Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kontrolka katalizatora


grzesiek0506

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko drodzy klubowicze?mam audi a4 b7 1,8T 163 konie s-line i boryykam sie z zapalajaca sie na sekunde kontrolka katalizatora ,ktora po chwili gasnie auto jezdzi bez zarzutu wg mnie ale mechanik stwierdzil ze jest za slabe i ma za duze podcisnienie z moich obserwacji wynika ze chyba pali wiecej niz powinna ok 13 litrow w miescie.macie jakies pomysly lub mial ktos podobna usterke .ostatnio caly dzien mechanik szukal tej usterki i nic prosze o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chyba chodzi o Check ? Tylko jak sie on zapali to sam tak szybko nie gaśnie. Choć może być jeszcze Ecu... ok po kolei zrób zdjęcie owej kontrolki albo podaj jaki błąd wywala bo kontrolki od kata to takowej w naszym aucie niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sorki za moj brak wiedzy ale zoltodziob jestem w temacie mechaniki samochodowej .nie moge zrobic zdjecia bo kontrolka zaraz znika po sekundzieale znalazlem w necie

 

dpf_kontrolka.jpg.d016c75caf2ba956971dad0881dbd67c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle co wiem to w silniku 1.8T nie ma na pewno filtra czastek stalych a ta kontrolka to od tego .po podpieciu pod kompa zaden blad sie nie zapisuje chyba dla tego ze ta kontrolka zapala sie doslownie na sekunde i gasnie .mial ktos cos podobnego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest z neta bo w moim nie mogę zdarzyć zrobić foty bo za szybko znika kontrolka, mój to benzyna oczywiście i dlatego szukam tu pomocy bo skąd ta kontrolka w benzynie. Pomóżcie panowie jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś licznik kiedyś podmienił z auta co miało dpf?  Sprawdzałeś na kompie jak działają ci sondy? Pisałeś że masz wyższe spalanie ja tak miałem jak sonda była padnięta. A czy coś się dzieje jak kontrolka się zapala? Może go dławi albo moc spada? 

Edytowane przez Bartec6184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze masz racje z tym licznikiem bo jak to inaczej wytlumaczyc .podłaczony byl podk kompa ale nic nie pokazywalo zadnych bledow ale musze o te sondy mechanika zapytac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...