Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samozamykający się szyberdach


Marciol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mini problem otóż gdy uchylę szyberdach na tzw lufcik ,2 sekundy jest okej i nagle sam sie zamyka, dopero za jakimś 3, 4 razem zostaje otwarty.

W sumie nie jest to coś co koniecznie muszę zrobić ale z ciekawości pytam czy miał ktoś podobnie i o co chodzi? :)

Z całkowitym zamykaniem też są problemy, gdy pokrętło jest ustawione na całkowite otwarcie - ok otwiera sie bez problemu, ale gdy z tego położenia dam przeciwnie na całkowite zamknięcie - zero reakcji ani drgnie, muszę zamykac go etapami :D tzn z całkowitego otwarcia dać na 3/4 , potem polowa ,1/4 i w koncu całkowite zamknięcie i jest zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to przerabiałem w swoim aucie. Musisz rozkręcić to pokrętło od szyberdachu i blaszki podoginać. Powinno pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, M4ssive napisał:

Kiedyś to przerabiałem w swoim aucie. Musisz rozkręcić to pokrętło od szyberdachu i blaszki podoginać. Powinno pomóc. 

To odnośnie zamykania i otwierania rozumiem ? Bo te samoczynne zamykanie to chyba co innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

U mnie doginanie blaszek pomogło tylko do trybu uchylania, ale potem psiknąłem na potencjometr sprayem typu kontakt i od roku mam spokój z otwieraniem i zamykaniem

Edytowane przez piti82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, piti82 napisał:

Hej

U mnie doginanie blaszek pomogło tylko do trybu uchylania, ale potem psiknąłem na potencjometr sprayem typu kontakt i od roku mam spokój z otwieraniem i zamykaniem

Dzięki, spróbuję.

 

Jak najłatwiej rozebrać pokrętło? Podważa się ? Nieukrywam że dobrze byłoby dostać fotke tych blaszek

Edytowane przez Marciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2019 o 12:31, M4ssive napisał:

Kiedyś to przerabiałem w swoim aucie. Musisz rozkręcić to pokrętło od szyberdachu i blaszki podoginać. Powinno pomóc. 

trochę odgrzeje kotleta, znalazłem trochę czasu.. Jak dobrać się do tego pokrętła aby nie połamać czegoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem po angielsku taki tutorial?

Może się przyda...

WWW.AUDIWORLD.COM

AudiWorld was created to maintain the most comprehensive collection of Audi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj dobrze w necie i znajdziesz. Ja też szukałem kiedyś. Nie jest to trudna robota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2019 o 06:33, Adam87 napisał:

Znalazłem po angielsku taki tutorial?

Może się przyda...

WWW.AUDIWORLD.COM

AudiWorld was created to maintain the most comprehensive collection of Audi...

 

O, dziękuje :)

Kurcze myślałem że wystarczy te pokrętło jakoś podważyć a tu cały moduł ściągać :D

Czyli wystarczy że po tej zielonej płytce poleje kontaktem, powinno pomóc ?

 

Jak tak patrzę na te fotki... gdzie dokładnie są te blaszki które, trzeba dogiąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem... Jakie to są dokładnie śrubki mocujące obudowe mechanizmu? Ponieważ ani Torx 10 ani Torx 9 nie pasują, 10 ciut za duza 9 za mała... 

Szukałem w necie ale nie znalazłem czegoś takiego jak torx 9.5 gdyż taki byłby chyba idealny masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakiś pomysł? Wiem że truję ciągle ale osobiście nie mam pojęcia jak odkręcić te śrubeczki ,a jednak szyberdach czasem żyje własnym życiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy napewno ten torx ma 6 "promieni" bo są takie co mają 5..

I wtedy ten prawie dobry ni hu.. nie odkręci śrubki?

Edytowane przez Adam87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...