Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Telewizory, sprzęt AGD


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, loki166 napisał:

Chcesz , aby w portfelu został tysiąc gratis ? Jeżeli tak to kup 55nu800x Samsunga, jeżeli nie potrzebnych Ci ten tysiąc to kup oleda Lg, ale nie oczekuje 5 razy lepszego obrazu w oledzie...3-5 % myślę , że max ? 

Skąd te 3-5%? Oledy biją na głowę średniej klasy LCD (kontrast, odwzorowaniu kolorów, czerń, kąty widzenia). Jest dużo testów LCD/QLED/OLED - można poczytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość programów ma stały element. No stacje mają swoje znaki(te wypalenia już widziałem). Dodatkowo niektóre informacyjne na dole mają pasek z informacjami. 

Dopóki nie dopracują oleda albo POLED nie będzie w normalnym hajsie to nawet nie myślę o takich tv :)

z drugiej kwestia modelu,bądź szczęścia. Są modele które padają po 24h z wypaleniami. A są też takie które mimo wszystko wyświetlają nadal bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Korton555 napisał:

Skąd te 3-5%? Oledy biją na głowę średniej klasy LCD (kontrast, odwzorowaniu kolorów, czerń, kąty widzenia). Jest dużo testów LCD/QLED/OLED - można poczytać :)

Poczytaj trochę o tej serii. Naprawdę kozak. Lepiej kupić bdb LCD czy syfny taki oled? Tak samo jak ludzie podniecali się 4k i brali szepty po 2-3 tys. I potem "mam cztery ka". Ale to że na beznadziejnej matrycy z fatalnym obrazem to już szczegół ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QLED/LCD vs OLED i tyle w temacie (lokalne podswietlenie, mimo wprowadzenia segmentow to i tak bolaczka qled/lcd):

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie jednego testu OLED vs samsung 8 serie:

"Linia Samsung QLED, reprezentowana chociażby przez recenzowany przeze mnie niedawno model Q8C, to jeden z absolutnych liderów na rynku telewizorów LCD.
Bardzo chwaliłem ten model w swojej recenzji i swojej oceny będę bronił. Jednak wbrew podobnej nazwie nie może się równać z panelami OLED. Telewizory organiczne oferują znacznie wyższą postrzegalną jakość obrazu dzięki wspomnianemu wyżej nieskończonemu kontrastowi, nieosiągalnemu dla urządzeń konkurencji. Na domiar złego zestawiając te dwie linie telewizorów z pominięciem ich matryc również nie wypada to korzystnie dla Samsunga."

Inny test:

" Ostatecznie uważam, że jakość obrazu w telewizorach OLED jest zdecydowanie lepsza niż QLED, czyli kolejnej ewolucji matrycy LCD LED. Jednak w pewnych warunkach QLED potrafi mieć przewagę, a gdzie? Np. w grach, w animacji, w wyświetlaniu grafik lub stałych obrazów informacyjnych. A w filmach, telewizji? Zdecydowanie lepiej radzi sobie OLED."

 

Ślepy test QLED vs OLED, wynik 1:29....bez komentarza, więc zastanawiam się skąd opinia 3-5% i inne banialuki tutaj wygłaszane

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/134089-oled-tv-philipsa-55pos9002-wygrywa-29-1-z-lcd-qled-samsung-55q7-na-specjalnym-pokazie-w-londynie.html

 

Dobra, to trochę jak rozmowa, który silnik lepszy: benzyna, czy diesel :) Wypalanie OLEDów i ich żywotność to byl problem starszych serii, nowsze od chyba 7-8 są znacznie poprawione.

