Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Telewizory, sprzęt AGD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Jeżeli ktoś poszukuje sprzętów AGD RTV ( NIE laptopów i smartfonów ) to służę pomocą. Możecie pytać , postaram się doradzić ... w szczególności z Telewizorami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

To ja mam pytanie.. rozglądam się za czymś w przekątnych 42-50" ze wskazaniem na 42" do sypialni. Telewizor byłby prawdopodobnie sprzężony z dekoderem nc+

Szukać czegoś nowego.. w cenie do 2500PLN, czy szukać używanej plazmy ? :)

https://www.olx.pl/oferta/telewizor-3d-panasonic-tx-p55vt50e-stan-bdb-CID99-IDiEPzl.html#c81e4818ff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 2500 możesz bardzo zaszaleć. po 1 plazma, która pokazałeś ma spokojnie 5-7 lat , więc jakim cudem ma przepracowaną tylko 1 godzinę ? Może tak jak z 15 letnimi autami z przebiegiem 140 tyś :D
minusy plazmy :
1. krótka gwarancja ( nie producenta tylko sprzedawcy ) 
2. emituje ciepło 
3. pobiera dużo prądu 
4. po dłuższym użytkowaniu podczas oglądania filmu np. na netflixie możesz zobaczyć lekko białą wypaloną plamkę w górnym prawym roku np. TVP1
5. To Tylko FULL HD , gdzie teraz cały netflix masz w 4K , chodzi o zagęszczenie pikseli , jeżeli taka kropka Ci się wypali to w FULLHD będzie widoczna, w 4k nie będzie bo jest 4 razy mniejsza 

plusy 
Co do nowego TV to jest to najlepsza opcja. 
Matryca 42 cale jest już rzadkością, producenci wybierają 43 następnie 49 i 50 
Co do TV to skupię się na dwóch... SONY i S@msung 
1 49xe7005 sony OBRAZ kosmos , niestety słabszy internet 
2. 49nu7452 - rozsądny wybór, ładnie można go ustawić , internet działa szybko bo pracuje na TIZENIE ( wyłącznościowy system samsunga ) 
3, UE49NU8042T  wyższa klasa , niż powyżej , większa paleta barw, i matryca tzw SETKA , która na papierze powinna lepiej wyświetlać dynamiczny obraz .
Co do rozmiarów 43 to nie dostaniesz klasy tzw ( LEPSZEJ , PREMIUM itp) producenci nie idą w tak małe matryce 
Więc , jeżeli sypialnia to może też być 43 samaung 43NU7xxx ( x to obojętnie numeracja sklepu itp ) cena około 1400-1600 , ale z kolorów nie wyciśniesz już tak wyraźnego obrazu 
 

Edytowane przez loki166
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chce kupić telewizor 55 cali proszę o poradę co wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barca8585 napisał:

witam chce kupić telewizor 55 cali proszę o poradę co wybrać

Za mało szczegółów, abym mógł Ci coś doradzić ? 

Są tv do 2 k i są do 20k ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to KD55XF8505 wysokie odświeżanie, szybko internet (android) dobry procesor, czyli naturalny obraz , kolory .

Albo oled z LG OLED55B8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2019 o 21:46, loki166 napisał:

W tej cenie to KD55XF8505 wysokie odświeżanie, szybko internet (android) dobry procesor, czyli naturalny obraz , kolory .

Albo oled z LG OLED55B8

Do 5k można kupić Sony xf9005 co będzie zdecydowanie lepszym wyborem niż. Xf8505. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba telewizory są dobre. Wybierz ten, który będzie Ci bardziej odpowiadał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem LG OLED55B8 i jestem bardzo zadowolony, przesiadłem sie z 8-letniej plazmy panasonica, ta wiec polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55xf9 też fajny telewizor, w porównaniu do 55xf85 będzie jaśniejszy. Nie pamiętam na 100% ale chyba 9 ma podświetlenie płytkowe (nie jak większość krawędziowe)  dlatego kupując serię 9 trzeba dobrze przejrzeć matrycę bo często podświetlenie jest nierówne tylko nie pamiętam czy w serii 90 czy 93.

Oled czerń idealna ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ale oled to tylko dobra czerń czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wypalenia jak się patrzy jak się źle trafi ? Już za dużo tego widziałem żeby to był przypadek(nie mówię tu nic o sklepach).

Ja się zastanawiam na jednym z ostatnich dobrych LCD - Samsung 55nu8002. Ale czekam aż mój obecny zdechnie ^^ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oled ma matrycę, którą nożna "czyścić" ale jak wiele razy to nie wiem ?

Samsung 8 seria na prawdę fajny sprzęt. Zdecydowanie w swojej cenie najlepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz , aby w portfelu został tysiąc gratis ? Jeżeli tak to kup 55nu800x Samsunga, jeżeli nie potrzebnych Ci ten tysiąc to kup oleda Lg, ale nie oczekuje 5 razy lepszego obrazu w oledzie...3-5 % myślę , że max ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, loki166 napisał:

Oled ma matrycę, którą nożna "czyścić" ale jak wiele razy to nie wiem ?

Samsung 8 seria na prawdę fajny sprzęt. Zdecydowanie w swojej cenie najlepszy

W normalnym domowym użyciu oleda nie ma problemy z wypaleniami, robi sie problem gdy np na lotnisku cala dobe wyswietla sie statyczna plansza z rozkladem lotów. Chyba, że w domy grasz całymi dniami w jedną grę i posiada ona jakieś stałe elementy wyświetlane na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...