Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie


GuGu 91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do was pytanie do posiadaczy audi a4 b8 2.0 tdi 143 km. 

Jestem ciekawy ile robicie kilometrów na całym baku?? Ja do wyskoczenia rezerwy prawie 800 kilometrów (gdzie większość autostradą).

Nie wiem mogę być w błędzie, ale wydaje mi się że za mało, że coś jest nie tak. 

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GuGu 91 napisał:

Witam, mam do was pytanie do posiadaczy audi a4 b8 2.0 tdi 143 km. 

Jestem ciekawy ile robicie kilometrów na całym baku?? Ja do wyskoczenia rezerwy prawie 800 kilometrów (gdzie większość autostradą).

Nie wiem mogę być w błędzie, ale wydaje mi się że za mało, że coś jest nie tak. 

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam :) 

Zależy od stylu jazdy i z jaką prędkością jeździsz. Ja na pełnym baku zrobię 800-900 km, w trasie oczywiście. Jak są korki to można zejść i poniżej 800 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GuGu 91 napisał:

Autostradą na tempomacie 150km/h. Zrobiłem tak jak mówię 800 kilometrów (do zapalenia się rezerwy). 

Wg mnie normalny wynik. Zależy też jakie masz koła. Mi na zimówkach 16' i 205 szerokości pali około litra mniej niż na letnich. Wtedy przy 150-160 spalanie 6,5 l/100 km. Sprawdzane przy tankowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4b8 tdi to najbardziej żarłoczny diesel jakiego miałem. Najmniej palił bmw 3, potem mondeo a audi na końcu. Dziwne jest to że w mieście pali audi troszkę mniej jak Mondeo a na autostradzie o 0,5l więcej. Przy spokojnej jeździe pomiędzy 130-140 nie ma szans zejść poniżej 6 l, pali 6,4.bmw 3 palił 5,5 l a ford 5,8l.Niekiedy przy tej samej jeździe jest różnica, mam takie podejrzenie czy nie zależy to od pogody, ciśnienia itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę. Mi udało się na pełnym baku zrobić około 1000km (only trasa) Polska-Holandia i nie ukrywam że miejscami grubo ponad 200 się leciało. Przy cały czas spokojnej jeździe myślę że 1300km osiągalne, no po mieście już niestety standardowo, jak to w dieslu, spalanie 7.8 to chyba max co da się osiągnąć i zasięg około 850 km. Ale ja się tym nie przejmuje, samochód odpłaca się bezawaryjnością na to konto i kulturą pracy. :D Wiadomo 1.9 tdi mniej spali, ale przy tym 2.0 to chodzi jak traktor. Osobiście uważam że spalanie w cyklu mieszanym w okolicach 6.5-7.5. to normalne spalanie jak na 2 litrowego diesla. Aprox99 no u mnie przy spokojnej jeździe 120-140 spokojnie idzie zejść w okolice 5l, kwestia stylu jazdy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego stylu? Jestem kierowcą defensywnym i mniej nie można, zresztą poczytaj na autocentrum o spalaniu 2 l TDCi. Miałem passata 1,9 tdi 101KM i też palił więcej od forda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KonradA4troop napisał:

A ja się nie zgodzę. Mi udało się na pełnym baku zrobić około 1000km (only trasa) Polska-Holandia i nie ukrywam że miejscami grubo ponad 200 się leciało. Przy cały czas spokojnej jeździe myślę że 1300km osiągalne, no po mieście już niestety standardowo, jak to w dieslu, spalanie 7.8 to chyba max co da się osiągnąć i zasięg około 850 km. Ale ja się tym nie przejmuje, samochód odpłaca się bezawaryjnością na to konto i kulturą pracy. :D Wiadomo 1.9 tdi mniej spali, ale przy tym 2.0 to chodzi jak traktor. Osobiście uważam że spalanie w cyklu mieszanym w okolicach 6.5-7.5. to normalne spalanie jak na 2 litrowego diesla. Aprox99 no u mnie przy spokojnej jeździe 120-140 spokojnie idzie zejść w okolice 5l, kwestia stylu jazdy.

Czyli mam rozumieć że Ty swoim 2.0 zrobiłeś 1000 kilometrów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, GuGu 91 napisał:

Czyli mam rozumieć że Ty swoim 2.0 zrobiłeś 1000 kilometrów ?

Zgadza się, trasa Łuków-Zgorzelec-Eidhoven, Altenberge. średnia prędkość około 140, momentami pod vmax podchodziłem, a momentami spokojnie. Jakbym całą trasę zrobił spokojnie to podejrzewam że 1300km na 1 tankowaniu osiągalne, mam avanta 65l bak, silnik 143 konny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, KonradA4troop napisał:

Zgadza się, trasa Łuków-Zgorzelec-Eidhoven, Altenberge. średnia prędkość około 140, momentami pod vmax podchodziłem, a momentami spokojnie. Jakbym całą trasę zrobił spokojnie to podejrzewam że 1300km na 1 tankowaniu osiągalne, mam avanta 65l bak, silnik 143 konny.

Czyli gdzieś musi tkwić problem ... Tylko co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jadę pomiędzy 130 a 140 to pali 6,2 - 6,3 l, znaczy na baku 63 l robię na autostradzie 950 km. Mimo to 2l tdi nie jest aż tak oszczędny, inni robią to lepiej

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Jak zatankuje na full, przy spalaniu miejskim to pokazuje mi 870km zasięgu i tak też robie mniej więcej. Ale ja na waszym miejscu serio, tutaj akurat spalaniem bym się nie przejmował bo 1-2l odchyłki to jest nic, nawet przy przebiegach. No i cały czas paliwo lotos zwykła ON / orlen verva , nie ma dziadowania po alsach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spalanie to odcinek 140 km prędkości 110-140 wyprzedzanie itp. 5,2-5,8 trasa niemcy polska 1400 km autostrada tempomat 130 km/h 5,2 miasto rano do pracy 7 km duzo ruszania swiatel czesto jakies wleczenie sie na 1 biegu ok 10 litrow normalnie na ciepłym po mieście spokojna jazda 8-9 litrow. Na mieście niestety nie ekonomiczny moze program wrzucic i troche spadnie co radzicie ?  A i samochod po aktualizacji niestety tak juz kupilem szwagier ma z polskiego salonu nie aktualizowal i troche mnie pali i lepsza kultura pracy silnika ktos potwierdzi ze ta aktualizacja to syf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...