Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Boczek drzwi w cabrio czy tak to ma wyglądać?


S1Przemo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam, czy jak opuścisz szybę trochę na dół to może przy wyższych prędkościach zacząć szumieć wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2019 o 20:16, Marcenao napisał:

Ja to robiłem bez kartek - na oko :P Jest tak jak piszesz. I nie ściągałem uszczelki drzwiowej (ona jest na klipsy) tylko odginałem. 

 

49 minut temu, Marcenao napisał:

Tak się zastanawiam, czy jak opuścisz szybę trochę na dół to może przy wyższych prędkościach zacząć szumieć wiatr.

No właśnie tez mnie to zastanawia ale ja bym opuścił z 1-2mm wychodzi ze mam 3 mm za wysoko szybe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Marcenao napisał:

Czyli szybę drzwi masz wyżej niż szybę tylną?

Tylko samą przednią część szyby mam wyżej widać to przy puszczaniu szyby gdy tylna część zostaje a dopycha sam przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2019 o 19:47, Marcenao napisał:

Czyli szybę drzwi masz wyżej niż szybę tylną?

Pogoda jest do kitu i dalej się nie zabrałem za to ale tak myśle żeby zrobic to ze u mnie szyby chodzą najprawdopodobniej i lewo oraz podczas wjechania w dziurę i przy dachu ściganym i tylnich opuszczonych szybach przednie latają jak dziki. Masz pomysł co to może być? Bo widzę ze jesteś master w tych sprawach. A sam to nic nie zrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2019 o 18:26, S1Przemo napisał:

Pogoda jest do kitu i dalej się nie zabrałem za to ale tak myśle żeby zrobic to ze u mnie szyby chodzą najprawdopodobniej i lewo oraz podczas wjechania w dziurę i przy dachu ściganym i tylnich opuszczonych szybach przednie latają jak dziki. Masz pomysł co to może być? Bo widzę ze jesteś master w tych sprawach. A sam to nic nie zrobie

Master nie jestem, tylko coś tam pogrzebałem i poczytałem na tej stronie co wcześniej podesłałem hehe. Ja mam podobnie przy ściągniętym dachu, więc wydaje mi się, że powinienem tylne szyby dać szerzej, żeby bardziej napierały na szyby drzwi. No chyba, że jest możliwość ustawienia szyb drzwi bardziej do środka, ale nie widziałem nigdzie tej możliwości :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2019 o 22:09, Marcenao napisał:

Master nie jestem, tylko coś tam pogrzebałem i poczytałem na tej stronie co wcześniej podesłałem hehe. Ja mam podobnie przy ściągniętym dachu, więc wydaje mi się, że powinienem tylne szyby dać szerzej, żeby bardziej napierały na szyby drzwi. No chyba, że jest możliwość ustawienia szyb drzwi bardziej do środka, ale nie widziałem nigdzie tej możliwości ?

Wydaje mi się że te szyby nie powinny mieć takiego luzu, jak np. schowam tylko tyle szybki to przednie nie powinny tak latać. Tak mi się wydaje,

Nakręcę jeszcze raz jak to u mnie wygląda możesz też coś takiego nagrać? Bo nie wydaje mi się żeby tam fabrycznie takie coś było, W serwisie audi 500 zł od jednej szyby za regulację jeżeli wszystko jest oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S1Przemo napisał:

Wydaje mi się że te szyby nie powinny mieć takiego luzu, jak np. schowam tylko tyle szybki to przednie nie powinny tak latać. Tak mi się wydaje,

Nakręcę jeszcze raz jak to u mnie wygląda możesz też coś takiego nagrać? Bo nie wydaje mi się żeby tam fabrycznie takie coś było, W serwisie audi 500 zł od jednej szyby za regulację jeżeli wszystko jest oryginalne.

Musiałby ktoś nagrać, kto nie ma takiego efektu, wtedy mielibyśmy porównanie.

Mi się wydaje, że szyba drzwi może mieć taki luz, bo nie jest trzymana, jedynie na słupku A się opiera. żeby sztywno się trzymała to powinna być trzymana od przodu na słupku A, od góry dach (no chyba, że schowany) i przede wszystkim od tyłu na "słupku B" przez tylną szybkę. Wg tych instrukcji co wcześniej wysłałem, to szyba drzwiowa ma regulację góra/dół, natomiast tylna ma regulację do środka/na zewnątrz i tutaj powinno się ustawić sztywność całego układu.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2019 o 21:44, Marcenao napisał:

Musiałby ktoś nagrać, kto nie ma takiego efektu, wtedy mielibyśmy porównanie.

Mi się wydaje, że szyba drzwi może mieć taki luz, bo nie jest trzymana, jedynie na słupku A się opiera. żeby sztywno się trzymała to powinna być trzymana od przodu na słupku A, od góry dach (no chyba, że schowany) i przede wszystkim od tyłu na "słupku B" przez tylną szybkę. Wg tych instrukcji co wcześniej wysłałem, to szyba drzwiowa ma regulację góra/dół, natomiast tylna ma regulację do środka/na zewnątrz i tutaj powinno się ustawić sztywność całego układu.

W sumie masz race taki luz chyba może być. Zauważyłem ze u siebie wystarczy dać przednia szybę niżej o jakieś 05-1 cm i szyba nie skacze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 4.06.2019 o 08:27, S1Przemo napisał:

W sumie masz race taki luz chyba może być. Zauważyłem ze u siebie wystarczy dać przednia szybę niżej o jakieś 05-1 cm i szyba nie skacze. 

Ale szyba nie skacze, czy się nie tłucze? Bo jak się obniża to "odsuwa się" od tylnej, dzięki czemu nie ma o co się tłuc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mam klucz już do regulacji szyb ale wydaje mi się ze łowieniem tylna szybę pochylić na przednia szybę czyli to co u Ciebie. A czy Tobie się udało to ogaramac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2019 o 23:24, S1Przemo napisał:

Wiesz co mam klucz już do regulacji szyb ale wydaje mi się ze łowieniem tylna szybę pochylić na przednia szybę czyli to co u Ciebie. A czy Tobie się udało to ogaramac?

Też mi się wydaje, że powinieneś ustawić tylne szyby. Jeszcze tego nie ruszałem, bo aż tak mi to nie przeszkadza (jeżdżę wolniej przy nierównościach  ? ) i żeby to zrobić trzeba ściągnąć oba boczki, a żeby je ściągnąć to trzeba wyciągnąć całą kanapę. A później zostanie zabawa, żeby wszystko było dobrze. Po prostu jak na razie mi się nie chce i mam ważniejsze tematy do ogarnięcia. Dzisiaj w końcu ogarnąłem koła na lato (19" ? ), do końca lipca muszę ogarnąć rozrząd + olej + pompa oleju, a po tym mam do ogarnięcia dach - bo kupiłem z plamami i ręcznie nie udało mi się ich sprać, muszę oddać do jakiejś firmy, żeby to ogarnęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sumie też narazie odpuszczam ten temat, chociaż sprbuje przednią od kierowcy tył lekko na góre przód deliaktnie na doł. Mój dach też miał plamy i taki zielony nalot, kupiłem preprat sonax do mycia i konserwacji jestem mega zadowolony z efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...