powiedzie mi ja miałem z multironika przekładkę na manuala włożona  jest skrzynia manual WW09 012 301 103AD  z czego to może być skrzynia  bo nie mogę tego namierzyć ?  jaki olej tam trzeba wlać jest gdzieś jakaś instrukcja ? nie mogę namierzyć  tych 3literowych oznaczeń  tak jak kżady  się posługuje ???

colak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...