Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozrząd rawdopodobnie przeskoczyl


Ju86

Rekomendowane odpowiedzi

A4 b8 2.0tdi 143km. Witam Panowie dziś przy ruszania chyba za mało gazu i zgas mi gwałtownie samochód po próbie odpalenia nie odpalił już, laweta na warsztat. Na Warsztacie machanie stwierdził że nie ma kompresji i przestawil się pasek rozrząd po rozebraniu będzie wiadomo. Na co się szykować miał ktoś podobny przypadek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z fusów nie wywróży. Jak przy ponownym odpalaniu nie było stukotu, to nie przestawił się na tyle aby obiło zawory. Pewnie wystarczy nowy rozrząd z ustawieniem, koszt ok 1000-1500 zależnie od warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś taki przypadek, przeskoczyło z tego co pamiętam o kilka zębów i nic się nie stało, nowy rozrząd i jest ok, ale zawsze to może być o jeden ząb za daleko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, kuba.goller napisał:

Ja miałem kiedyś taki przypadek, przeskoczyło z tego co pamiętam o kilka zębów i nic się nie stało, nowy rozrząd i jest ok, ale zawsze to może być o jeden ząb za daleko:)

A po przeskoczeniu samochód nie odpala. Nie słychać żadnych stoków pod maską. Przy próbie odpalenia tak jakby pierwszy raz normalnie a potem rak ciśnienie i gaśnie kapa dzisiaj podłącza więc też zobaczą co i jak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcił i nie odpalał. U mnie jeszcze była historia, że wypadł brok z wałka i był problem z cienieniem oleju.

Pracował na sprayu do czyszczenia hamulcy ale to chyba ta próba uruchomienia spowodowała przeskoczenie rozrządu. Pierwotnie odpalił rano, po chwili zaczęło bardzo trząść silnikiem wiec zgasiłem, wtedy chyba wypadł brok i zaczęła się historia z olejem. 

Potem kręcił i nie odpalał. Po wyeliminowaniu przyczyn elektrycznych kolega z warsztatu powiedział mi aby go odpalić podając jakiś samostart. Nieszczęśliwie miałem tylko spray do czyszczenia hamulcy i na nim chyba dostał na dużego kopa i przeskoczył rozrząd - ale to tylko teoria. Ogólnie naprawa to zaspawanie broku, wymiana rozrządu i jeżdżę do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za od miejmy nadzieję że będzie wszystko dobrze i starczy ustawienie rozrządu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...