Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komunikat BREAKE przy uruchamianiu silnika


Aydaho

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, mogą się stale palić światła stopu

Wysłane z mojego Galaxy S7 za pomocą Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tego tematu. W mojej A4 B6 Avant AVF po powrocie z trasy i zostawieniu auta na noc z samego rana po przekręceniu na zapłon zapala się (i cały czas miga) wydaje potrójny dźwięk ikonka ręcznego.
Warning_Light-color-42-128.png

Płyn hamulcowy w normie.Vag nic nie pokazuje.

Edytowane przez setho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tego tematu. W mojej A4 B6 Avant AVF po powrocie z trasy i zostawieniu auta na noc z samego rana po przekręceniu na zapłon zapala się (i cały czas miga) wydaje potrójny dźwięk ikonka ręcznego.

Warning_Light-color-42-128.png

Płyn hamulcowy w normie.Vag nic nie pokazuje.

słuchaj miałem identyczną sytuację.. 2 dni pod rząd wyświetlał mi się ten komunikat(po nocy)i co? padł akumulator:(

Podłącze się do tego tematu. W mojej A4 B6 Avant AVF po powrocie z trasy i zostawieniu auta na noc z samego rana po przekręceniu na zapłon zapala się (i cały czas miga) wydaje potrójny dźwięk ikonka ręcznego.

Warning_Light-color-42-128.png

Płyn hamulcowy w normie.Vag nic nie pokazuje.

słuchaj miałem identyczną sytuację.. 2 dni pod rząd wyświetlał mi się ten komunikat(po nocy)i co? padł akumulator:(

i płyn też miałem w normie, tylko nie pikala mi kontrolka od abs-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) myślę że ktoś pomoże... problem jak na filmie:

przed podpięcie pod komputer nie można połączyć się w ogóle z systemem ABS. Brak komunikacji ze sterownikiem.

Wszystkie masy sprawdzone. poziom płynu max, czujniki ABS raczej ok, nie zaobserwowałem jakiegoś uszkodzenia.

Wymieniony czujnik pedału hamulca i wiązka Elektryczna kompletna od kości od sterownika aż do rozdzielni pod kierownicą.

Wszystkie światła działają, stop działa prawidłowo, odcięło mi jedynie tempomat :(

Dodam ze podczas jazdy mruga też kontrolka od świec żarowych, a widoczny na filmie wykrzyknik ciągle miga.

Przed zmianą wiązki wyskakiwał długi napis który po przetłumaczeniu mówił iż należy się udać do serwisu bo wykryto problem z układem hamulcowym i ABS.

jestem przed zmianą tarczy i klocków z przodu na nowe, z tyłu zmieniane były na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie piszczący i świecący znak hamulca ręcznego na FIS było po prostu informacją że klocki są bliskie wykończenia, gdyż jak jest mniejszy klocek to płynu hamulcowego ubywa w zbiorniczku, i wystarczyło dolać płynu i wszystko ok:) ale za jakiś 2-3 miesiące muszę wymień klocki bo szału już niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem Tarcze i klocki z przodu. Płyn jest ok. dalej ten sam problem :/

U mnie też okazał się to być płyn. Wystarczyło 50 ml i po sprawie. Najgorsze jest to że na zbiorniczku nie widać wcale poziomu. Niby jest podziałka i znacznik, ale nawet przy poruszaniu zbiorniczkiem nie widać ile płynu jest. Akumulator też ładowałem i nie dało nic. Swoją drogą to w autach z FIS mogliby te błedy dokładniejsze porobić. Jak się żarówka przepali to pokazuje dokładnie która, a przy hamulcach to główkuj (płyn, klocki, napięcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko ze u mnie nie ma jakiegoś konkretnego błędu na kompie który by się wyświetlił tylko mam całkowity brak komunikacji ze sterownikiem ABS. Sterownik drugi był podpinany i dalej to samo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki sprawdzone ? To samo jest jak się wyjmie bezpiecznik od ABS (wracałem bez ładowania to wszystko wyłączyłem :decayed: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podpinałeś się vagiem ? jeśli nie to sprawdź może coś wyskoczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co wymienili już czujnik pedału hamulca aku i jeszcze parę elementów i nie pomogło. Proponuję wymienić stacyjke lub poszukać w głównym przekaźniku prądu. Ja zacząłem od stacyjki i po problemie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2016 o 23:06, Pisar25 napisał:

no tylko ze u mnie nie ma jakiegoś konkretnego błędu na kompie który by się wyświetlił tylko mam całkowity brak komunikacji ze sterownikiem ABS. Sterownik drugi był podpinany i dalej to samo :(

Sprawdzałeś ze sterownikiem o tym samym numerze? Brak komunikacji to właśnie najczęściej uszkodzony jest sam sterownik. Kabli nie masz przerwanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Dziś jadę sprawdzić baterię. Obstawiam, że ona winna wszystkiemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2017 o 10:14, throne napisał:

Mam ten sam problem. Dziś jadę sprawdzić baterię. Obstawiam, że ona winna wszystkiemu. 

Akumulator??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1000% aku się kończy [emoji17]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2016 o 23:06, Pisar25 napisał:

no tylko ze u mnie nie ma jakiegoś konkretnego błędu na kompie który by się wyświetlił tylko mam całkowity brak komunikacji ze sterownikiem ABS. Sterownik drugi był podpinany i dalej to samo :(

Kolego Posar25 naprawiłeś ten błąd z hamulcami?
Bo u mnie wyskoczyło nie dawno to samo. Na zimnym silniku po odstaniu w nocy jest ok, ale później po godzinie spoczynku i po ponownym uruchomieniu silnika wyskakuje ten błąd i nie znika.
Czasem przed zniknięciem coś pyknie w hamulcach (czuć to na pedałach) i komunikat zniknie ale za to zaświeci się ESP lub po paru minutach to samo co wyżej...
Mógłby ktoś, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znak że należy wymienić akumulator ale spróbuj doładować aku przez całą noc i daj relacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ten sam problem lecz gdy odpalam na zimnym nic się nie pojawia samochód dochodzi do temperatury 90 stopni i nagle wyskakuje błąd, dodam że mam automata i wtedy samochód ani w przód ani w tyl wiec może to coś z skrzynia biegów ? .Podpialem  pod Vaga i nic nie wychodzi. Od czego zacząć sprawdzanie? Podsyłam filmik

Edytowane przez Szpakuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...