Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/d1yO_CUiFoxN5XadfQpg9led9~NtLQ

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/mkRIusD4Iev0rJVIVxn0KJFkSSnBD0

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/ed8l5evr_VQI_lKKatjyCAoAAM_5Hb

Widać tę różnicę 1-29? 

Qled ze zdjęcia to najniższa seria Samsunga w roku 2019

Według tych zdjęć co dodałeś na górze to w Samsungu powinny być mega widoczne krawędzie podświetlone na biało...ja ich na ostatnim zdjęciu nie widzę, albo po prostu wzrok już mam słaby, bo tak też może być 👍

Edited by loki166

Posted (edited)
32 minuty temu, loki166 napisał:

Według tych zdjęć co dodałeś na górze to w Samsungu powinny być mega widoczne krawędzie podświetlone na biało...ja ich na ostatnim zdjęciu nie widzę, albo po prostu wzrok już mam słaby, bo tak też może być 👍

Sorki, ale zdjęcia które dałeś to pokazują co najwyżej warstwę antyodblaskową :) Zrób temu samsungowi zdjęcie w ciemności, a nie gdzie światło mocne i wszystko się odbija w ekranie.

QLED samsung Q7F

Fizyki nie przeskoczysz, skoro pojedynczy piksel nie świeci samodzielnie, a jest podświetlany z tyłu i to muszą być poświaty. Jeszcze jakby każdy pixel miał z osobna podświetlenie to może by to jakoś wyglądało. LCD mają na krawędziach i tu jest najgorzej, QLED'y mają sekcje i jest lepiej, ale jak widać daleko im jeszcze do OLED'a gdzie każdy piksel sam świeci i nie potrzebne mu jest z tyłu podświetlenie.

A tu OLED z seria QLED najwyższa samsunga, skoro twierdzisz, że różnica to jakieś 3-5% to nie mam pytań:

Edited by Korton555

Hehe piszesz że LG gwarantuje że ich ekrany tyle będą świecić. Normalnie smiechłem. Przecież to rekordziści wypaleń. Na targach praktycznie wszystkie ich modele wypaliły się po kilku godzinach świecenia!!! Już nie mówiąc o bublach które wypuszczają w telefonach. Ekrany w V30,straszliwą porażkę w Mate 20 PRO i innych modelach. 

Niestety ale LG już dawno nie jest ta firmą co kiedyś. Sam mam ich tv,od chyba 6 lat(LCD). 

[sIGPIC][/sIGPIC]Zadowolony posiadzacz ALT-ka :kox:

Oczywiście , że przy testach itp widać. Nie mówię , że nie. Do zwykłego oglądania starczy i Samsung. Powodzenia

19 minut temu, rybus85 napisał:

Hehe piszesz że LG gwarantuje że ich ekrany tyle będą świecić. Normalnie smiechłem. Przecież to rekordziści wypaleń. Na targach praktycznie wszystkie ich modele wypaliły się po kilku godzinach świecenia!!! Już nie mówiąc o bublach które wypuszczają w telefonach. Ekrany w V30,straszliwą porażkę w Mate 20 PRO i innych modelach. 

Niestety ale LG już dawno nie jest ta firmą co kiedyś. Sam mam ich tv,od chyba 6 lat(LCD). 

Kiedy LG miał rewelacja modele np. bez ramki LM660 

8 minut temu, rybus85 napisał:

Hehe piszesz że LG gwarantuje że ich ekrany tyle będą świecić. Normalnie smiechłem. Przecież to rekordziści wypaleń. Na targach praktycznie wszystkie ich modele wypaliły się po kilku godzinach świecenia!!!

A wiesz, kto produkuje matryce OLED do sony, philipsów, panasonica itd - podpowiem, tylko LG :) 

Czytałem o wypaleniach na targach, ale co się dziwić jak non stop był wyświetlany ten sam obraz i te telewizory były już na wcześniejszych pokazach, gdzie też cały dzień wyświetlały to samo, bez czyszczenia/kompensacji matrycy. OLED ma problem, tak jak pisałem już wcześniej jeśli cały dzień będą wyświtlać takie same fragmenty ekranu (dworce, lotniska, itp) - do użytku domowego nie ma z tym problemu, chyba że ktoś ogląda cały dzień newsy z paskiem wiadomości i odłącza TV z prądu (w stanie czuwania TV przeprowadza czyszczenie matrycy by zapobiec wypaleniom).