Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRB] Wyrzuca kropelki oleju przez bagnet na wolnych obrotach


Qwerty54321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moją audi a4 B7 1.9 TDI brb bez dpf zauważyłem że jak auto chodzi na wolnych obrotach i wyciągnę bagnet to lecą kropelki oleju z bagnetu , silnik po dłuższej jeździe jak podniosę maskę i odkrece korek wlewu oleju to nie uchodzi żadne cisnienie , ma ktoś jakiś pomysł ? Zaznaczę że auto ma moc , ładnie przyspiesza , odpala na dotyk itd , turbo po regeneracji EGR czyszczony również j ak postoje na wolnych obrotach rozgrzany  ok 2 -3 min dam gazu to pości duza siwa chmurę jednorazowo i później jak dodam drugi raz to już normalnie delikatnie czarno i znowu postoi kilka minut i znowu raz siwa chmura i tak w kółko, oleju ubywa muszę raz na tydzień dolać, na zimnym tak się nie dzieje, ani rano po nocy jak odpale to nie puści dymka, dopiero jak się trochę zagrzeje ,

Edytowane przez Qwerty54321
Źle sformułowany temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać dużego siwego dymu jak po przegazowaniu, trzeba się naprawdę przyjrzeć żeby zobaczyć że coś leci z tłumika , dopiero jak dam mu gazu z 2.5 -3 tys to puści chmure a tak to można powiedzieć że nic nie kopci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na początek problemu z odpowietrzeniem skrzyni korbowej silnika.

Albo wina turbiny,  przed regeneracją też były takie objawy ? 

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...