Edytowane przez Korton555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Korton555 napisał:

Podsumowanie jednego testu OLED vs samsung 8 serie:

"Linia Samsung QLED, reprezentowana chociażby przez recenzowany przeze mnie niedawno model Q8C, to jeden z absolutnych liderów na rynku telewizorów LCD.
Bardzo chwaliłem ten model w swojej recenzji i swojej oceny będę bronił. Jednak wbrew podobnej nazwie nie może się równać z panelami OLED. Telewizory organiczne oferują znacznie wyższą postrzegalną jakość obrazu dzięki wspomnianemu wyżej nieskończonemu kontrastowi, nieosiągalnemu dla urządzeń konkurencji. Na domiar złego zestawiając te dwie linie telewizorów z pominięciem ich matryc również nie wypada to korzystnie dla Samsunga."

Inny test:

" Ostatecznie uważam, że jakość obrazu w telewizorach OLED jest zdecydowanie lepsza niż QLED, czyli kolejnej ewolucji matrycy LCD LED. Jednak w pewnych warunkach QLED potrafi mieć przewagę, a gdzie? Np. w grach, w animacji, w wyświetlaniu grafik lub stałych obrazów informacyjnych. A w filmach, telewizji? Zdecydowanie lepiej radzi sobie OLED."

 

Ślepy test QLED vs OLED, wynik 1:29....bez komentarza, więc zastanawiam się skąd opinia 3-5% i inne banialuki tutaj wygłaszane

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/134089-oled-tv-philipsa-55pos9002-wygrywa-29-1-z-lcd-qled-samsung-55q7-na-specjalnym-pokazie-w-londynie.html

 

Dobra, to trochę jak rozmowa, który silnik lepszy: benzyna, czy diesel :) Wypalanie OLEDów i ich żywotność to byl problem starszych serii, nowsze od chyba 7-8 są znacznie poprawione.

Mój ulubiony typ klienta ? w internetach  napisali, że obraz lepszy. Więc pewnie tak jest. Z takimi wypowiedziami wręcz nie można się kłócić... Kup co uważasz za stosowne. Niestety nadal uważam , że Oled da Ci więcej o tylko kilka procent ( zwykła telewizja) no chyba , że zamiast telewizji i filmów będziesz oglądać materiały testowe i będziesz je stopowac w celu porównania jak to wygląda na innych telewizorach, wtedy dostrzeżesz szczegóły, które je różnią. Co do fotek powyżej z porównaniem i tego zdjęcia , że są krawędzie białe, to aż łezka mi pociekła...niestety , ale ze śmiechu.

( Oczywiście test wykonany przez LG)

( Można włączyć test Samsunga vs lg , a dokładniej ich pixeli RGB i rgbw) z racji, iż jest to test Samsunga to wiadomo kto wygra - testowane telewizory LCD z podświetleniem LED) 

Skoro tak idziemy w oleda i jego czerń...może porozmawiamy jak wyświetla Oled kolor biały ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, loki166 napisał:

Mój ulubiony typ klienta ? w internetach  napisali, że obraz lepszy. Więc pewnie tak jest.

Nie, lepiej posłuchać jednego gościa na forum :)

Nie, no kilkadziesiąt testów różnych serwisów branżowych się myli, Loki166 wie lepiej. Jak kupujesz agd, smartfona, kompa, opony to rozumiem, w ogóle nie patrzysz na testy/porównania bo to ściema, doktoryzujesz się sam we własnym zakresie. Testujesz kilkanaście modeli opon, by wyrobić sobie zdanie. Też lubie takich gości co się na wszystkim znają, bo widzieli 2 modelede danego sprzętu i już mają opinie. Ja nie jestem na kupnie tv, jak parę miesięcy temu to poczytałem opinii, forum hdtv (ale, co tam oni się tam nie znają), później oglądałęm kilkanaście modeli tv w salonach by zestawić z tym co czytałem z tym jak ja to odbieram i wybrałem.

