Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż ładowarki indukcyjnej z A4 B9


mariusz36

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podzielić się fajnym modem - zamontowaniem ŁADOWARKI INDUKCYJNEJ  w naszych A4 b8 .

Cała instalacja jest bardzo prosta -JEŚLI MAMY POD PODŁOKIETNIKIEM BAZĘ NA TELEFON !!!

Myślę że też nie droga , bo ładowarkę dostaniemy od 160 - 200 zł.

IMG_2243.jpg

 

Potrzebna nam będzie ładowarka indukcyjna  - posują z Audi A4 b9 ; A6 c7 , Q7 , i trochę zdolności manualnych - ja dałem radę to i każdy da radę .

Że by nam praca poszła łatwo , musimy zdemontować tunel ( dla osób które już tunel wyciągały to max 10 minut pracy )

Wykręcamy starą bazę i możemy tak jak ja wyciąć otwór na ładowarkę . Może ktoś będzie miał inny pomysł, jak ją tam umieścić - można próbować . Ja miałem też plan wycięcia uchwytu z A6 c7 i wspawania go do mojego tunelu , ale w końcu temat odpuściłem . Tak jak zrobiłem  - wyszło naprawdę dobrze . Po wycięciu zostaje niewielki otwór ( stara baza jest dłuższa ) zastawiłem go wykorzystując wycięty odcinek . Otwór wycinałem nożykiem .

IMG_2242.jpg

 

Podłączenie !!! - dla celów opisu przetestowałem ładowarki z A4 b9 i A6 c7

 

Ja finalnie u siebie zamontowałem ładowarkę z A6 , ale miałem oryginalną wiązkę ( 4G1 971178A ) - jednak na rynku wtórnym trudna do kupienia a w ASO ponad 350zł.

Ma być tanio , nie bawimy się w żadne wiązki .

 

Kupujemy ładowarkę z A4 b9 - różni się od A6 c7 wejściem - wtyczką  ( A4 b9 ma kwadratową 4 piny taką jak nasza baza , a A6c7 płaską 6 pin.)

IMG_2269.jpg

Tu wtyka A6

IMG_2268.jpg

 

Do ładowarki z A4 b9 wykorzystujemy nasz przewód antenowy ( ten który jest przy starej bazie taki krótki ) a brązową wtyczkę( cztery piny) do której była podpięta stara baza  wpinamy

bezpośrednio do ładowarki i to wszystko .

Jeśli kupimy ładowarkę z A6 c7 musimy tylko przerobić wtyczkę do ładowarki . Tak jak wspomniałem wcześniej , ma płaskie wejście . Oczywiście to żaden problem - wykorzystujemy naszą wiązkę z starej bazy .

Wiązka jest na stałe zamontowana do bazy ,  musimy uciąć i założyć wtyczkę , cztery piny i mamy wiązkę . Nr. wtyczki 4B0 971 978 B .

IMG_2274.JPG

 

I to wszystko , po podpięciu cieszymy się ładowarką 

 

Jeśli kupimy ładowarkę na której będzie znaczek„  keyless” to będzie ładowała dopiero po uruchomieniu auta , bez znaczka działa od razu .

IMG_2256.jpg

:hi:.

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ladowarke od b9. Wywalilem tunel a tu zonk po rozebraniu. Nie mam zadnej brazowej wtyczki. Polaczenie starej bazy telefonu z wiazką w samochodzie jest przez przez 12to pinową zlaczke. Ta antenowa ok. Ale z tą lipa.Co teraz jak to przerobic? Juz wkur.... jeste , ze w ogole kupowalem i to rozebralem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zdjecie tego co mam. W aucie jest wiazka z wtyczka ktorą lacze jak widac na 1 zdjeciu. Jakies propozycje?

FD540093-F60D-4D3D-928A-7DED78479AC0.jpeg

48CBA748-BDF9-42C9-8264-A2294909F15F.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dzinek5 napisał:

 

Kupilem ladowarke od b9. Wywalilem tunel a tu zonk po rozebraniu. Nie mam zadnej brazowej wtyczki.

