Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Buczenie/wibracja


Jar0xx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od krótkiego czasu męcze się z problemem w mojej Audi...  Mianowicie autko pali jest sprawne lecz buczy. Buczenie jest słyszalne tylko w trakcie jazdy.  Tak jakby od silnika/skrzyni.  Wykluczone są opony i poduszki pod silnikiem i pod skrzynia biegów(wymienione) rozrząd też świeżo wymieniony.  Słyszałem 3 teorie :krzyżaki pół osi ,   sprzęgło (dwumasa),  bądź gdzieś jest coś luźne... 

Ogólnie "buczy" na pierwszych 3 biegach tak że można dostać nerwicy... Ale przy wchodzeniu na 2000obr cisza zdarza się czasem że nawet wogole nie buczy jak by nie było żadnego problemu. Przy podjeździe pod górkę buczy strasznie... I czasem buczy przy zmianie biegów i przy hamowaniu silnikiem i podczas jazdy na luzie z nogą na gazie... Ogólnie na zewnatrz buczenia nie słychać tylko wewnątrz auta...  

Jeśli ktoś miał ten problem i wie co to to prosiłbym o odpowiedź bo nie stać mnie odrazu na wymianę wszystkiego po kolei żeby redukować listę wątpliwości. 

 

Jeśli uda mi się zrobić nagranie z wysokiej jakości dźwiękiem zamieszczę je tutaj. (ponieważ tel.  Nie łapie tego buczenia)

Pozdrawiam

jeśli potrzeba więcej info mogę również dodać. 

#Edit ta dziwna wibracja nieraz pojawia się również na postoju 

Edytowane przez Jar0xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić że auto zrobione na pewniaka wyeliminowane wszystkie możliwości. Brak luzu na krzyżakach. Wymienione zawieszenie. Wymieniona siatka tlumiaca drgania na rurze od turbo czy gdzieś tam. Ostatecznie mechanik stwierdzil że jest coś z dwumasa.  (wymiana poprzednich elementów ucieszyła to trochę lecz pozostaje dalej to buczenie i ta dziwna wibracja) wkrótce wymienię dwumase i określe tutaj czy w 100%bylo to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ref

po wymianie całego kompletu sprzęgła(wszystkiego) nie nastąpiła żadna zmiana , drgania jakby stały się nawet ciut głośniejsze , metaliczne stukanie i ta upierdliwa wibracja. Mechanik wcześniej zapewniał mnie iż w 100% będzie to dwumasa . po wymianie stwierdził iż jednak nie jest to , to co myślał dodał że może to być pęknięty wał (chyba korbowy czy jakiś nie znam się) , sprawdziłem informacje w internecie nawet pewien filmik , dźwięk nie zgadza się z dźwiękiem które wydają objawy w moim aucie (stukanie tego wału wydaje bardziej głośniejsze stukanie niż moja usterka)...  według tego co wyczytałem (nie wiem czy to prawda czy nie ) zostają mi 3 opcje , sprawdzić turbo , być może blacha albo jakieś coś obija się o skrzynie bo jest luźne albo sprzęgło alternatora ...

 

Jeśli ktoś spotkał się z taką usterką proszę niech da znać , pakowanie kasy wciąż w jedno auto staję się naprawdę uciążliwe i wku***jące , bo równie dobrze zaraz wymienię wszystkie części w aucie na nowe teoretycznie 30% jest wymienione na nowe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie tylko u mnie bardziej brzęczało niż buczało ale sprawdzić nie zaszkodzi, zaglądałeś do katalizatora? Gdy się rozleci wydaje rozmaite dźwięki, najszybciej sprawdzisz jak druga osoba ci pomoże i wejdzie pod auto/do kanału i będzie słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz brzeczy tak metaliczne. Sprawdzę to ale dopiero po sylwestrze bo teraz to już nikt kanału nie udostępni. Dam znać jak będzie to to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszki TYLKO i wyłączni ori, nawet drogie zamienniki moga powodowac problemy i wibracje.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie?  Dobra wymienię wszystkie poduchy na oryginalne. Dam znać jak to zrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci burczy to raczej wytarty wałek,a jak metaliczny dźwięk przy dodawaniu gazu to sprawdź łożysko lub roleke na alternatorze

Edytowane przez adi55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...