Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który box wybrać?


axel52

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o opinie w sprawie czip tuningów sprzedawanych na Allegro ludzi mających pojęcie o tym w przeciwieństwie do mnie.?

Generalnie gdyby nie to, że obecna A4 B8 2,0 TDI z 2009 jest wyraźnie wolniejsza od mojej poprzedniej A4 1,9 TDI Z 2002 [ coś miała podobno włożone do podniesienia mocy ] to pewnie bym nie szukał sposobów na podniesienie mocy.

Widzę takie trzy rodzaje:

https://allegro.pl/oferta/chip-tuning-box-cr2-pro-audi-a4-b8-2-0-tdi-143km-7246018638

https://allegro.pl/oferta/chiptuning-unicate-do-audi-a4-b8-2-0-tdi-cr-143-km-7853551883

https://allegro.pl/oferta/chip-tuning-unicate-xt-audi-a4-b8-2-0-tdi-143-km-7969378058

I teraz pytanie, co wybrać i czy zamontowanie tego czipa nie będzie wymagało wymiany innych części np. filtrów? Że o sprzęgło to aż boję pytać.

I czy prawdą jest to co w opise, że montaż jest prosty jak budowa cepa?

Wielkie dzięki i pozdro.

Edytowane przez axel52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechać do kogoś kto zrobi Ci porządny soft. Nie ma za co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie wybieraj żadnego. W tej sprawie każdy normalny użytkownik powie Ci nie. No chyba że chcesz tu za niedługo wylądować w dziale silnika z jakimś problemem, to bierz tego z lewej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że tu w Irlandii nie za bardzo jest gdzie jechać na tuning auta oprócz Dublina.

A to za daleko i w tyg. nie ma kiedy.

Powiedzcie co jest nie tak z w.w chipami skoro każdy kto może to odradza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz trochę zdolności manualnych i nie boisz się elektroniki mogę pomóc z wystrojeniem auta.  Resztę info zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowe boxy to właśnie gotowce przygotowane na bazie jednej mapy i edytowane na pałe.

Tak jak Adrian pisze, lepiej samemu coś podłubać z pomocą użytkowników, jak narobić syfu w silniku takim boksem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Langista napisał:

Gotowe boxy to właśnie gotowce przygotowane na bazie jednej mapy i edytowane na pałe.

Dużo się w tej kwestii zmieniło, ale nie mówimy tu o tanich boxach z allegro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, są firmy które odpowiednio się tym zajmują, ale nie oszukujemy się, nikt tego na allegro od ręki nie wystawia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2019 o 09:42, Langista napisał:

Gotowe boxy to właśnie gotowce przygotowane na bazie jednej mapy i edytowane na pałe.

na pałę edytowane mapy, które może jeszcze umieją nadpisać te w ecu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu.

Mapa zrobiona + czyszczenie wydechu z sadzy, na teraz 183 koników.

I tu pytanie, jakie są następne kroki chcąc dalej podnieść osiągi? Mapy już chyba nie wchodzą w grę prawda? Jakie mechaniczne ingerencje potrzebne aby wykrzesać więcej z silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do działu z tuningiem mechanicznym, tam masz wszystko dokładnie opisane co trzeba zrobić na jaki przedział mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten temat nie jest w tym dziale?

Edytowane przez axel52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...