Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 TDI PD] Dymi na czarno, nierówno pracuje silnik


xaited

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam problem ze swoim autem. Mianowicie po dość sporej naprawie auta tzn wymiana uszczelki pod głowicą, popychaczy regeneracja 2 wtrysków regeneracja turbiny i jeszcze duzo innych rzeczy ktorych juz nie pamietam auto po ok miesiacu zaczelo dziwnie chodzić. Tzn czasami silnikiem telepalo teraz Samochod zaczął kopcic na siwo bialo przy odpalaniu a także zaczelo silnikiem telepac wraz z cala buda dosc intensywnie, przy jezdzie to tak jakgdyby cos przerywalo i nie dalo sie jechac. Po przejechaniu paru kilometrow auto zaczelo kopcic na siwo czarno i tez telepie silnikiem ale juz mniej. Silnik ma moc przyspieszenie plynow nie ubywa. O co tu moze chodzi? Czy Mechanik moglby zle ustawic wtryski badz kat wtrysku czy cos innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób kpl podstawowych logów, sprawdź czy nie masz zapisanych błędów w sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik sprawdzał mi wtryski i niby wszystko w porządku z nimi. Natomiast wyświetlił się błąd z przepływomierza może dlatego ze go odczepiałem wcześniej i poprostu komputer uznał to jako błąd albo to jest wina przepływomierza, ale gdyby przepływomierz był uszkodzony to zaczął by kopcić na czarno i szarpać silnikiem? Szczególnie jest to odczuwalne gdy dodam gazu na biegu jałowym powyżej 1tyś obrotów, zauważalny jest spadek mocy z dolnych obrotów, z górnych ciągnie dobrze. Wstawię zdj tego błędu.

IMG_20190427_091856.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...