Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z wiatrakiem


Tomaszsko

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas uruchomionego silnika wentylator nie zawsze działa poprawnie tylko tak "cyka". śmigło wentylatora delikatnie tyka ale się nie obraca dopiero po wyłączeniu silnika wentylator  się załącza i rozpędza się i zwalnia i tak nawet 10 minut, dodam ze czasami wentylator chodzi normalnie na odpalonym silniku ale to rzadko ma ktos jakis pomysł jak to zprawdzic ewentualnie usprawnic?

Dodam ze silnik ALT mogę dorzucić filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz wody w obudowie komputera na podszybiu (tam są również przekaźniki których zalanie może powodować pracę wentylatorów po wyłączeniu zapłonu). Ponadto do sprawdzenia pozostaje moduł wentylatorów. Czy masz jakieś błędy w sterowniku silnika? Czy czujniki temperatury cieczy chłodzącej są sprawne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody pod komputerem  nie ma bo sprawdzałem a błąd tylko 2sondy z powodu lewego powietrza przez odme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soprawdź koniecznie co się dzieje w skrzynce komputera (byćmoże wszystko tam pływa)

Jeśli tam będzie ok to sprawdź czy czujnik temperatury w silniku ma dobre wskazania oraz czy wentylatory przechodzą test działania (output test w silniku bądź klimatyzacji)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy komputerze napewno nie ma wody bo patrzyłem na te przekaźniki,mechanicy twierdzą że czujniki działają poprawnie bo sprawdzałi termostat bo myślałem że to jego wina. Jak przeprowadzić test wentylatora?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za 2cienkie przewody? Sygnał dla wiatraka? W któryms powinno być napięcie?

 

2019-04-26 15.41.15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na to wskazuje. Jak rozumiem jest to moduł wentylatorów. Sprawdź czy wiatrak elektryczny działa  bo może to zwarcie na wiatraku uszkodziło moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz kupić moduł od jakiejkolwiek B6 lub B7 byleby liczba obsługiwanych waitraków się zgadzała (dwa lub jeden)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę kupić np z 2 wentylatorami żeby było bardziej wydajniej? Bo i tak moduł jest z wentylatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, powinny wejść. Musisz kupić razem z obudową. Pasują od 2.0 tdi, 1.8 T .

Np taki

https://allegro.pl/oferta/a4-b7-b6-2-0-tdi-brd-obudowa-wentylatorow-modul-7919549826

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...