Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Półoś / zbicie przegub do wymiany cv boot(gumowa osłona przegubu)


Seba A4 3.0l Quattro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszła mi osłona przegubu w moim a4 b7 3.0l quattro. Przy próbie zmiany gumy nie potrafiliśmy zbic przgubu żeby założyć nowa osłonę. 

Slyszalem ze niektóre modele (może te z większym silnikiem ) są zaopatrzone w półoś ktorej się nie rozkłada, czy ma ktoś jakies doświadczenie z takim problemem?

Pod koniec nałożyłem uniwersalna osłonę na oryginalna gumę ale po założeniu metalowej opaski puszczała kilka razy po przejechaniu kilku tys kilometrów. 

Teraz się zastanawiam czy rzeczywiście muszę zmienić cała pół ośke czy można zmienic sama gumę tylko mocniej zbijać przegub ?

prosze o opinie.

pzdr

 

FB731B4B-3D61-4B4A-A83C-BB7810AE518B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij całą półoś na stół to będzie najłatwiej. Nie spotkałem się z nierozbieralną półośką... Musi gdzieś być pierścien segera ktory musisz wyjąć i dopiero wybić półoś z przegubu. Tak na samochodzie to szkoda tylko nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz w zestawie z manszetą plastikowy dystans z podkładka metalową i zabezpieczeniem to przetnij dystans i wtedy półoś wepchnij bardziej do przegubu. Przez otwór po śrubie będziesz miał możliwość wsadzić w miarę długi i cienki śrubokręt lub coś podobnego i to zabezpieczenie podwadzic i zdjąć z półosi poprzez manewrowanie zgiętym przegubem bo jak wiadomo to zabezpieczenie  umożliwia taki manewr bo po całym obwodzie nie dotyka półosi tylko w dwóch miejscach lekko odstaje.

Raz mi się tak udało to zrobić w Audi A6 w której wieloklin był uszkodzony na półosi i przegub nawet poprzez wkręcenie śruby nie chciał zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij całą poloś, wkrec w imadło i masz dwie mozliwosci:

1. Zbić

2. Znaleźć odpowiednio długa śrubę i wkrecic w przegub, tym sposobem sciagniesz to z polosi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wasze opinie :)

Mysle jednak o zmianie calej poloski. Warto jest zakladac nie orginalny przegub tylko zamiennik. Roznica w cenie jest duza (w uk £420 orginal / £120 zamiennik / £50 uzywka na ebay).

Myslicie ze uzywka bedzie dobra? prawa i lewa sa takie same i pasuja na obie strony?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...