Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI PD] Dmuchanie z korka wlewu oleju i bagnetu.


gracz123ja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem w audi a4 b6 awx mianowicie dmucha taka para jak się wyjmie bagnet albo odkręci korek wlewu oleju. Co to może być ?

Edytowane przez gracz123ja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gracz123ja napisał:

Witam.

Mam problem w audi a4 b6 awx mianowicie dmucha taka para jak się wyjmie bagnet albo odkręci korek wlewu oleju. Co to może być ?

sprawdz odme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gracz123ja napisał:

Witam.

Mam problem w audi a4 b6 awx mianowicie dmucha taka para jak się wyjmie bagnet albo odkręci korek wlewu oleju. Co to może być ?

Norma w PD-kach :decayed:

 

10 godzin temu, Gibons napisał:

sprawdz odme

Jak korek wlewu oleju odkręcony to jakie znaczenie miała by choćby całkiem zatkana odma ?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotrsob1 napisał:

Norma w PD-kach :decayed:

 

Jak korek wlewu oleju odkręcony to jakie znaczenie miała by choćby całkiem zatkana odma ?:P

Zrozumiałem że para idzie jak wyciąga bagnet lub odkręcą korek a nie jak jest wszystko odkrecone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc stawiacie panowie na odmę ? Dużo to jest roboty żeby tą odmę wyczyścić ?  Gibons wszystkiego na raz nie odkręcałem, jak wyciągnę bagnet albo odkręcę korek to leci para. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gracz123ja napisał:

  Gibons wszystkiego na raz nie odkręcałem, jak wyciągnę bagnet albo odkręcę korek to leci para. 

Ten typ tak ma i tak ma być :decayed:

Chyba że masz za dużo pieniędzy i chcesz poprawić fabrykę to wola twoja Panie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nic robić, to nie benzyna. W TDI PD po odkręceniu korka czy bagnetu na rozgrzanym silniku zawsze leci mgiełka, a odkręcony korek będzie podskakiwał na wlewie oleju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te typy tak mają i nie ma się czym przejmować. Leci taki dymek jak na tym filmiku, tylko na filmiku jak odkręci korek to jest dźwięk jak by odkręcał napój gazowany a u mnie tego nie ma. Jest tylko takie dmuchanie tej pary.  Po obejrzeniu jak by się ktoś jeszcze wypowiedział żebyśmy się dobrze zrozumieli panowie. :)

 

Edytowane przez gracz123ja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cierpię jak ktoś się podpiera filmikami z netu, jakbyś nie mógł nakręcić swojego własnego i wrzucić na YT ...:naughty:

Dla tego tylko z 95-cio procentową pewnością mówię że masz wszystko w porządku z motorówką :tongue4:

Nie szukaj dziury w całym, bo jak zaczniesz niepotrzebnie grzebać w silniku to dopiero Ci się problemy zaczną .....:decayed::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że osoba która nagrała ten filmik nie obrazi się na mnie że dzięki mojemu pościkowi doszło jej kilka wyświetleń. :)

No bo dziwi mnie takie dmuchanie tej pary bo mam jeszcze audi a4 b5 z silnikiem ahu i tam nie ma tekiego parowania po wyciągnięciu bagnetu albo odkręceniu korka oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompowtryski są smarowane chmurą olejową.

Taka konstrukcja.

Podczas pracy silnika nie należy odkręcać korka wlewu i wyciągać bagnetu.

Ilu jeszcze ma tu napisać by cię przekonać ???

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten silnik jest tak skonstruowany że on tak po prostu sobie w ten sposób dmucha, a wszystko jest z motorem w należytym porządku ?

A może się coś stać jak podczas pracy silnika się odkręci korek oliwy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

Ile jeszcze osób ma Ci napisać, że ten silnik tak ma ? 

Nic się nie stanie, zakłócisz pracę odmy, odpowietrzenia skrzyni korbowej, ciśnienie zamiast odmą, ujdzie odkręconym korkiem, bo ma łatwiej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...