Co do bieli w OLED, to mam nadzieje, że wiesz co to jest kalibracja i OLED'y mają doskonałe pokrycie barw. Pokaż mi chodź jeden LCD/QLED który nie ma problemu z podświetlaniem, czy to krawędziowym, czy segmentowym :)

 

Niech każdy wybierze tv jaki mu się podoba, każdy rodzaj panela ma swoje wady i zalety - w necie tego jest mnóstwo, ewentualnie można się skierować do fachowca w tych sprawach na forum motoryzacyjnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?  wbileś mi szpilę... 9 lat sprzedaję i kalibruję telewizory ( konfiguracja profesjonalna, nie taka, że nastroić kanały) dodatkowo sam porównuje telewizory , każdy nowy który mam do dyspozycji i jest wart takich testów... Niestety dla mojego oka, tak jak pisałem wyżej nie ma różnicy zbyt duzej. 

Powiem tak, bez czytania internetu wiem , że na papierze najlepszym tv powinien być Philips, dlaczego ? Bo marketingowi tej marki bardzo na tym zależy od kiedy kupili matrycę oledowe z LG.

 

Ps. Pamiętaj, że podpowiadam z grzeczności, według swojej prywatnej opinii, która sam wyrobiłem przez kilka lat Tylko i wyłącznie na podstawie co widziałem i co testowałem, a nie czytałem.

 

 

Edytowane przez loki166
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, loki166 napisał:

?  wbileś mi szpilę...

Sorki, może ciut za mocno pojechałem Wiem, że na testy trzeba patrzeć przez palce, ale jak widze naście różnych źródeł polkich i zagranicznych opisujących, że OLED wygrywa jakościa obrazu, to chyba nie ogólnoświatowa zmowa i spisek. Na temat wypalania i żywotności OLEDów poszłą opinia na podstawie pierwszych modełi, dzisiejsze OLED'y mają kilka razy dłuższą żywotność (LG mówi o 100tys godzin zanim jasność matrycy spadnie o 50%), problem wypaleń też jest już zdecydowanie mniejszy. Ja jak porownywałem samsunga QLED to widziałem niedoskonałość podświetlenia matrycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla ciebie zrobiłem zdjęcia qleda i oleda na czarnym tle ? więc ty i inni użytkownicy będziecie mogli porównać czy czerń jest tak słaba jak na tych zdjęciach co ty dołączyłeś powyżej. Myślę za pół godziny wrzucał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/d1yO_CUiFoxN5XadfQpg9led9~NtLQ

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/mkRIusD4Iev0rJVIVxn0KJFkSSnBD0

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/ed8l5evr_VQI_lKKatjyCAoAAM_5Hb

 Widać tę różnicę 1-29? 

Qled ze zdjęcia to najniższa seria Samsunga w roku 2019

Według tych zdjęć co dodałeś na górze to w Samsungu powinny być mega widoczne krawędzie podświetlone na biało...ja ich na ostatnim zdjęciu nie widzę, albo po prostu wzrok już mam słaby, bo tak też może być ?

Edytowane przez loki166
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, loki166 napisał:

Według tych zdjęć co dodałeś na górze to w Samsungu powinny być mega widoczne krawędzie podświetlone na biało...ja ich na ostatnim zdjęciu nie widzę, albo po prostu wzrok już mam słaby, bo tak też może być ?

Sorki, ale zdjęcia które dałeś to pokazują co najwyżej warstwę antyodblaskową :) Zrób temu samsungowi zdjęcie w ciemności, a nie gdzie światło mocne i wszystko się odbija w ekranie.

QLED samsung Q7F

 

Fizyki nie przeskoczysz, skoro pojedynczy piksel nie świeci samodzielnie, a jest podświetlany z tyłu i to muszą być poświaty. Jeszcze jakby każdy pixel miał z osobna podświetlenie to może by to jakoś wyglądało. LCD mają na krawędziach i tu jest najgorzej, QLED'y mają sekcje i jest lepiej, ale jak widać daleko im jeszcze do OLED'a gdzie każdy piksel sam świeci i nie potrzebne mu jest z tyłu podświetlenie.

