Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komunikat BREAKE przy uruchamianiu silnika


Aydaho

Rekomendowane odpowiedzi

moim skromnym zdaniem powinieneś zacząć od podłączenia komputera i sprawdzenia błędów :wink:

prawdopodobnie jest to wina pompy ABS ale dokładnie dowiesz się po odczytaniu błędów :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat wyświetla się w czasie normalnej jazdy czy w czasie "używania" hamulca ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem kiedyś jak miałem za mało płynu na zakrętach się przelewało i włączał sie kominikat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo kilka dni temu niby płyn był a na zakrętach kontrolka wywalała - dolałem dosłownie odrobine płynu i wsio gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer nic nie wykazal, powiem tak ze ostatnio wymienialem przewody hamulcowe no i dolewali mi plynu,jezdzilem przez 2 tyg i sie zaczela kontrolka swiecic podczas jazdy wylacznie, sprawdzilem plyn hamulcowy i byl max, ale pomimo tego dolalem jeszcze kropelke i kontrolka zniknela, a wlaczala sie podczas skrecania,no i znow mi zaczela kontrolka wiec znow dolalem doslownie lyzeczke ;d no ale to bezsensu tak dolewac co chwile a wskaznik pokazuje max :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie taki problem, zmiana hamulców na 321 z s4 b5 po podłączeniu wszystkiego wykrzyknik (brake) na fisie i sygnały dźwiękowe. po podłaćzeniu do kompa wyszedł błąd 18057- magistrala can abs- brak sygnału zwracie do innego wyjścia. i teraz pytanie co się stało?? trochę poczytałem ten wątek i czy może to być przez czujnik klocków? bo z prawej strony jest lekko uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka abs się świeci ??

---------- Post dopisany at 23:26 ---------- Poprzedni post napisany at 22:46 ----------

sprawdź poziom płynu :wink:....przy uszkodzonym czujniku klocków...powinien na fisie również świecić ich zółty symbol :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie abs się nie świeci, płynu dolewałem.... no ale zobacze jeszcze dziś... i żadna kontrolka więcej się nie świeci

---------- Post dopisany at 19:29 ---------- Poprzedni post napisany at 12:49 ----------

płynu było ponad połowę dolałem pod korek i komunikat zgasł, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, tym razem i ja dołączę do grona zgłaszających problem. Otóż odkryłem, że mam odłączoną wtyczkę zbiorniczka płynu hamulcowego (nawet nie chcę wiedzieć jak długo z tym jeżdżę, kto odpiął to podejrzewam ale nie wymienię tego serwisu z nazwy...). Do tej pory czyli z odłączoną wtyczką było wszystko ok, zero problemów z samochodem. Jak tylko odkryłem, że jest odpięta to ją podłączyłem jak należy. I teraz cały czas wywala na FIS alarm hamulców. VAG nie zgłasza żadnych błędów. Po odłączeniu wtyczki znowu jest ok. Płynu mam na maksa. Co jest grane? komunikat zaświeca się zaraz po włączeniu zapłonu i nie gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się to jakoś sprawdzić? odkręcałem tą małą nakrętkę na zbiorniczku ale nawet nie wiem czy i jak wyciągnąć to co jest w środku.

---------- Post dopisany 29-05-2014 at 18:57 ---------- Poprzedni post napisany 24-05-2014 at 17:32 ----------

No i faktycznie uwalony czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio auto mi coś głupieje i wywala na wyświetlaczu błąd "Brake".

przy czym:

- klocki są jeszcze ok (chociaż 40 tyś już mają przejeżdżone)

- płyn hamulcowy w normie

- komputer nie wywala żadnych błędów (oprócz nie sprawnego głośnika;)

Komunikat pojawia się i na zimnym i na ciepłym silniku i w sumie nie ma reguły na odstępy.

Komunikat podczas jazdy np. 30 km pojawia się około 8-10 razy przy czym nie wiem czy to ma jakieś większe znaczenie, ale komunikat w większości wypadków pojawia się na skręcie kół.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być, bo drażniące są te piski? :)

Z góry dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ok dziękuję - czytałam tamten post wcześniej przeglądając forum.......

tylko, że u mnie żadna kontrolka ABS bądź ESP nie wyświetla się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz płyn w zbiorniczku prawdopodobnie masz za niski poziom

Przecież pisała że płyn w normie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisała że płyn w normie.

Może się źle wyraziłem nie sprawdz tylko dolej trochę i sprawdź czy się zapala. (chyba ze naprawdę jest płynu pod sam korek)

Miałem podobnie najcześciej w zkrętach płynu było na tyle mało że dopiero jak był przechył płyn odpływał w zbiorniczku pod ściankę i czujnik się ząłaczał dolałem dosłownie odrobine i po problemie dlatego mówię sprawdzić to trzeba jeszcze raz ewentualnie dolać odrobine płynu i sprawdzić podczas jazdy

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...