Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie


ziki2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od paru miesięcy stałem sie posiadaczem Audi A4 B8 211 koni, multitronic z roku 2014

Auto zostało sprowadzone z USA, pierwszy uzytkownik w Polsce jezdzil ponad rok

Mój problem to spalanie, w mieście na którtkich odcinkach które głównie robie wychodzi ok 18l/100km...na komputerze pokazuje ok 20l/100km

Podłączałem u dwóch elektryków ale błędów żadnych nie pokazuje, auto przebieg obecnie z 36tys, żadnych objawów czy stukania ,pukania itd brak

Zdarzyło sie z dwa razy ze na trybie D jadąc dałem gaz i nie łapał mocy ale po chwili mineło i było ok

Czy ameryka tyle pali czy cos nie tak :P wersja Audi A4L a wiec 6cm dłuższa i 6cm szersza od zwykłejA4 B8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kogoś pod kompa na pełną diagnostykę. Sprawdzenie błędów to nie jest diagnostyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pytać w sprawie podłączenia na "pełna diagnostykę" ? chodzi mi żeby wytłumaczyc bo u elektryka mówiłem o co chodzi i podlączyl ale czy to była pełna diagnostyka to nie wiem, przed zakupem tak samo podłączałem u innego elektryka i tak samo nic nie pokazywało ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Mam ten sam problem. Kupiłem w zeszłym roku Q5 2.0 Tfsi 224KM z 2014 r. Po mieście pali mi jak smok ok 18l . Na autostradzie przy spokojnej jeździe ok 10l. Szukałem w necie i nic. Jedyna wzmianka to opinia jakiegoś gościa ,że auto o takich gabarytach musi tyle palić.

Zastanawiam się czy nie dodać mu trochę koni , może to coś pomoże. 

Pozdrawiam 

Napisz jak coś poradzisz ze spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk mi to samo powiedzial ze takie auta tyle pala ;/

Znajomego siostrzenica ma taki sam model i ten sam silnik, ilosc koni itd i u niej w mieście tak samo dużo pali- mówi ze 15 litrow a wiec możliwe ze z autami nic nie jest wadliwego tylko juz te silniki turbo tak maja ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chyba nie 3.0 mi pali takie wartości co podajecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy krótkich odcinkach w korkach takie spalanie nie jest niczym specjalnie dziwnym. Średnie spalanie podczas jazdy głównie po mieście, troche korków trochę normalnej jazdy powinno oscylować w przedziale 12-13 litrów, ale dużo zależy od stylu jazdy i intensywności ruchu bo może być i 15l/100. Mi zimą 2.0 TFSI quattro w korku potrafił zrobić spalanie na poziomie 30 litrów, ale auto więcej stało niż jechało. 

 

Na marginesie chinska L-ka jest 5 cm dłuższa i ma 6 cm większy rozstaw osi, szerokość jest taka sama, skoro masz multitronica to masz 35TFSI czyli 180KM, chińska A4 miała 211KM tylko w połączeniu z quattro i 7 biegowym S-tronic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam A4 B8 chinczyka bo koni ma 211 silnik 2.0 tfsi ale skrzynia multitronic bez quatro , chyba nic nie pomyliłem ? albo mam s-tronic i jestem w błędzie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ziki2000 napisał:

Mam A4 B8 chinczyka bo koni ma 211 silnik 2.0 tfsi ale skrzynia multitronic bez quatro , chyba nic nie pomyliłem ? albo mam s-tronic i jestem w błędzie ;/

Według twojego VIN-u masz zwykłą A4 a nie A4L produkowaną w Chinach ?, reszta się zgadza tyle że masz 221KM a nie 211KM. Silnik bez wsparcia dla multifuel (E85), więc zapewnie CAED z plastikowym kolektorem (miałem A6 z tym silnikiem) bez dodatkowego wtrysku paliwa. A już myślałem, że jakiś chińczyk do USA chińskie A4L sobie przywiózł ?

A skrzynia to multitronic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz troche wiecej wiem :D

" Silnik bez wsparcia dla multifuel (E85), więc zapewnie CAED z plastikowym kolektorem "

można cos więcej o tym co napisałeś tzn bez wsparcia dla....to coś złego czy dobrego ? :P

Oraz silnik CAED z plastikowym....czegos mam sie obawiać ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz robiłem trasę akurat 300km w jedna stronę i cały czas prędkość z 140-160km,nadarzyła sie okazja prostej drogi nowej to nawet poszła 240km w 4 osoby i po całej trasie pokazało spalanie 9,4l wiec jak dla mnie całkiem spoko,można byłoby zejść napewno niżej ale musiałem przetestować auto trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2019 o 08:20, ziki2000 napisał:

Witam

Od paru miesięcy stałem sie posiadaczem Audi A4 B8 211 koni, multitronic z roku 2014

Auto zostało sprowadzone z USA, pierwszy uzytkownik w Polsce jezdzil ponad rok

Mój problem to spalanie, w mieście na którtkich odcinkach które głównie robie wychodzi ok 18l/100km...na komputerze pokazuje ok 20l/100km

Podłączałem u dwóch elektryków ale błędów żadnych nie pokazuje, auto przebieg obecnie z 36tys, żadnych objawów czy stukania ,pukania itd brak

Zdarzyło sie z dwa razy ze na trybie D jadąc dałem gaz i nie łapał mocy ale po chwili mineło i było ok

Czy ameryka tyle pali czy cos nie tak :P wersja Audi A4L a wiec 6cm dłuższa i 6cm szersza od zwykłejA4 B8 :)

Miałem to samo sondy lambda komputer pokazywał we wszytko jest Ok. Wynikiem filtr paliwa dwie sondy i przepłynie i wszytko wróciło do normy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...