Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AVJ - kopci (spala olej)


aiwer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Moja A4 to bardzo dziwny przypadek. Nikt na pewno tak nie ma/miał jak ja mam.

Mam problem z kopceniem (spalaniem oleju) ale tylko w określonych przypadkach. Mianowicie:
- auto stoi na równej płaszczyźnie = nie kopci
- auto stoi pochylone na lewą stronę lub do przodu (z górki) = nie kopci
- auto stoi pochulone na prawą stronę (stronę pasażera) = spalanie oleju następuje po ok minucie
- auto stoi pochulone do tyłu (pod górkę) = spalanie oleju następuje po ok minucie

O co tu chodzi???
Jedyne "elementy" które moga powdować kopcenie (spalanie oleju) to:
- pierścienie
- uszczelniacze zaworowe
- turbo
- odma?

Pierścienie, uszczelniacze oraz turbo wykluczam bo gdyby były uszkodzone to kopciłby niezależnie od położenia samochodu.
Czy przez niesprawną odmę (nie wiem czy jest nie sprawmna bo wszystko wydaje się być OK oprócz tego kopcenia, a tylko t o mi zostało do sprawdzenia) silnik może kopcić (spalać olej)?

Co tu jeszcze można sprawdzić?

Nie chce jechać do mechanika i powiedzieć mu, że kopci tylko w określonych warunkach bo rozkręci pół samochodu a i tak nie znajdzie przyczyny, dodatkowo skasuje nie małe pieniądze -> nie ufam mechanikom, tak już mam. Wolę sam się namęczyć i zrobić tylko muszę wiedzieć co.

Nie chce też rozbierać całej odmy nie mając pewności, że to faktycznie to, bo zejdzie mi z tym cały dzień a auta potrzebuję praktycznie codziennie.

Także pytanie brzmi, czy niesprawna odma może powodować kopcenie jak auto jest pochylone?

Na pewno mam też lekką nieszczelność w dolocie ale to raczej nie powinno mieć wpływu na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Akurat 1.8 t tak ma że nawet najmniejsza nieszczelność w dolocie  potrafi objawiać się różnymi usterkami. Zacznij więc od sprawdzenia całej odmy oraz usunięciu nieszczelności. Spływ oleju z turbo masz grawitacyjny więc może coś się zatyka jak samochód przechylony i wywala Ci olej przez gorącą stronę. Sprawdź w momencie tego przechyłu czy czasem nie zasysa Ci korka oleju. Miałem u kolegi przypadek że korka nie można było wyciągnąć a nie brał nawet kropli oleju natomiast w innym korek jest delikatnie zassany i bierze olej.

Nie wiesz że 1.8 t to silniki które trapi największa ilość usterek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odma wymieniona na nowa (gumowy trójnik, zaworek, grzybek, fajka) - efekt taki ze teraz kopci cały czas. Może mniej agresywnie (w sensie mniejsze chmury) ale cały czas delikatnie. Jak odpalam to nic nie leci, jak się rozgrzeje to kopci.

moze być tak, ze nowa odma która jest teraz szczelna ukazała nieszczelność gdzie indziej?

i czy nieszczelność w dolocie może powodować kopcenie?

kopceniu z wydechu towarzyszy kopcenie z okolic turbo (taki delikatny dymek stamtąd idzie) ale tylko wtedy gdyż kopci z wydechu więc tak jakby nieszczelność, dobrze kombinuje?

Edytowane przez aiwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odma wymieniona na nowa (gumowy trójnik, zaworek, grzybek, fajka) - efekt taki ze teraz kopci cały czas. Może mniej agresywnie (w sensie mniejsze chmury) ale cały czas delikatnie. Jak odpalam to nic nie leci, jak się rozgrzeje to kopci.

moze być tak, ze nowa odma która jest teraz szczelna ukazała nieszczelność gdzie indziej?

i czy nieszczelność w Sopocie może powodować kopcenie?

kopceniu z wydechu towarzyszy kopcenie z okolic turbo (taki delikatny dymek stamtąd idzie) ale tylko wtedy gdyż kopci z wydechu więc tak jakby nieszczelność, dobrze kombinuje?

a i jeszcze dodam do tego ze przy obecnych upałach to ciężko tym się rozpędzić. Zwłaszcza na drugim biegu, dodaje gaz a on czasami praktycznie nie reaguje na ten gaz. Turbo buczy i nie jedzie. Oczywiście podczas przyspieszania słyszę turbinę ale nie standardowy gwizd tylko takie jakby dzwoneczki. No poprostu cuda się zaczynaja zdać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi bo może koniec turbiny..

Dzwonić może klapka....

Edytowane przez JarekST202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...