 

Masz u siebie taką bazę na telefon jak pokazałem u siebie ?. Sprawdzałem przy trzech bazach z różnych roczników aut i wszystkie mają takie brązowe wtyczki łączące jak u mnie na zdjęciu cztero pinowe . Wtyczka ogólnie jest 6 pinowa . Masz może zdjęcie swojej bazy starej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza wyglada identycznie jak twoja. A z niej wystawal taki kabel. Spojz 1 zdjecie to szlo do kostki do auta i anteny od auta. A spojz 2 zdjecie to antena ktora wpieta byla w baze a ta wtyczka to odpielem dopiero po rozkrecenia tej bazy wlasnie. W srodku byla tam wsunieta. Na obu zdjeciach trzymam ten sam kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo tu masz to co ja mam.  Lewa strona z bazy od telefonu, prawa w wiazke wystajacą w aucie

https://allegro.pl/oferta/cullmann-wiazka-telefonu-audi-s5-8t-0418-392-00-6859465820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chetnie bym kupil jak da sie taki kabel co ci wyslalem z allegro. Tylko zeby prawa jego czesc zostala. Bym mogl wpiac ją w auto. A lewa zeby byla taka by wpiac w ta baze ladowania z wymienianą przez Ciebie brazowa wtyczka. Jak wspominalem antenowa jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze foto tego co mam ja w calosci. Wzielem to z tej aukcji 

916242257_;slot=1;filename=eyJmbiI6ImN6N
WWW.OTOMOTO.PL

Części samochodowe

 

52FE2E87-61FC-43AB-87E2-02173DC697DC.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie podobna , ale że tam tyle pinów wychodzi :eusathink:. do ładowarki idą tylko cztery , więc trzeba by z tej twojej tylko cztery obsadzić w wtyczce . Ty kupiłeś ładowarkę z wejściem na wtyczkę kwadratową ? Jutro poszukam takiej wtyczki i jak znajdę to Ci wyśle . Myślę że to ogarniemy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie i chec pomocy.  No ja kupilem ladowarke z B9. Taka co wychodzą tak jak mowisz 4 piny. Tylko co ja bede mial podlaczyc gdy juz bede mial ta wtyczke od ciebie i tą swoją mase kabelkow (chyba 13) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką wtyczkę , ale nie wiem czy Twoja mając więcej pinów czegoś dodatkowego nie obsługuje . Może to też zależy jaką mamy nawigację . Okazuje się że ta ładowarka nie pod każdą bazę podejdzie . Można spróbować z tymi pinami , może będzie wszystko działać . Wszystkie bazy , wiązki z A4 , A5 mam takie jak moja i nie mam jak tego sprawdzić .

U mnie tak wygląda baza IMG_2528 2.jpg

Jak chcesz tą wtyczkę to podaj na PW adres to Ci wyślę 

Czerwony kabel to pin 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są 4 kable. A umnie wystaje 13z teraz ktore bede mial podlaczyc w ta kostke? Poszlo pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zainstalowalem u siebie ladowarke indukcyjna mialem wczesniej uchwyt na telefon. Mam audi a6 c7 2013r a ladowarka jest od po lifta. Mam problem bo nie laduje mi telefonu. Kable wpielem w te same miejsca co byl wczesniej uchwyt pod telefon antena i kostaka z 4 kablami. Napięcie w kostce jest na czerwonym i brazowym 12v. Nie laduje mi rowniez podczas wlaczonego zaplonu i uruchomionego samochodu. Co moze byc przyczyna? Moze trzeba cos zakodowac w green menu?L adowarke mam taka jak na zdjeciu.

20190813_141704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lezy1 napisał:

Witam

Zainstalowalem u siebie ladowarke indukcyjna mialem wczesniej uchwyt na telefon. Mam audi a6 c7 2013r a ladowarka jest od po lifta. Mam problem bo nie laduje mi telefonu. Kable wpielem w te same miejsca co byl wczesniej uchwyt pod telefon antena i kostaka z 4 kablami. Napięcie w kostce jest na czerwonym i brazowym 12v. Nie laduje mi rowniez podczas wlaczonego zaplonu i uruchomionego samochodu. Co moze byc przyczyna? Moze trzeba cos zakodowac w green menu?L adowarke mam taka jak na zdjeciu.

20190813_141704.jpg

Nie ładuje, bo to nie jest ładowarka indukcyjna. Musi być znaczek Qi, żeby ładowało bezprzewodowo.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co to jest? I jak dziala? Ma wtyczke na 4 piny kabel od anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lezy1 napisał:

 

To co to jest? I jak dziala? Ma wtyczke na 4 piny kabel od anteny.

 

To jest tzw. wzmacniacz antenowy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Mógł by ktos podać nr tej ładowarki indukcyjnej z B9? Bo na allegro są ale z płaskimi wejściami A niby B9..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...