Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TFSI BUL błąd P0642


PatrykSi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po podłączeniu mojego Audi pod kompa wyskoczył mi błąd P0642 "Napięcie odniesienia czujnika A - Za niski sygnał" Był to pojedynczy błąd, nie było żadnych innych. Czytał po forach polskich i zagranicznych co zrobić, jednoznacznych pomysłów nie znalazłem, ale wszedzie pisali, żeby sprawdzać czujniki na dolocie. Jakieś pomysłu co robić? Przepustnica padła, nieszczelność, jakiś czujnik? Co sprawdzać jako pierwsze. Ktoś już miał taki błąd i orientuje się jakie ewentualne koszty naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę pogrzebałem przy czujnikach i IAT jest uszkodzony, przerwa na czujniku, nie przewodzi. Czy to może być wina tego błędu i zmniejszonej mocy, czy po prostu tak się zbiegło. Nowy czujnik będę mógł założyć najwcześniej w środę z powodu świąt, czy do tego czasu mogę jeździć autem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie czujnik położenia klapek w kolektorze. Czyściłeś dolot? Może jest syf i przycina sie klapka auto równomiernie przechodzi 2.5 do 3.5 tys obr? Przy przyśpieszaniu. MI wyskakuje raz na pół roku muszę zajrzeć do kolektora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to objawów to czuć, że moc jest trochę mniejsza, turbodziura jakby się wydłużyła. Myślę, że może to być właśnie spowodowane niedziałającym czujnikiem IAT, bo zakładam, że AFR ma jakąś korekcję względem IAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten blad jesli wystepuje sam to mowi tyle co i NIC . Moze to miec zwiazek z kazdym czujnikiem rowniez z IAT. U mnie wystapil raz w polaczeniu z V157 (klapy w kolektorze). VCDSem mozesz sobie zrobic test klap. Juz mialem wymieniac ten sterownik ale przez rok nic sie nie dzialo i nie dzieje do dzis. No moze jeszcze raz wyskoczyl po roku a efekt taki sam - czyli zaden. Jesli twierdzisz ze masz wadliwy IAT to go wymien - koszt niewielki. Mozesz sie podeprzec logami dynamicznymi i bedziesz wiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...