 

A tu OLED z seria QLED najwyższa samsunga, skoro twierdzisz, że różnica to jakieś 3-5% to nie mam pytań:

 

Edytowane przez Korton555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe piszesz że LG gwarantuje że ich ekrany tyle będą świecić. Normalnie smiechłem. Przecież to rekordziści wypaleń. Na targach praktycznie wszystkie ich modele wypaliły się po kilku godzinach świecenia!!! Już nie mówiąc o bublach które wypuszczają w telefonach. Ekrany w V30,straszliwą porażkę w Mate 20 PRO i innych modelach. 

Niestety ale LG już dawno nie jest ta firmą co kiedyś. Sam mam ich tv,od chyba 6 lat(LCD). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , że przy testach itp widać. Nie mówię , że nie. Do zwykłego oglądania starczy i Samsung. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, rybus85 napisał:

Hehe piszesz że LG gwarantuje że ich ekrany tyle będą świecić. Normalnie smiechłem. Przecież to rekordziści wypaleń. Na targach praktycznie wszystkie ich modele wypaliły się po kilku godzinach świecenia!!! Już nie mówiąc o bublach które wypuszczają w telefonach. Ekrany w V30,straszliwą porażkę w Mate 20 PRO i innych modelach. 

Niestety ale LG już dawno nie jest ta firmą co kiedyś. Sam mam ich tv,od chyba 6 lat(LCD). 

Kiedy LG miał rewelacja modele np. bez ramki LM660 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rybus85 napisał:

Hehe piszesz że LG gwarantuje że ich ekrany tyle będą świecić. Normalnie smiechłem. Przecież to rekordziści wypaleń. Na targach praktycznie wszystkie ich modele wypaliły się po kilku godzinach świecenia!!!

A wiesz, kto produkuje matryce OLED do sony, philipsów, panasonica itd - podpowiem, tylko LG :) 

Czytałem o wypaleniach na targach, ale co się dziwić jak non stop był wyświetlany ten sam obraz i te telewizory były już na wcześniejszych pokazach, gdzie też cały dzień wyświetlały to samo, bez czyszczenia/kompensacji matrycy. OLED ma problem, tak jak pisałem już wcześniej jeśli cały dzień będą wyświtlać takie same fragmenty ekranu (dworce, lotniska, itp) - do użytku domowego nie ma z tym problemu, chyba że ktoś ogląda cały dzień newsy z paskiem wiadomości i odłącza TV z prądu (w stanie czuwania TV przeprowadza czyszczenie matrycy by zapobiec wypaleniom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo proszę o POMOC w wyborze telewizora w rozmiarze 43 cale- większy nie wejdzie we wnękę. Telewizor do godziny 11 jest w miejscu nasłonecznionym, zresztą ja tv oglądam zwykle późnym wieczorem/ w nocy. Poprzednik- Samsung LE37B650 z którego byłem bardzo zadowolony, wczoraj wieczorem padł całkowicie. Sygnałem byłoby DVBT, tuner nc+, czasem jakieś stare seriale z dysku zewnętrznego. Fajnie gdyby miał wyjścia analogowe audio do podłączenia wzmaka ze stereo. Youtube i netflix na pokładzie mile widziane. Maksymalnie mogę na sprzęt wydać 3000 zl, przy czym im taniej tym lepiej. Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2019 o 16:05, Korton555 napisał:

A wiesz, kto produkuje matryce OLED do sony, philipsów, panasonica itd - podpowiem, tylko LG :)  

Dla mnie to trochę śmiech.. że marki "premium" nie mają swoich matryc.. tylko kupują gotowe ?

Ja kupowałem telewizor Panasonica w 2013r - plazmę.. wtedy jeszcze matryce były Panasonica - Made in Japan :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2019 o 19:42, loki166 napisał:

Witam, jak w temacie. Jeżeli ktoś poszukuje sprzętów AGD RTV ( NIE laptopów i smartfonów ) to służę pomocą. Możecie pytać , postaram się doradzić ... w szczególności z Telewizorami :) 

Loki- pomożesz? Pisałem  2 posty wcześniej z prośbą o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...