Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komunikat BREAKE przy uruchamianiu silnika


Aydaho

Rekomendowane odpowiedzi

to była pierwsza rzecz jaką sprawdziłem.. fakt jest taki, że problem pojawia się tylko przy skręcie w prawo... musi więc to być któryś z czujników... tylko który ?? jak to zdiagnozować Vagiem skoro błędy się same od razu kasują, w czasie jazdy Vag rozłącza połączenie ze sterownikiem po przekroczeniu 20km/h a niestety błędy pojawiają się powyżej tej prędkości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a sprawdzałes klocki hamulcowe ?? Może sie koncza i wywala błąd.Mam od paru dni tez taki błąd. Kumpel mówi, że istnieje taka możliwość większego zużycia wewnetrznych klocków, a na nich przecież sa czujniki. Dobrze gadam ?? I w zasadzie w moim przypadku to mogą być tylne klocki, bo zewnetrznych juz troche mało zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód mam w miarę świeży ( jakieś 10 -15 tys km zrobione ), a tył z tego co wiem nie ma czujników ( i też nie jest jakoś strasznie zużyty ). Poza tym z tego co pamiętam błąd o zużytych okładzinach chyba trochę inaczej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka ręcznego dziala normalnie.. jak zaciągam reczny w czasie jazdy jest zupełnie inny komunikat na Fisie... chyba że coś przy tylnych kołach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik albo działa ....albo nie działa wogóle....nie ma tak ,że działa....nie działa....działa....

czujniki abs są dobre..?? ....

czy prędkości kół sprawdzałeś vagiem ??...

wtyczki klocków i czujników abs'u ,które wchodzą w nadkola rozpinałeś ...sprawdzałeś ,czy są ok ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.. problem rozwiązany, jednak pierwsza diagnoza była dobra... niski poziom płynu hamulcowego. Po uzupełnieniu wszystko jest OK, a wydawało mi się, że nie jest go w cale tak mało. Z drugiej strony komunikaty do niczego nie podobne...

Dzięki wszystkim za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem podobny , proszę o pomoc ręce już opadają :( a mianowicie , Mam audi a4 b6 1.9 Tdi ostatnio w piątek zostawiłem auto i całą noc padał deszcz a sobote odpaliłem i przestawiłem auto i wszystko było normalnie potem czasami lekko padało a w niedziele gdy zbierałem się do domu odpalając auto nagle 3 sygnały dzwiękowe i wykrzyknik czerwony mruga a także mruga mi kontrolka od hamulca ręcznego jak dałem na fisie aby pokazało to wyświetliło napis:vorsicht störung bremse abs service aufsuchen Nie mam pijęcia co jest grane płyn hamulcowy jest przed max .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem podobny , proszę o pomoc ręce już opadają :( a mianowicie , Mam audi a4 b6 1.9 Tdi ostatnio w piątek zostawiłem auto i całą noc padał deszcz a sobote odpaliłem i przestawiłem auto i wszystko było normalnie potem czasami lekko padało a w niedziele gdy zbierałem się do domu odpalając auto nagle 3 sygnały dzwiękowe i wykrzyknik czerwony mruga a także mruga mi kontrolka od hamulca ręcznego jak dałem na fisie aby pokazało to wyświetliło napis:vorsicht störung bremse abs service aufsuchen Nie mam pijęcia co jest grane płyn hamulcowy jest przed max .

odpowiedziałem ci w twoim wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podczas dzisiejszej jazdy zauważyłem dwukrotnie komunikat "BREMSE" na komputerze pokładowym wraz z sygnałem dźwiękowym. Zdarzyło się to podczas hamowania przy skręconych kołach. Albo płyn albo klocki, co jeszcze może sygnalizować ten komunikat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez to jest... masz malo plynu hamulcowego... u mnie tak bynajmniej jest bo delikatnie poci mi sie jeden przewod hamulcowy i co pare tys ubywa na tyle ze chce wiecej plynu :P musze to w koncu zrobic ...

1. sprawdź płyn

2. jesli płynu jest mało sprawdź przewody.

3. klocki raczej sa ok bo powinny sie swiecic na pomarańczowo okładziny na fisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta :)...

temat stary ale trafiony....sam ostatnio walczyłem z czerwonym komunikatem BREAKE i magicznym wykrzyknikiem na pół fisa

Po sprawdzeniu wszystkiego przy hamulcach ( wszystko ok ) ,

wymianie płynu, klocków, linki hamulca, skasowaniu wszystkich błędów..... zwątpiłem,

komunikat nadal się pojawiał zawsze po dłuższym postoju rano lub np. po 8 godzinach pracy...

Zaglądnąłem na forum , znalazłem ten temat, przeczytałem 1 szy post

Po naładowaniu Akumulatora, KOMUNIKATU BRAK :)

dzięki Aydaho za ten temat....

pojeżdżę trochę i jeśli zobaczę znów magiczny napis z wykrzyknikiem ( czas będzie pomyśleć nad zakupem nowej baterii )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z kontrolka hamulca, wyskakuje mi w komputerze kolko czerwone z wykrzyknikiem i i pisze "brake" wiem ze jak hamulec reczny jest zaciagniety to sie tak swieci, ale podczas jazdy wyskakuje mi i sygnal dzwiekowy jest , ale reczny dobrze trzyma, plyn hamulcowy,klocki, tarcze wszystko wporzadku, najczesciej przy skrecaniu mi sie to wyswietla, cos z czujniekiem moze nie tak ? kiedys wcisnalem węzyk i spreżonym powietrzem dołożylem pod wajhą ręcznego i przestalo na jakis czas ale teraz znowu :/ porazka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...