Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI PD] Podtarty wałek, co dalej ?


Avaxus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kolega ma problem z wałkiem a mianowicie w styczniu już raz go wymienił teraz po sprawdzeniu okazuje się że wałek jest już lekko podtarty i szklanki można lekko wcisnąć srobokretem. I jego pytanie jest takie czy długo jeszcze na tym pojeździ? Olej nie dawno wymienił na jakis inny który idzie do pompowtryskow. Ma się obawiać kolejnej wymiany walka czy póki się da to go sprzedać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście Januszowe... coś nie tak to sprzedaje furę ?

Trzeba znać przyczynę tego wycierania... sprawdzić kanały olejowe, broki na wałku dźwigienek, jaki olej jest lany i ostatecznie jakiej firmy wałek założony ? ? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby Januszowi ale wydać 2 raz 2 tys to wiesz ? z tego co wiem to niby lał zły olej a tak wygląda jego  wałek 

IMG_20190415_113325.jpg

IMG_20190415_113715.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie broki w ośce dźwigienek, czy są takie zaślepki czy dziury na przelot...

zocxpmo2.jpg

j8f7sn6l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiesz czy tak jak widać na zdjęciach czy to jeszcze pojeździ? Bo szklanki chyba nie powinny dawać się wciskać srubokretem, tzn one mają luz około 2mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalać porządny olej z normą do PD, i dodatkowo możesz dolać Cerateca, czy Militeka od K2... 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiesz jaki olej zalewasz? 

I chciał bym usłyszeć opinie innych na temat cerateca czy militec od K2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam dzisiejsze czasy...

Czy to wymiane robił mechanik czy samemu się bawiliscie????

Jak mechanik to omijaj dziada skoro w dobie Internetu on nawet nie słyszał o brokach.. 

Olej z normą do pd ja np leje do szaraka motula i jest git.

Zmieniane były szklanki przy tej wymianie bo nic nie napomniales???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakiej w ogóle firmy ten wałek... 

Olej z normą do PD 505.01 5W40 - firm od wyboru do koloru, najczęściej polecane Valvo, Motul, Ravenol... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ktoś napisal  a zapomnial dodać szczegółów co z czym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2019 o 23:23, Avaxus napisał:

Witam. Kolega ma problem z wałkiem a mianowicie w styczniu już raz go wymienił teraz po sprawdzeniu okazuje się że wałek jest już lekko podtarty i szklanki można lekko wcisnąć srobokretem. I jego pytanie jest takie czy długo jeszcze na tym pojeździ? Olej nie dawno wymienił na jakis inny który idzie do pompowtryskow. Ma się obawiać kolejnej wymiany walka czy póki się da to go sprzedać? 

Jakbym czytał swoją historię :) Mój wałek po 1 wymianie wytrwał 11 tys km, tzn. tyle ja wytrwałem bo klepał niemiłosiernie. Na drugą wymianę poszedł wałek ORI używany w idealnym stanie, nowy zestaw szklanek i panewek, olej też nowy i odpukać ponad 30k przejechane i spokój. 

Ten szrot co się rozsypał tak szybko to Ruville, który do jakiegoś czasu miewał jakąś tam dobrą opinię. Potem ulepili go chyba z plasteliny i zaczęły się jaja u wielu z nas. Masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...