Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki na nierównosciach


Davee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Pisze tu bo jesteście ostatnia deska ratunku. Ja rozkladam rece i mam ochote sobie strzelić w leb.

Otoz jakis czas temu pojawiły mi sie dziwne stuki w zawieszeniu nie wiem dokładnie juz teraz gdzie.

Po obejrzeniu sytuacji przez paru mechaników werdykt byl jeden - przekładnia do regeneracji pelnej gdyz juz śmieć.

No to uzbieralem kase zregenerowalem i nadal to samo. Nic sie nie zmieniło. Stuki te same. Miałem lekki wyciek ale dla niego nie regeneruje sie całej przekładni. Wkoncu 500zl plus robota drogą  nie chodzi.

Moze dziwny przypadek ale juz nie wiem gdzie szukac winowajcy. Zawiecha nowa sztywno siedzi no jestem kurde zdenerwowany mocno.

Poniżej link do YT nagrany jak to słychać na zewnątrz. Nikt napewno sie nie zdziwi dlaczego szybko chciałem to zrobic. Jakieś pomysly? Pomozcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać że niczym to sie wszystko pojawiło zmienialem u wulkanizatora opony letnie na zimowe i tak mniej więcej od tego czasu zaczelo... nie wiem czy co wtedy przegielo pomoglo czy co... zawiecha nowa, na szarpakach zero luzu, amory sprawne.... nie wiem juz Teraz co robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słychać jak by blacha jakaś dzwoniła ,obejrzyj osłony tarcz ,sprężyny czy nie złamana i nie lata ,osłony w podwoziu lubią przegnić i dzwonią,możesz po uderzać pięścią w oponę ,może się coś odezwie, kiedyś brzęczała mi osłona silnika ,jak uderzyłem w oponę brzęczało i na nierównościach

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oslony silnika praktycznie nie mam bo zlamalem na zaspie. Blacha przy tarczy sztywno siedzi. A sprężyny tez ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mnie w tym kierunku nie kierowal. Zreszta auto bylo u 3 mechanikow i kazdemu tylko byla przekładnia w glowie.

A czy mogła by to byc poduszka amortyzatora ? Jest tam jakies łożysko? 

Edytowane przez Davee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka Macphersona sztywna i się nie obraca, więc niema tam łożyska i nie ma prawa taki blaszany dźwięk dawać.

Mi się wydaje że to coś prozaiczne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech porządku. Powiem tak. Droga do dziewczyny wylozona jest plytami-jumbami i jak do niej jade to nic (pod gorke) a jak wracam to tak tlucze. Nie mam pojęcia czy ta informacja przydatna.

Takie odgłosy wydaje cos od strony kierowcy..tzn po lewej

Edytowane przez Davee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poduszki silnika i obejrzyj wszystkie śruby, mocowania sanek przednich, tak to brzmi jak kiedyś miałem jedną poduszkę urwaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie to Poprostu widac czy jakos trzeba głębiej sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nawet będzie widać, ale lepiej wziąć breszkę i wszędzie wszystko podważać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj poduszki , chociaż one by powodowały jakieś drgania , może przy wymianie zawiechy , jakaś śruba w sanki wpadła i pod górkę nie brzęczy tylko z górki ją słychać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu znalazłem winowajce tylko nie mam pojęcia co z tym uczynic. Może ktos podpowie.

Tlucze mi sie tuleja w zwrotnicy tam gdzie przykreca sie sworzen wahacza dolnego (banan). Co z tym teraz uczynic? Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dobrze bo może jej tam wogóle nie ma i nie wiem czy jest dostępna osobno , niektórzy na klej ją wciskają, ewentualnie wymiana całej zwrotnicy

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jest bo by to dyndalo na wszystkie strony. A tak to dopiero przy mocnych wybojach czy szarpaniu za kolo.

Gdzies byl o tym temat właśnie o skladaniu na kleju. Jaki to klej? Do szyb czy jakiś dwuskladnikowy? Jesli taki to jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos mial taki problem to dowolny klej 2skladnikowy zalatwi sprawe czy konkretnej firmy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je skleiłem na klej do gwintów niebieski. Bo podczas wymiany zawiechy obie mi wyskoczyły wraz z końcówkami. Sprawdź czy masz dobrą nakrętke przykręconą ! Z dużą podkładką powinna być w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...