Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI PD] Wycieki oleju


JarQ_A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie mogę się uporać z wyciekiem oleju koło kolektora, podejrzewałem uszczelkę pod pokrywą ale po wymianie dalej to samo. Dodam że pompa vacum została wymieniona (nie z tego powodu.. zakończyła swój żywot) więc odpada możliwość że może cieknąć z pompy. Pół roku temu została zregenerowana turbosprężarka oraz wyczyszczony cały dolot, w dolocie są jedynie minimalne ilości oleju z odmy. Na trasie 420km ubyło mi 200ml oleju, cały blok silnika był w oleju. Auto trochę kopci na niebiesko. Obawiam się że może być to uszczelka pod głowicą, dodam również że płyn chłodniczy jest czysty i nie ubywa. Mogę zrobić logi jeśli to pomoże w diagnozie :wink:

2014_02_06_12_56_03.jpg

2014_02_06_12_56_37.jpg

2014_02_06_12_59_02.jpg

2014_02_06_12_59_08.jpg

---------- Post dopisany 25-02-2014 at 19:48 ---------- Poprzedni post napisany 24-02-2014 at 21:15 ----------

Proszę o analizę logów, niestety na dzień dzisiejszy tylko statyczne :wink:

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka pod głowicą raczej nie bo mokre jest wyżej. Jak wymieniłeś uszczelkę pod pokrywą to może jeszcze sprawdź czy nie cieknie z pod korka wlewu oleju albo z EGRa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź tą nową uszczelkę pod pokrywą na silikon tylko żeby on się nie dostał do środka silnika.. i złóż i zostaw do wyschnięcia i będzie git. Tak jak wyżej darkle pisze też bym obstawiał że przy korku oleju puszcza wymień tą uszczelkę z korka i umyj silnik bo nigdy nie dojdziesz :wink:..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z korka wlewu nie leje, po umyciu silnika ewidentnie widać że leje na rogu pokrywy koło pompy vacum. Znalazłem na innym forum podobny przypadek, po wymianie uszczelki dalej lało. Jedyny sposób wymiana pokrywy na nową (wiadome jaki koszt :kwasny: ) albo tak jak kolega Duch^ pisze na silikon. Zamówiłem silikon Dirko, jak na razie czekam na przesyłkę. :wink:

Panowie nie chcę zakładać nowego tematu i śmiecić na forum. Chciałbym abyście rzucili okiem na logi ponieważ niedawno był robiony rozrząd i po wymianie paska kopci na zimnym, a na rozgrzanym mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy wałka rozrządu od strony i paska i vacum fabrycznie jest przewidziane uszczelnienie silikonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, silikon idzie tylko w niektórych miejscach. Zwróć uwagę również na sposób wymiany uszczelki pod pokrywą. Są "mechanicy" dla których ta wymiana jest prosta...panie, roboty na 5 minut. Odkręci, położy, założy, dokręci...i właśnie...dokręci tak że po uszczelce. A siłę docisku kluczem mają w d...ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tą uszczelkę wymieniałem bez dymo i nawet nie wiedziałem o kolejności dokręcania dopiero po wymianie znalazłem instrukcje, na razie nic nie cieknie;) miałem farta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu nie miałem kiedy napisać ale do rzeczy. Pokrywę zaworów uszczelniłem, silnik wymyłem i... wyciek tak jakby się minimalnie zmniejszył, ale to nie z pod pokrywy cieknie tylko prawdopodobnie z pod pompy vacum, tylko czy w ogóle jest to jest możliwe? Skąd tam się berze olej? może uszczelniacz na wałku nie trzyma?

Zaznaczyłem na czerwono skąd się wydostaje olej

2014_03_07_14_55_13.jpg

2014_03_07_14_56_17.jpg

Zdjęcie zapożyczyłem. Jestem prawie pewien że właśnie z stąd leje

miejsce_mocowania.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek mam ten sam problem z wyciekiem oleju, w sobotę umyłem silnik, we wtorek wjadę na kanał i zobaczę gdzie zaczyna pojawiać się olej, podejrzewam że winna jest pompa vacu, uszczelka pod nią.

Wyciek_oleju.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zapaliła się u mnie pomarańczowa kontrolka oleju z napisem min, lewy bok silnika cały w oleju, po uzupełnieniu oleju w silniku kontrolka nie zgasła, podejrzewam ze uszczelka pod vaku do wymiany.

---------- Post dopisany 13-03-2014 at 16:15 ---------- Poprzedni post napisany 11-03-2014 at 03:41 ----------

U mnie problem z wyciekiem oleju rozwiązany, wymieniłem pompę vaku na nowego typu wraz z nową uszczelką z serwisu. Kontrolka niskiego stanu oleju znikła dopiero po odpięciu klemy z akumulatora na minute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisał roberto333 może podczas wymiany pompy vacum mechanik zostawił starą uszczelkę. Za każdym razem powinno się dać nową :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta ....miałem dwa wycieki spod pokrywy - jeden przy rozrządzie po lewej stronie silnika drugi po tej samej stronie przy pompie na samym rogu . Zakupiłem silikon dirko i nową uszczelke , złożyłem i problem przy rozrządzie się rozwiązał a przy vacum jak się pociło tak dalej to robi .Zauwazyłem że bardzo poci się przy ostatniej śrubie pokrywy po lewej stronie - czy wystarczy wymienić uszczelke na nową co przychodzi pod tą śrube czy odrazu pokrywe wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie jestem sam z wyciekiem oleju. U mnie leje (stojąc przedem do auta) z lewej strony, pierwsza śruba,przy rozrządzie.

A zdziwiłem się bo mam silnik 1.9 BRB na części różnią się tylko rocznikiem 2006 i 2007 i pokrywa już jest inna.

Nijak nie idzie zatrzymać wycieku i najprawdopodobniej poleci nowa pokrywa.

A co do zdemontowania tej pokrywy z głowicy w BRB, to jest tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche odgrzeje kotleta

Ja mam taka sytuacje. Czy z tych zdjec mozecie mnie naprowadzic skad nastepuje wyciek oleju? Wstepna diagnoza jaka postawilem to EGR (ktory zostal zaslepiony Vagiem podczas zmiany programu/mapy), ale widac, ze jest suchy.

20150120_154837_zpseec74f63.jpg

20150120_154820_zpsb6228235.jpg

20150120_154815_zps909b2887.jpg

20150120_154751_zpsfb006be0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche odgrzeje kotleta

Ja mam taka sytuacje. Czy z tych zdjec mozecie mnie naprowadzic skad nastepuje wyciek oleju? Wstepna diagnoza jaka postawilem to EGR (ktory zostal zaslepiony Vagiem podczas zmiany programu/mapy), ale widac, ze jest suchy.

20150120_154837_zpseec74f63.jpg

20150120_154820_zpsb6228235.jpg

20150120_154815_zps909b2887.jpg

20150120_154751_zpsfb006be0.jpg

Też mam w tych okolicach całe uwalone od oleju... Jedyne co mi przychodzi na myśl to coś od EGR coś od Pompy Vacum??? Ale też do tego nie doszedłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...