Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Blokujące wszystkie hamulce/twardy pedał


Krzysiek112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

Jest to mój pierwszy post więc zacznę od paru słów o sobie

Mam na imię Krzysiek, jestem z okolicy Gdańska, a swoja przygodę z Audi prowadzę od roku gdy stałem sie posiadaczem a4b5 1996r. 1.8t AEB 150km FWD

Moj problem leży w samoczynnym blokowaniu się wszystkich 4 kół podczas jazdy, pedał staje sie twardy i lekkie naciśnięcie go powoduje gwałtowne hamowanie, nieważne czy naciskam hamulec czy jade używając tylko ręcznego albo hamując silnikiem, zaciski i tak złapią i puszczają dopiero jak popuszczę nakrętki na pompie

Czytałem już kilka postów na forum tym, jak i innych forach jednak nie znalazłem jeszcze przyczyny u siebie

Na dzień dzisiejszy:

wymienione przewody elastyczne, pompa abs (używana, stara okazała sie również byc dobra), pompa hamulcowa (nowa), tarcze przód + klocki i oczywiście płyn hamulcowy

Układ odpowietrzany kilkanaście razy

Serwo brałem pod uwagę ale po sprawdzianie pompowania na zgaszonym i odpaleniu silnika pedał schodził tak jak powinien, zawór zwrotny sprawny (w jedna strone można dmuchać a w druga blokuje)

Juz skończyły mi sie pomysły, samochód potrzebuje do pracy a chodzić z 11 pod maska co kilometr się nie da

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że masz za długi trzpień w pompie hamulcowej lub źle wyregulowany pedał i pompa ciągle odcina dopływ płynu ze zbiorniczka hamulcowego. Płyn się nagrzewa, rozszerza i koła sie blokują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że znajdę na forum instrukcje jak ewentualnie to wyregulować
Idę pogrzebać, dam znać jak coś się ruszy, dzięki za podpowiedź ;)

 

 

Byłem, pogrzebałem
Odsunąłem trochę popmkę od serwa podkładając podkładkę, po krótkiej przejażdżce wydaje się być ok, jestem dobrej myśli

Edytowane przez Krzysiek112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko zelżał, po jeździe przy częstszym hamowaniu koła już sie nie grzeją ale jednak jak puściłem wszystko na delikatnej górce (coś w stylu tej z egzaminu PORD ?) samochód stał, czy to może byc jeszcze serwo? Aż tak sie nie znam ale po postoju przed odpaleniem silnika pedał hamulca jest twardy jakbym go wczesniej kila razy naciskał, co prawda po odpaleniu opada tak jak powinien ale czy sam z siebie też tak twardnieje bez "napompowania" go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...