Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Audi S6/S7


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukłon Audi w stronę Polaka, zaraz by chciał gaz zakładać :grin: to ma od razu oszczędne tdi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepiej niż w standardowych modelach ale i tak strasznie żałosne to jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ogi napisał:

Dużo lepiej niż w standardowych modelach ale i tak strasznie żałosne to jest. 

choć ja naprawdę tego nie rozumiem. To samo A4 B9 po lifcie, gdzie z przodu będzie między maską a zderzakiem ten "wlot powietrza" jak w dawnych sportowych Audi, tyle tylko że będzie to atrapa. To po co w ogóle to robić, a jak robić to co za problem niech to faktycznie będzie wlot. Chyba aż tak nie zaburzyłoby to przepływu powietrza i zwiększyło opór żeby miało to wpływ na zużycie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nudów i dla ciekawości skonfigurowałem sobie podobnie A6 55TFSI i S6, wyszło mi 495540 i 545310 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie żenada. Cena tak jak w poprzednim modelu, za diesla z odjętymi 100 kuniami od poprzednika. O tych atrapach to szkoda gadać. W zimie będzie jechać taki śnieżny wydech zapchany na biało w parodii eski ?. Moc na poziomie S6 C5. Cyrk. Kupujesz 3.0 tfsi w slinie i masz dużo bardziej sportowe auto za dużo mniejszą kasę.... Z drugiej strony się cieszę bo C7ki z czasem powinny iść w górę, a nie w dół :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem te atrapy wydechów z tymi zaślepkami i się przeraziłem :o 

Myślałem że jakoś to będzie wyglądało ale jest TRAGEDIA !!! :o  

Jak po świetnym V8 4.0   można zrobić takie g*wno ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2019 o 08:27, Bristol napisał:

Wczoraj widziałem te atrapy wydechów z tymi zaślepkami i się przeraziłem :o 

Myślałem że jakoś to będzie wyglądało ale jest TRAGEDIA !!! :o  

Jak po świetnym V8 4.0   można zrobić takie g*wno ? 

 

Trzeba produkować kity przerabiające te sztuczne wydechy w prawdziwe :D:D:D

 

A co do silnika tez nie rozumiem jak mogli z cudownego V8 na taki syf przejść, tym bardziej że mają też wietnu silnik z RS4 pod ręką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fb fotografa przeczytałem takie info odnośnie diesla w s6/7 na europę.

Cytat

Me: WHY diesel??

Audi: our European customers demanded a fast and powerful car with low fuel consumption. Our previous versions of the A6/7 BiTdi and the SQ5, SQ7 proved that our strategy works and for example the SQ7 had a market share in its class of 25%. This is what the buyers want. Later we will also maybe offer the TFSI versions also in Europe. In the North America, Asia and Middle East the petrol prices are much lower and that’s why we made the TFSI there.

Me: why not the SQ7 V8 TDI engine instead?

Audi: we tested and tried and the cars acted very nose heavy and ubdersteered. We wanted an agile car that handles well and the V6 TDI was just a better option.

Me: why the fake exhaust??? Seriously?

Audi: well at least we did a better job here than on the SQ5 didn’t we? It’s just a matter of the ad-blue tank and so many other components behind the rear axle that need to be there, that the new laws require, there was no room for the exhaust to go behind the bumper. The TFSI versions will have proper exhaust pipes though.

źródło: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak im V8 nie pasowało to mogli się wysilić i mocniejsze to V6 zrobić. Druga sprawa dlaczego diesel a nie benzyna i odpowiedź że to z powodu ceny paliwa, litości nie sądzę żeby dla kogoś kto kupuje S6 różnica w cenie miedzy dieslem a PB robiła różnicę. A o wydechu że przecież w SQ5 jest jeszcze gorzej....... aż ciężko komentować, tak samo tekst o braku miejsca w limuzynie tej wielkości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym kupić zwykłe A6 z 3.0TDI 320KM i w s-line niż dopłacać do S6.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ogi napisał:

A co do silnika tez nie rozumiem jak mogli z cudownego V8 na taki syf przejść, tym bardziej że mają też wietnu silnik z RS4 pod ręką. 

na rynkach na których będzie benzyna właśnie będzie 2.9 który jest w RS4/5

2 godziny temu, Ogi napisał:

Druga sprawa dlaczego diesel a nie benzyna i odpowiedź że to z powodu ceny paliwa, litości nie sądzę żeby dla kogoś kto kupuje S6 różnica w cenie miedzy dieslem a PB robiła różnicę.

ile faktycznie będzie tej różnicy, 2-3l/100km? To co to za różnica, zważywszy że cena ropy już od jakiegoś czasu przewyższa cenę benzyny, więc tym bardziej ta różnica się zmniejsza

2 godziny temu, Ogi napisał:

A o wydechu że przecież w SQ5 jest jeszcze gorzej....... aż ciężko komentować

trzeba im podpowiedzieć żeby wypuścili jakiejś totalne gówno, wówczas będą mogli wypuszczać cokolwiek bo przecież i tak będzie lepiej??

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje ze pakują diesle wszędzie gdzie popadnie bo wiedzą że dni dieslów są już policzone i chcą się ich wyzbyć, aczkolwiek mówcie co chcecie ale niut w dieslu jednak lepiej gniecie jak w benzynie:decayed: ale tak czy siak, dla mnie diesel w RS-ach to profanacja auta z zacięciem sportowym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, YoGi1984 napisał:

A mnie się wydaje ze pakują diesle wszędzie gdzie popadnie bo wiedzą że dni dieslów są już policzone i chcą się ich wyzbyć, aczkolwiek mówcie co chcecie ale niut w dieslu jednak lepiej gniecie jak w benzynie:decayed: ale tak czy siak, dla mnie diesel w RS-ach to profanacja auta z zacięciem sportowym!

Przecież to nowe jednostki, a nie z zapasów z 2003r. A gdzie widziałeś diesla w RS? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, YoGi1984 napisał:

A mnie się wydaje ze pakują diesle wszędzie gdzie popadnie bo wiedzą że dni dieslów są już policzone i chcą się ich wyzbyć, aczkolwiek mówcie co chcecie ale niut w dieslu jednak lepiej gniecie jak w benzynie:decayed: ale tak czy siak, dla mnie diesel w RS-ach to profanacja auta z zacięciem sportowym!

dokładnie, przecież te silniki nie leżą na półkach i nie mają co z nimi zrobić, tylko to nowa jednostka. I mowa o modelach S, RS póki co jeszcze benzynowy, choć możliwe też że będzie wersja wspomagana elektrykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kiedyś wyczytałem(ale teraz już nie pamiętam gdzie) to pisali właśnie o eSach i RS-ach w TDI, jedynie na USA będą benzyny i nie mówię że diesle leża im na pólkach w magazynach i czekają na gorsze czasy, domyślam się że to będzie nowa jednostka, ale tak czy siak mam zdanie takie że pakują diesle póki jeszcze mogą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...