Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zdemontować śrubę od poduszki powietrznej?


S1Przemo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zdemontować śrubę z poduszki powietrznej? Tą która jest od strony kierownicy nie idzie jej wypchana a ją zniszczyłem i muszę wymienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można było zniszczyć tą śrubkę?)

Z tego co kojarzę, są 2 śrubki po obu stronach, one się odkręcają ale nie wypadają, żeby nie zgubić, po odkręceniu można śmiało ciągnąć za poduszkę.

Jak już zniszczyles (nie wiem jak), to zniszcz jeszcze bardziej i wyciągnij, można nadusic od strony poduszki, śruba się trzyma na podkladce, oparta o materiał kierownicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, OlekS napisał:

Jak można było zniszczyć tą śrubkę?)

Z tego co kojarzę, są 2 śrubki po obu stronach, one się odkręcają ale nie wypadają, żeby nie zgubić, po odkręceniu można śmiało ciągnąć za poduszkę.

Jak już zniszczyles (nie wiem jak), to zniszcz jeszcze bardziej i wyciągnij, można nadusic od strony poduszki, śruba się trzyma na podkladce, oparta o materiał kierownicy

 

Kurczę przy odkręceniu szło to bardzo ciężko wiec chciałem dokręcić bardzo mocno i gwin przeskoczył i poszło. 

Lacznie śrub jest dwie trzyma się to u mnie obecnie na jednej. I jest tak jak pierzesz ze nie można jej wydusić bo coś ja blokuje. 

 

Czyli mówisz ze na hama idzie ja wyciągnąć i wydusić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poduszka jest ściągnięta?!bo nie rozumiem w czym obecnie gimnastykujesz?

Po demontażu poduszki rób tam co chcesz, tylko żeby było w wyniku jak Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, OlekS napisał:

Ale poduszka jest ściągnięta?!bo nie rozumiem w czym obecnie gimnastykujesz?

Po demontażu poduszki rób tam co chcesz, tylko żeby było w wyniku jak Ori

Poduszkę ściągałem bo obszywalemmkieroenice skóra (efekt i tak średni) 

odkrece poduszkę bez problemu ale problem jest z przykręceniem bo muszę wymienić śrubkę mocująca poduszkę ale nie jestem w stanie jej wyciągnąć z kierownicy bo nie wychodzi

53EE262D-B953-4BC3-851F-04C9F3E29552.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy musisz próbować jak wyżej pisałeś "na chama", od strony poduszki przydus śrubę mocno, i spróbuj odłamać lub odciąć grzybek śruby, wtedy Ci normalnie wyjdzie w stronę poduszki, ale również nie wierzę że ta śruba była produkowana razem z kierownicą, napewno zaś była wkładana coś typu na zatrzask, obejrzyj jak to tam jest, na tym forum napewno nie było opisane problemów z takimi śrubkami, masz przypadek 1 na 100000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, OlekS napisał:

Wtedy musisz próbować jak wyżej pisałeś "na chama", od strony poduszki przydus śrubę mocno, i spróbuj odłamać lub odciąć grzybek śruby, wtedy Ci normalnie wyjdzie w stronę poduszki, ale również nie wierzę że ta śruba była produkowana razem z kierownicą, napewno zaś była wkładana coś typu na zatrzask, obejrzyj jak to tam jest, na tym forum napewno nie było opisane problemów z takimi śrubkami, masz przypadek 1 na 100000

No właśnie chciałbym jaknajmniej uszkodzić elementy. Pokombinuje jeszcze troszkę. Być może trzeba okręcić kierownice lub któraś cześć i ona zejdzie. Jakby ktoś miał jakieś info to bardzo proszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij tą śrubkę od wewnątrz kierownicy , wychodzi bez problem, co prawda kiera b6 ale b7 jest tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, greg2505 napisał:

Wciśnij tą śrubkę od wewnątrz kierownicy , wychodzi bez problem, co prawda kiera b6 ale b7 jest tak samo

Wstępnie próbowałem i był opór nawet czułem jakby sprężynowały te śrubki ale w weekend zobaczezobaczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S1Przemo napisał:

Wstępnie próbowałem i był opór nawet czułem jakby sprężynowały te śrubki ale w weekend zobaczezobaczę

Jest lekki opór ale wyskakuje śrubka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, greg2505 napisał:

Jest lekki opór ale wyskakuje śrubka

Dziękuje, myślę czy nie będę zmieniał tej kiery na 3 ramienną z sterowaniem w kierownicy, dużo trzeba przerabiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, S1Przemo napisał:

Dziękuje, myślę czy nie będę zmieniał tej kiery na 3 ramienną z sterowaniem w kierownicy, dużo trzeba 

ogólnie potrzebna taśma i moduł w zależności co teraz masz , akurat możesz mieć taki jak trzeba , no i oczywiście kiera z poduchą i wiązką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, greg2505 napisał:

ogólnie potrzebna taśma i moduł w zależności co teraz masz , akurat możesz mieć taki jak trzeba , no i oczywiście kiera z poduchą i wiązką

Teraz nie mam sterowania radiem w kierce, a tempomat mam na takim pałąku, poduchę mam z 4 ramiennej jest to to samo co z 3 ramiennej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że masz tempomat, nie znaczy że masz moduł pod multifunkcje. Musisz sprawdzić literkę na końcu.

Taśma i wiązka poduszki napewno musi być inna

Poduszka od czteroramiennej kierownicy nie pasuje do trzyramiennej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jak wyżej kolega napisał moduł raczej masz dobry jak jest tempomat , ale sprawdź dla pewności , powinien być z literką Q na końcu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, greg2505 napisał:

Wszystko jak wyżej kolega napisał moduł raczej masz dobry jak jest tempomat , ale sprawdź dla pewności , powinien być z literką Q na końcu 

A gdzie i jak wyglada ten mudol ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł jest za taśmą kiery, musisz zdjąć górną obudowę kolumny lub podpiąć kompa i wejść w moduł kierowniczy 16 podajże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2019 o 22:33, greg2505 napisał:

Wciśnij tą śrubkę od wewnątrz kierownicy , wychodzi bez problem, co prawda kiera b6 ale b7 jest tak samo

A masz może wiedzę co tam jest za śruba? M6? Jaka długość? Chciałbym kupić nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, greg2505 napisał:

Wieczorem mogę pomierzyć 

Super będę zobowiązany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...