Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie 1BL - zamienniki amortyzatorów aktywnych?


zygmunt007

Rekomendowane odpowiedzi

1. Czy do zawieszenia 1BL  są dostępne jakieś zamienniki amortyzatorów aktywnych? Oryginały przesadnie drogie, więc sprawdzam alternatywy przed zakupem auta.

2. Czy można zamienić aktywne amortyzatory na zwykłe i wyłączyć je z ADS?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie kurde z aut wiejskich szrotów. Stać na konia to stać na siano. Sory takie moje zdanie. Dla mnie to norma, że w drugim aucie musiałem 10 pompowtrysków wymienić... I co miałem sprzedać V10 TDI i kupić R5 TDI bo 2x mniej PD jest? Jak jebnie pneumatyka to trzeba kupić pneumatykę.  Nie chcesz ADS to kup auto bez ADS, albo wsadź zwykłe amory i wykodować wszystko. ale po co. Nie rozumiem dekompletowania i psucia auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia indywidualnych potrzeb, dla mnie akurat te amortyzatory ( na tą chwilę) są zbędnym dodatkiem w aucie używanym, które po za tym spełnia moje oczekiwania. Możliwe, że jeszcze lata na nich pojeżdżę i będę cieszył mordę, ale zwyczajnie w życiu wolę wiedzieć co mnie może czekać w przyszłości. Wiedzę wole zebrać teraz, żeby później było mniej niespodzianek. To, czy kupię nowe oryginały, używki, a może zwykłe zamienniki to już wybór na później, zależny głownie od zarobków/wydatków w danej chwili.

Fajnie byłoby, gdyby były jakieś zamienniki w cenie max 1000zł/szt. to bym się nawet nie zastanawiał. Chyba będzie trzeba podzwonić we wtorek po sklepach i popytać. W necie nie potrafię znaleźć niczego na ten temat.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2019 o 00:04, zygmunt007 napisał:

1. Czy do zawieszenia 1BL  są dostępne jakieś zamienniki amortyzatorów aktywnych? Oryginały przesadnie drogie, więc sprawdzam alternatywy przed zakupem auta.

2. Czy można zamienić aktywne amortyzatory na zwykłe i wyłączyć je z ADS?

 

o zamiennikach amortyzatorów aktywnych nie słyszałem ale dołożyłem do swojego auta całe zawieszenie 1BL więc przerabiałem ten temat, wcześniej miałem podstawowe 1BA, więc w drugą stronę na pewno też się da ale będzie z tym trochę roboty

na pewno trzeba będzie wykodować sterownik aktywnych amortyzatorów - to z prostych rzeczy,

następnie trzeba wymienić czujnik wysokości zawieszenia przy tylnym lewy kole (ciężka wymiana) a jak masz bixenony skrętne to też przy przednim lewym kole (łatwa wymiana) i poprowadzić od nich instalację elektryczną (po 3 kable) i wpiąć się w BMC09

następnie zakodować BMC09 aby otrzymywało informację o wysokości zawieszenia z tych nowych czujników a nie z sterownika aktywnych amortyzatorów,

jest to potrzebne aby xenony odpowiednio się poziomowały i nie wyskakiwał błąd na desce z ikonką świateł        

 

z tego co kiedyś czytałem to akurat amortyzatory aktywne są bardzo trwałe i wytrzymują dużo więcej niż zwykłe

jeżeli chodzi o komfort jazdy i prowadzenia auta to już bym na pewno nie wrócił do 1BA, jest to lekka przepaść

 

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2019 o 13:27, ira2 napisał:

o zamiennikach amortyzatorów aktywnych nie słyszałem ale dołożyłem do swojego auta całe zawieszenie 1BL więc przerabiałem ten temat, wcześniej miałem podstawowe 1BA, więc w drugą stronę na pewno też się da ale będzie z tym trochę roboty

na pewno trzeba będzie wykodować sterownik aktywnych amortyzatorów - to z prostych rzeczy,

następnie trzeba wymienić czujnik wysokości zawieszenia przy tylnym lewy kole (ciężka wymiana) a jak masz bixenony skrętne to też przy przednim lewym kole (łatwa wymiana) i poprowadzić od nich instalację elektryczną (po 3 kable) i wpiąć się w BMC09

następnie zakodować BMC09 aby otrzymywało informację o wysokości zawieszenia z tych nowych czujników a nie z sterownika aktywnych amortyzatorów,

jest to potrzebne aby xenony odpowiednio się poziomowały i nie wyskakiwał błąd na desce z ikonką świateł        

 

z tego co kiedyś czytałem to akurat amortyzatory aktywne są bardzo trwałe i wytrzymują dużo więcej niż zwykłe

jeżeli chodzi o komfort jazdy i prowadzenia auta to już bym na pewno nie wrócił do 1BA, jest to lekka przepaść

 

 

 

Cześć. Własnie szukam czegoś na temat doposażenia auta w aktwyne zawiszenie, chciałbym też dołożyć ADS. Możesz powiedzieć mi jakie są +/- koszta dołożenia zawieszenia? I czy w przdlifcie da radę to zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, checin92 napisał:

