Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BRC - dlawienie


kichy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z gazem. Instalacja BRC autko jak w opisie. Miałem taki problem że auto nie miało zupełnie mocy, mechanik wymienił kable i świece na nowe ale nic się nie zmieniło, okazało się że cewka, po wymianie na uzywna cewke auto odżylo ale chyba coś się porobiło z gazem bo przy dodawaniu gazu między 1,5-2 tysi auto dostaje drgawek. Na benzynie bez problemu. Czy to zbieg okoliczności i trzeba już zmienić filtry czy to wina kabli lub świec? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na benzynie ok to zapewne lpg do regulacji podczas jazdy na afr. Życzę powodzenia, bo gazownika, który ogarnia i wystroi brc jak należy to ze świecą szukać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem najpierw samemu filtry wymienić bo już najwyzsza pora ale czy to coś pomoże? Czy to raczej coś się rozregulowalo? Jeszcze się spytam czy te filtry będą ok

https://allegro.pl/oferta/filtr-lotny-lpg-brc-fj1-he-genius-12mm-sequent-7851172025?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

https://allegro.pl/oferta/brc-et98-filtr-fazy-cieklej-z-oringami-stary-typ-7526933089?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Instalacja ma ponad 10lat

IMG_20190424_114755.jpg

IMG_20190423_145129.jpg

Edytowane przez kichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz czy ta cewka używana jest ok? Przy padającej cewce podobno zaczyna się odczuwać na gazie, a potem już i na benzynie.

Faza lotna wystarczy czaja fl 03, a faza ciekła to musisz filterek wyjąc i i dopasować, bo nie wiadomo co tam siedzi. Może taki? https://www.phjacus.pl/F29-Filtr-fazy-cieklej-BRC-ET98-p63.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też myślę że raczej stary typ filterka, kurcze  nie wiem z tą cewka jak to niby mam sprawdzić? Przy tamtej padniętej to od razu i na gazie i na paliwie była masakra 

Edytowane przez kichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok filtry wymienione nawet źle nie wyglądały niestety objaw drgawek pozostał, a zauważyłem że im cieplejszy silnik tym lepiej się zachowuje, niestety dalej między 1,5-2 tys /obr. dostaje drgawek raz mniejsze raz większe, czy cewka z skv będzie ok? Ktoś miał z taką do czynienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak instalacja ma 10 lat, a na pb jest dobrze to szukałbym problemu we wtryskiwaczach. Przy brc będzie drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak dławił sie na lpg ( tez brc ) to rozkrecilem całą listwe wtryskową wymoczyłem wtryski w benzynie ekstrakcyjnej oczywiscie samą listwe tez potem złożyłem to , jeszcze mu zalałem takiego środka do czyszczenia wtryskiwaczy lpg i pomogło .  Gazownik mówil ze tak sie tych wtryskow nie czysci ( co najwyzej ultradzwiękowo ) ale zaryzykowałem , być moze sam srodek do czyszczenia cos da jak wlejesz .  U mnie wczesniej byla robiona regulacja i filtry . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem tylko tyle - komplet nowej instalacji LPG typu STAG, czyli centralka, dobre wtryski i ewentualnie jakiś reduktor to można zamknąć się w koszcie 1k zł (jak się samemu to robi oczywiście). Czasami lepiej wymienić wszystko na nowe niż reanimować starego trupa. Kij wie jak wygląda tam reduktor - pewnie nigdy nie czyszczony a o wymianie membran już nie wspomnę. Z tego co widać na zdjęciach, to i węże przydałoby się wymienić bo to nie do przyjęcia że są spękane przy opaskach. Całość wygląda już na mocno skatowaną. A o samym BRC już się nie będę wypowiadało. Może i dobre ale głównie dla tych co to zakładają. Samemu ciężko coś zrobić bo cholerstwo często po blokowane. A znaleźć już samą jakąś instrukcję nie jest łatwo. I tu wielki plus dla STAGa. Ori kabel - 70 zł. Wszystkie programy i instrukcje masz za free na stronie. W dodatku sam program - BRC to jak programy sprzed 20 lat. Taka moja opinia bo ostatnio sam się męczyłem z tym g.... w jednym z aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...