Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI PD] Wycieki oleju


JarQ_A4

Rekomendowane odpowiedzi

 

21 godzin temu, Avaxus napisał:

U mnie już wszystko naprawione ? silnik gobil olej z pod pokrywy i z pompy vacum. Wymieniłem te 2 uszczelki i teraz jest już suchutko IMG_20190415_120123.jpg

Na pompie Vaccum jest taka metalowa uszczelka to ją wymieniłes razem z uszczelką pokrywy? Czy może puszczac pompa vacum ale z tych gumowych weźy załozonych na króciec czy nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podvacum jest metalowa uszczelka w moim przypadku po zdjęciu obudowy silnika górnej oczywiście to vacum było mokre od góry. Jeżeli vacum masz mokre to znak że trzeba ją wymienić, jak nie to trzeba szukać dalej. Ja najpierw umysłem dokładnie silnik i wtedy zobaczyłem co i jak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,  właśnie dostałem nową orginalną pokrywę zaworów z VW razem z nową uszczeką. Możliwe ze to właśnie odma w tej pokrywie jest zatkana i sukcesywnie wyrzuca kolejne uszczelnienia. Wymienię i zmontuję pokrywę dokładnie tak jak serwis zaleca na 10Nm z odpowiednią kolejnoscią dokręcania śrub. Moja pompa vaccum też jest zaolejona wiec w drugiej kolejności będzie uszczelka vaccum. Jak nie pomoże to będę pisał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też jest korek wlewu oleju zawilgocony? Zauważyłem to dzisiaj i nie wiem czy tam jest jakaś uszczelka czy te silniki tak mają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2019 o 07:58, dude5 napisał:

Dzięki za odpowiedź,  właśnie dostałem nową orginalną pokrywę zaworów z VW razem z nową uszczeką. Możliwe ze to właśnie odma w tej pokrywie jest zatkana i sukcesywnie wyrzuca kolejne uszczelnienia. Wymienię i zmontuję pokrywę dokładnie tak jak serwis zaleca na 10Nm z odpowiednią kolejnoscią dokręcania śrub. Moja pompa vaccum też jest zaolejona wiec w drugiej kolejności będzie uszczelka vaccum. Jak nie pomoże to będę pisał :)

Jak możesz, to daj znać, bo mnie też czeka zmiana pokrywy. Z tym że ja postawię na używkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...