Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka Anglika- robota


Jaco3soN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję kogoś, kto zajmuje się przekładaniem anglików. Chodzi mi o osobę która jest w stanie to wykonać za rozsądne pieniądze i zrobi to tak żeby miało ręce i nogi. Proszę bardzo o pomoc doświadczonych forumowiczów o polecenie kogoś do takiej operacji, najlepiej kogoś z woj. Podkarpackiego. Jeżeli ktoś już wykonywał taki zabieg, to czy mógłby powiedzieć coś na ten temat więcej, tzn. jakie koszta są takiej operacji..  bez żadnego ale po prostu robota plus części itp. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem takie coś. Tylko że sam, ładnie wszystko się przekłada no i jakoś słabo ufam komuś taką operację robić.

Same części dla przekładki musisz liczyć od 2500 do 3500, zależy od stanu, koloru, wyposażenia i td.

Plus do tego dochodzą płyny eksploatacyjne, jak chcesz tą furą trochę pojeździć to wiadomo, przy okazji, trzeba wymienić płyn hamulcowy, chłodniczy, klimatyzacje nabić - 200-300 zł

Rejestracja (po przekładce) - akcyza, przegląd, wydział komunikacji - 500-800

Ubezpieczenie OC

I jak chcesz to komuś zlecać, to jeszcze 2500-3500 za robotę.

Policz sobie czy Ci się wszystko zgadza, napisałem powierzchniowo, różnie bywa, może jeszcze coś dojść.

Jak będziesz miał pytania, to pytaj, zawsze coś podpowiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to chciałbym to zrobic dobrze, mam dobra baze na przekladke a co do kosztow to chcialbym zamknac sie w 7k zlecajac to komus, chyba ze jest to do wykonania samemu w jakis sposob. Narzedzia mam, zdolnosci manualne tez sa, ale boje sie elektroniki jak ognia. w senie, naczytalem sie ze jest potem zabawa w przeprogramowywanie itp. mozesz cos wiecej na ten temat powiedziec? Pozdrawaim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest do wykonania. Najważniejsze - chęć i czas.

Byś musiał po przekładce ( mechanika i elektryka) zmienić kodowania programem VCDS po przez kabelek VAG KKL.

- moduł komfortu, masz stronę na forum, a zresztą w VCDS są podpowiedzi, zmieni to obrazek z której strony otwarte drzwi

- klimatronik, tu też trzeba trochę przekodowac, zrobić reset nastawów klap i silniczków, tu najbardziej chodzi o sterowanie recyrkulacją, w Angliku jest jeden silnik, w eu 2, po 10 min wszystko działa

Licznik - tu albo swoj przerabiać, albo nowy montować.

Żeby swój przerobić, trzeba podmienić tarcze, i zmienic kodowanie z mil na km.

Nowy nie się wydaję trudniej zamontować, ale jest i o tym wątek na forum.

Może czegoś zapomniałem z elektroniki, ale to chyba najgłówniejsze.

Mechanika jest taka, że elementy Anglika zastępują eu, wszystko przyjemnie się przekłada, trochę trudniej maglownicę montować i zamki w drzwiach.

Elektryka (kable) - nad tym trzeba najdłużej posiedzieć jak chcesz zrobić to dobrze.

Generalnie, prosta sprawa, przenieść przewody i odgałęzienia z prawą na lewą stronę.

Poszukaj na necie, jest informacja na ten temat i spis części potrzebnych, bo na forum tego niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej zlecił bym to komuś kto zajmuje się takimi rzeczami profesjonajnie, bo nie wiem czy poradzę sobie bez żadnych instrukcji a nie chciał bym niczego spier****ć :)
Czytałem pewien wątek odnośnie takiej operacji ale jest tam dość ogólnikowo to opisane ;/ nie sądziłem że tak ciężko mi będzie znaleźć kogoś w rejonie Podkarpacia; wydawało mi się że ten temat to jest bardzo powszechny i że znajdę kogoś bez problemu, a tu jednak zdziwko. Pozdrawiam kolego, dzieki za podpowiedzi. Jesli masz dostateczną wiedzę na ten temat to chętnie poczytam :D
Kupiłem ogólnie 1.8T AVJ z przelotem 135 000 km w oryginale, stan auta jest perfekcyjny i chyba bym się popłakał jakbym musiał sprzedać. Dlatego chciałem przełożyć i cieszć się pięknym i zadbanym autem :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładkę zrobiłem u na prawdę ogarniętego w temacie mechanika. Cena za robotę 2500 za części niestety zapłaciłem około 3 tys +- ze względu na wała jakiego mi goście zrobili Krzeszowie gdzie kupowałem części (komplet miał być od b6 a się okazało że kilka elementów było z b7 i nie pasowało a jak zadzwoniłem i powiedziałem o tym to gość się rozłączył i tyle... Finalnie auto kosztowało mnie 13.500 PLN. czytaj ( kupno auta, transporty na lawecie, przekładka, części, ubezpieczenie i przegląd zerowy, wymiana przedniej szyby pęknięta). Ocenę zostawiam tym co czytają. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...