Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzony blb


robert2844

Rekomendowane odpowiedzi

A po co chcesz sobie tak życie komplikować? Wrzuć słupek z Mitsubishi, prościej i taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mitsu chyba był poprzecznie montowany o BSY CHODZI CZY INNY, będzie bez przeróbek  pasował ???? , też mam walnięty brd i zastanawiam się z czego najlepiej wrzucić drugi motor , może bmn bo chyba był bez wałków

Edytowane przez jacek 3773
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znajdziesz pomocne info, jedynie wtryski muszą zostać Twoje z racji że jest inny ECU

 

Jak kupisz zdrowy słupek z mitsubishi z wtryskami o niskim przebiegu, to byłbym chętny na wtryski ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2019 o 18:00, robert2844 napisał:

czy ktoś wymieniał uszkodzony  2.0 blb 16V na  1.9 Tdi awx 8 V.

Ja, i to wielokrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jacek 3773 napisał:

bmn bo chyba był bez wałków

BKD, BMN, BMM (z tym że ten jest 8V, ale blok można pakować) - te silniki mają tradycyjny napęd pompy olejowej

Każdy poprzeczniak będzie wymagał lekkiej przeróbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ok,  trochę się juź pogubiłem w tych kodach,  czy poprzeczny z Lancera Bwc podejdzie i jakie mnie ewentualndie przeróbki czekają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam opcje wrzucenia AWX/AVF. Już 2 lata śmigam takim przekładańcem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wrzucę awx czy avf , zgra mi się to wszystko z resztą BRD , czy po tym jakieś korekty trzeba robić  bo pojemność inna

 chciałem to zrobić w miarę niskim kosztem , ew jak trafię na dobry motor to auto jeszcze mi posłuży

Edytowane przez jacek 3773
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jacek 3773 napisał:

 

Ok,  trochę się juź pogubiłem w tych kodach,  czy poprzeczny z Lancera Bwc podejdzie i jakie mnie ewentualndie przeróbki czekają

"Nowsze BWC są dostosowane do DPF. Napęd pompy oleju BWC jest identyczny jak BSY, za to krzywki napędzające pompki mają typowe dla silników d DPF dodatkowe "garbiki" na dotrysk paliwa w procedurze wymuszonego wypalania DPF."

Wkładasz swoje wtryski + osprzęt i jeździsz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli ten Bwc mi podejdzie  , facet woła za niego 2 tyś słupek z głowicą  rozrząd latem robił , przeleciała 250tyś i silnik można odpalić , auto jest po wypadku czy szukać innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski i tak muszę przełożyć bo Bwc ma bosch a u mnie 170ka siemens, oby tylko wszystko spasowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2019 o 09:26, H4mm3R napisał:

Tu znajdziesz pomocne info, jedynie wtryski muszą zostać Twoje z racji że jest inny ECU

 

Jak kupisz zdrowy słupek z mitsubishi z wtryskami o niskim przebiegu, to byłbym chętny na wtryski ;) 

 

Brałem bez wtrysków, mogę dać tel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...