Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężko wchodzące biegi


kosmik903

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Niedawno kupiłem A4 B7 i mam z nią mały problem.

Dość ciężko wchodzi mi 1 bieg, 2 też czasem ciężej, ale to bardzo sporadycznie. Jak dojeżdżam do skrzyżowania i toczę się to bieg mogę wrzucić. Jak się zatrzymam to czasem wejdzie bez problemu a czasem nie mogę wrzucić. Pomaga puszczenie i naciśnięcie sprzęgła, czasem dwukrotne.

Skrzynia HFD 5-biegów.

Po zgaszeniu samochodu bieg wchodzi bez problemu (jeszcze to dokładnie sprawdzę bo bawiłem się ze 3 razy).

Mechanik stwierdził, ze może to być luz na wałku sprzęgłowym. Problem polega na tym, że samochód ma przejechane 97000km (sprawdzone w ASO i po zużyciu wnętrza można przyjąć, że przebieg jest realny).

Mechanik poleca także wymianę oleju. Po przeczytaniu forum wychodzi, że w sumie nie zaszkodzi. Planuję kupić Ravenol MTF2 75W80, nie wiem tylko ile wchodzi do skrzyni.

Wspominałem mu też o odpowietrzeniu sprzęgła, ale stwierdził, ze gdyby było zapowietrzone to zawsze byłby problem, a czasem udaje się dobrze włączyć bieg.

Zauważyłem, ale też muszę to dokładnie sprawdzić, ze lepiej jest, jak silnik jest zimy, gdy się rozgrzeje to problem się nasila.

Wydaje mi się też, ze sprzęgło bierze dość wysoko, na pewno wyżej niż w mojej A3, ale wyczytałem, że to normalne w A4. Sprzęgło jest miękkie, chodzi ładnie, nie ślizga się. 

Myślałem jeszcze o wysprzęgniku, co wy na to? Czy można go jakoś zdiagnozować?

I jeszcze jedno, gałka na 2 biegu drga, tylko na tym biegu.

Na drążku i wybieraku nie mam praktycznie żadnego luzu.

Może macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam, Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazała się zużyta tarcza sprzęgła. Udało mi się kupić tanio komplet z dwumasą, więc też została wymieniona. Teraz jest wszystko w porządku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...