Cześć. Własnie szukam czegoś na temat doposażenia auta w aktwyne zawiszenie, chciałbym też dołożyć ADS. Możesz powiedzieć mi jakie są +/- koszta dołożenia zawieszenia? I czy w przdlifcie da radę to zrobić? 

witam

ja przerabiałem to w polifcie ale różnicy nie ma pewnie w przedliftach też się na pewno da,

dołożenie ADS to akurat prosta sprawa bo to tylko kwestia zmiany włącznika, kabelka oraz kodowanie,

odnośnie zawieszenia BL to koszty w dużej mierze zależą za ile kupi się części oraz co wykona się samemu w aucie

koszt używanych amortyzatorów ze sprężynami to ok. 600 -1000 pln, sterownik  ok. 100 pln, czujniki zawieszenia ok. 4 x 150 pln, czujniki przyspieszenia 3 x 100 pln, wiązka elektryczna ok. 300 pln

koszt montażu to zależy od warsztatu (pewnie min. 1000 pln) lub jak się robi samemu to nic nie kosztuje oprócz swojego czasu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi-a4-s4-przedni-amortyzator-lewy-8f04
AEROSUS.PL

Amortyzatory firmy Aerosus zastępują oryginalne...

Gdyby ktoś jeszcze szukał zamienników to są w dobrej cenie, kiedyś udało mi się znaleźć, ale co do firmy to za dużo się nie dowiedziałem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2019 o 13:27, ira2 napisał:

o zamiennikach amortyzatorów aktywnych nie słyszałem ale dołożyłem do swojego auta całe zawieszenie 1BL więc przerabiałem ten temat, wcześniej miałem podstawowe 1BA, więc w drugą stronę na pewno też się da ale będzie z tym trochę roboty

na pewno trzeba będzie wykodować sterownik aktywnych amortyzatorów - to z prostych rzeczy,

następnie trzeba wymienić czujnik wysokości zawieszenia przy tylnym lewy kole (ciężka wymiana) a jak masz bixenony skrętne to też przy przednim lewym kole (łatwa wymiana) i poprowadzić od nich instalację elektryczną (po 3 kable) i wpiąć się w BMC09

następnie zakodować BMC09 aby otrzymywało informację o wysokości zawieszenia z tych nowych czujników a nie z sterownika aktywnych amortyzatorów,

jest to potrzebne aby xenony odpowiednio się poziomowały i nie wyskakiwał błąd na desce z ikonką świateł        

 

z tego co kiedyś czytałem to akurat amortyzatory aktywne są bardzo trwałe i wytrzymują dużo więcej niż zwykłe

jeżeli chodzi o komfort jazdy i prowadzenia auta to już bym na pewno nie wrócił do 1BA, jest to lekka przepaść

 

 

 

Widzę ogarniasz temat, to może będziesz wiedział jak sprawa wygląda w przypadku wymiany sprężyn na krótsze przy zawieszeniu 1bl? Czy czujniki nie  będą głupieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie mam oryginale sprężyny,

wiem, że ludzie zakładają krótsze ale jak to się sprawdza to nie wiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎31‎.‎05‎.‎2020 o 11:53, puczyl1990 napisał:
audi-a4-s4-przedni-amortyzator-lewy-8f04
AEROSUS.PL

Amortyzatory firmy Aerosus zastępują oryginalne...

Gdyby ktoś jeszcze szukał zamienników to są w dobrej cenie, kiedyś udało mi się znaleźć, ale co do firmy to za dużo się nie dowiedziałem. 

 

Po 1300zł/szt jest Sachs. A przynajmniej przód który tutaj podałes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wandej napisał:

Po 1300zł/szt jest Sachs. A przynajmniej przód który tutaj podałes

A mógłbyś podrzucić link? Szukałem kiedyś i tylko to znalazlem, ewentualnie regeneracja oryginału ale to tez az 1300 zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podeśle bo mam go po prostu dostępnego w hurtowni. Jak chcesz kupić pisz pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie potrzebuje, tak sie kiedyś tylko rozglądałem, ale dobrze wiedzieć że jest, dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, puczyl1990 napisał:

Narazie nie potrzebuje, tak sie kiedyś tylko rozglądałem, ale dobrze wiedzieć że jest, dzięki. 

SPrężyny też idzie dobrać. Widzę że większość aut które ma BL to V6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2020 o 14:50, Wandej napisał:

SPrężyny też idzie dobrać. Widzę że większość aut które ma BL to V6

Szukałem i znalazłem tylko pro kit z eibach (da to coś jeśli 1bl juz jest obniżone o 30mm od serii?) z kolei sportline ma inny nacisk na oś, chyba że możesz coś innego zaproponować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, puczyl1990 napisał:

Szukałem i znalazłem tylko pro kit z eibach (da to coś jeśli 1bl juz jest obniżone o 30mm od serii?) z kolei sportline ma inny nacisk na oś, chyba że możesz coś innego zaproponować? 

Pisz pw z vin poszukamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...